17 Kasım 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Hem zihninizde hem de yapılacaklar listenizde pek çok şey var. Siz de çok heyecanlı ve enerjiksiniz. Böyle zamanlarda enerjinizi akıllıca kullanmalı, kendinizi fazla yıpratıp enerjinizi ve motivasyonunuzu çabuk tüketmemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Farkında olsak da, olmasak da bedenimizdeki her bir hücre yaşam enerjisi taşıyor ve bu enerji mevcut yaşam koşullarının frekansı ile uyumlanma, aynı frekansta titreşme eğiliminde. Tüm duygu ve düşüncelerimizin birer enerji olduğu evrensel bir kabul artık. Her birinin kendilerine ait titreşim frekansları var. Dikkatli bakar, bir duygu ve düşüncede sabit kalmadığımızı göz önüne alırsak duygu ve düşüncelerimizin hareketli ve değişken olduklarını kolaylıkla söyleyebiliriz. “A+ enerji sarfiyatı: Enerjinizi daha verimli harcamaya başlamak ister misiniz?

Boğa Burcu

Çevrenizdekilerin söylediklerinden etkilenip motivasyonunuzun kaybolmasına veya öfke duygusunun sizi ele geçirmesine izin vermeyin. Eğer kendinizi çok kötü hissederseniz, bir yürüyüşe çıkmak veya her türlü iletişim aracından kısa süreliğine de olsa uzaklaşmak daha iyi olabilir.

Uplifers önerisi: Empati, bir başkasının duygularını ve yaşantılarını anlayıp bunları paylaşabilme yetisi olarak tanımlanıyor. Kendinizi o kişinin yerine koyduğunuzu farz edin; o ne hissediyorsa siz de öyle hisseder, o dünyayı nasıl bir gözle görüyorsa siz de o gözle görürsünüz. Harper Lee’nin ünlü romanı Bülbülü Öldürmek’te Atticus Finch ne demişti: “Bir insanı, sorunu onun açısından düşünmeye alışmadıkça anlaman olanaksızdır. … Derisinin içine girip gezineceksin.” “Öfkeye yenik düşmemek için empatinin gücünü kullanın

İkizler Burcu

Çevrenizdekilere karşı her zaman sevgi dolu, enerjik bir görüntü veriyorsunuz ancak kalbinizin derinliklerini açmaktan hep imtina ediyorsunuz. Bu sefer duygularınızı sonuna kadar açmak isteyeceğiniz bir durum söz konusu olabilir. Kendinizden emin olun ve korkmayın. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Yengeç Burcu

Üzerinde çalıştığınız büyük bir projeyle ilgili herkes büyük resme odaklanmışken, siz ufak detaylara fazlasıyla takılıp kalmış olabilirsiniz. Çevrenizdekilerden bu düşüncelerinizi saklamak yerine onlarla paylaşırsanız, aklınızı kurcalayan ufak detaylara bir çözüm bulabilir ve daha kolay ilerleme kaydedebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Mükemmel mi olmak istiyorsunuz? Mükemmel diye bir kavramın olmadığını kabul etmekle mükemmel bir adım atmaya başlayabilirsiniz… “Mükemmele ulaşmak için ilk adım: Mükemmelin olmadığını kabul edip akışta ve dengede kalmak

Aslan Burcu

Çok sevdiğiniz iki kişi arasında bir anlaşmazlık söz konusu olabilir. İlk başta konuya müdahil olmayı aklınızdan geçirmiş olsanız bile, aslında yapacağınız en iyi şey biraz uzakta kalıp onların bu meseleyi kendi aralarında çözmelerini beklemek. 

Uplifers önerisi: Empati, bir başkasının duygularını ve yaşantılarını anlayıp bunları paylaşabilme yetisi olarak tanımlanıyor. Kendinizi o kişinin yerine koyduğunuzu farz edin; o ne hissediyorsa siz de öyle hisseder, o dünyayı nasıl bir gözle görüyorsa siz de o gözle görürsünüz. Harper Lee’nin ünlü romanı Bülbülü Öldürmek’te Atticus Finch ne demişti: “Bir insanı, sorunu onun açısından düşünmeye alışmadıkça anlaman olanaksızdır. … Derisinin içine girip gezineceksin.” “Öfkeye yenik düşmemek için empatinin gücünü kullanın

Başak Burcu

Söylediğiniz veya yapmayı düşündüğünüz bir şeyle ilgili sevdiğiniz bir kişi aşırı tepki gösteriyorsa, buna aldanıp kendi bildiğinizden vazgeçmeyin. Eğer birisi size aşırı tepki gösteriyorsa, ya o kişinin kendi hayatıyla ilgili başka bir sıkıntısı vardır ya da sizinle ilgili başka bir problem olabilir. Böyle zamanlarda sorunun kaynağına odaklanmak her zaman daha iyi. 

Uplifers önerisiKullandığımız dil, konuşmanın akışını ve karşıdaki insanın duygularını önemli ölçüde şekillendirir. Doğru iletişim ve dil ile kolaylıkla yönetebileceğiniz bir tartışma, yanlış iletişim ve yanlış dil kullanımı ile çok daha olumsuz yerlere gidebilir. “Tartışmaları yönetmeyi öğrenin: “Ben dili” nedir?

Terazi Burcu

Genellikle herkesin iyi niyetli olduğunu düşünen birisiniz. Ancak çok nadir de olsa bazı insanlarla ilgili negatif sezgileriniz oluşabiliyor. Bu da öyle günlerden biri. Sezgilerinizin sesini dinleyin, karşınızdaki kişiye bir şey demeden onu gözlemleyin. Böylelikle daha temkinli bir yaklaşım sergilemiş olursunuz. 

Uplifers önerisi: İyi yaş alma, iyi yaşlanma, aktif yaşlanma gibi kavramların yoğun kullanıldığı günümüzde aslında bilmeliyiz ki kişisel iyi oluş sağlayabilmektir iyi yaşlanma… İçinde yaşam kalitesi, psikolojik iyi oluş, mutluluk ve yaşam memnuniyeti, maneviyat ve aşmışlık, başarılı kişilerarası ilişkiler gibi unsurları barındıran… “İyi yaşlanmak için kişisel iyi oluş: İyilik halini nasıl koruyabiliriz?

Akrep Burcu

Bugün için önemli hedefler koymuş olabilirsiniz kendinize. Bunları gerçekleştirmek için biraz yorulmanız gerektiğini unutmayın. Kendi sorumluluklarınızla birleşince biraz yoğun bir gün olabilir. Ancak bu yorgunluğun sonunda başarının tadını çıkarmak paha biçilemez bir duygu. 

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Yay Burcu

Aynı anda birden fazla problemle mücadele edebilme ve başkalarının çok karmaşık bulduğu sorunları çözebilme yeteneğiniz sayesinde etrafınızdakiler sizin süper kahraman olduğunuzu düşünebilir. Siz bildiğiniz yolda devam ettiğiniz sürece bu yeteneğinizle çevrenizdekileri hayran bırakmaya devam edeceksiniz. 

Uplifers önerisi: Bazı anlar gelir, duvara toslar ve sınırlarımıza ulaşırız. Kaybedilen bir iş, beklenmedik bir hastalık, kaybedilen biri, bir türlü verilemeyen kilolar, sonlanan bir ilişki, başarı sağlanamayan bir proje… İşte o an seçim zamanıdır. Varoluşumuzdan gelen, bir bakıma gizemli ve aynı zamanda bizlere gerekli teslimiyet gücü, yaptığımız seçimlerle ortaya çıkar. “Zorlukları yenme gücü içinizde: Teslimiyet ve inancın zaferi

Oğlak Burcu

Tanıdığınız bir kişi sizinle çok büyük bir sırrı paylaşabilir. İlk başta merak duygusuyla hareket etmiş olsanız da karşınızdaki kişinin çok fazla detay vermesi sizi rahatsız edebilir. Bu detayları düşünüp meselenin daha fazla içine girmek yerine uzakta kalmak daha iyi olabilir. 

Uplifers önerisi:  İletişim, hayatımızı kolaylaştırmak için sahip olduğumuz en büyük avantajlardan biri. Özellikle zihnimizi rahatlatmak, kalbimize bir nefes aldırmak için taşıdıklarımızın bir kısmını dış dünyaya akıtmak hepimize çoğu zaman iyi gelmiyor mu? “Suların durulmasını beklemek: Bazen iletişime değil, iletişim kurmamaya ihtiyaç duyarız

Kova Burcu

Tanıdığınız bir kişi kendisini çıkmazda hissettiği için size içini dökmek, sizinle yaşadıklarını paylaşmak isteyebilir. Öğrendikleriniz karşısında neyin gerçek neyin yalan olduğunu ayırt etmekte zorlanabilirsiniz. Oysa dedektiflik yapmak yerine sadece orada bulunup karşınızdakini dinlemek yeterli. 

Uplifers önerisi: Her ne kadar zaman içinde hepimiz değişip farklı fikirlere sahip olsak da, çiftlerin arasında yer alan sevgi ve saygı bitmediği sürece, bir şeyleri yürütebilmek için şansınız hala var demektir. “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Balık Burcu

Aklınızda çok parlak fikirler var. Ancak en büyük sorununuz, bu fikirleri elle tutulur bir plana dökememek. Bugün bir başlangıç olsun ve oturup aklınızdakileri yazmayı deneyin. Bir adım attığınızda, bir sonraki adımları atmak çok daha kolay olacak. 

Uplifers önerisi: Hayal kurarız, içimizden geçiririz. Çok basittir aslında dilediklerimiz; kimi daha fazla bolluk bereket ister, kimi bir aile kurmayı, çocukları olmasını, hayatının aşkıyla karşılaşmayı diler. “Hayallerinizi gerçekleştirmek için muhteşem reçete: Başarının 7 spiritüel yasası

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!