17 Eylül 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Bir süredir kendinizi adeta otopilota almış ilerliyor olabilirsiniz. Ancak bazen durup düşünmek, yaptığınız şeyin gerçekten size iyi gelip gelmediğini sorgulamak gerekebilir. Size doğru gelmeyen bir şey varsa, kendinizi buna mecbur hissetmek yerine doğru bulduğunuz şeye yönelmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatta bize göre olmayan hangi kalıpların içine girmeye çalışıyoruz acaba? Tahmin ediyorum ki böyle büyük sorular geldiğinde hayatımızın ana parçalarına bakmaya meyilli olabiliyoruz. “Kendimiz olmak için: Kalıplara sığmaya çalışmadan bir yaşam sürmek mümkün

Boğa Burcu

Yakın zamanda yaşanan bir değişime adapte olmakta zorlanıyor olabilirsiniz. Ancak bir kere uyum sağlamaya başladığınızda, emin olun size de her şey daha kolay gelecek. 

Uplifers önerisi: Hızlıca pişirmeye çalıştığımız tencereyi en büyük ocağa, en yüksek ateşe koyduk, sanki tek etkenler onlarmış gibi. Oysa o yemeğin içindeki yağın yayılmaya, sebzelerin suyunu önce salıp sonra çekmeye ve tüm tatların birbiriyle karışması için bir sürece ihtiyaçları var. Hayat da böyle akıyor. Biz o ritmin farkındaysak, üzerimize düşeni gerçekleştirip sonrasını bırakırsak her şey yerli yerine oturuyor, tadı o zaman geliyor. “Değişim bir günde olmuyor: Hayatın ritmine ayak uydurmaya hazır mısın?

İkizler Burcu

Yeniay; Satürn, Pluto ve Jüpiter’den pozitif etkiler alıyor. Bir süredir hayalini kurduğunuz şans, ayağınıza gelebilir. Bu sizi bir yandan heyecanlandırırken bir yandan da endişelendirebilir. Ancak bu endişelere kapılmadan, karşınıza çıkan fırsatları sağduyulu bir şekilde değerlendirmek daha önemli. 

Uplifers önerisi: Bu sabah aynı anda hem yukarı hem aşağı yönlü iki asansör önümde durdu. Ve ben yukarıya çıkana bindim çünkü yolum bu şekildeydi. Ve şunu düşündüm: şu anda aşağı yönlü olana binemediğim için, eğer aşağıya inseydim ne olacağını asla bilemeyeceğim. Bu ne kadar iyi ve ne kadar kötü? Bunun ötesinde kaçırdığım bir şey var gibi “hissettiğim” o an gerçekten bir şeyleri, hayatı, farklı fırsatları, olayları kaçırmakta mıyım? “Yaptığımız seçimler ve “kaçırdığımız” fırsatlar: İyi ve kötü olanın ötesinde ne var?

Yengeç Burcu

Bazen endişelerinizi, şüphelerinizi özellikle ilişkilerinizle ilgili konulara çok fazla karıştırıyor olabilir misiniz? Bir adım geri atıp biraz kendinize uzaktan bakmaya ne dersiniz? Belki de kafanızdaki düşünceler yerine, karşınızdaki kişinin gerçek düşüncelerini görme fırsatınız olur. 

Uplifers önerisi: Sadi Şirazi’ye sormuşlar “İnsan nedir?” diye; “İnsan üç beş damla kan, binbir endişedir” demiş. Endişe, vesvese, obsesyon, takıntı… İnsan doğası gereği böyledir. Zihin takıntılı, kuruntulu düşünceler üretmeye meyillidir. Kafamızın içerinde bizi rahatsız eden bazı düşünceler, ki bunlar genelde negatiftir, aklımıza geldiğinde bile rahatsızlık verir ve biz düşünmek istemedikçe daha da büyüyerek zihnimizde yer eder. Büyüdükçe de hayatı felç edecek hale gelebilir. Peki hangi konularda takıntılı düşüncelere saplanırız? “Takıntılı düşüncelerden kurtulmak için 5 yöntem

Aslan Burcu

Evrimin binlerce yıl önce gerçekleştiğini düşünürüz. Oysa evrim denilen değişim, her an olmaktadır. Hepimiz bazen değişime direniyoruz, konforlu alanımızdan çıkmak istemiyoruz. Oysa değişime direnmeyi bıraktığımızda, her şey sandığımızdan çok daha hızlı ilerleyebilir. 

Uplifers önerisi: Hayatımızda bir şeylerin dağılması her zaman kötü değildir. Dağılanları toplarken insan, sahip olduklarının envanterini yapar. Parçalar resimden kopup savrulmuşken etrafa, artık resme uymayan parçalar kendilerini ele verir, tıpkı yeni gelen parçalar gibi. Resme artık yabancı kalan parçaları ve resimde yer açması gereken yepyeni parçaları keşfeder insan. “Yenilik zamanı geldiğinde: Dağılanları toplayıp, değişime doğru yelken açmak

Başak Burcu

İnsan zihni bilinmezlik denilen boşluğu korku ve endişeyle doldurmaya meyillidir. Bu da gerçekte var olandan çok daha korkutucu bir algıya neden olur. Eğer yeni şeyler keşfetme sürecindeyseniz, korktuğunuz her an kendinize bunu hatırlatın. 

Uplifers önerisi: Hızlıca pişirmeye çalıştığımız tencereyi en büyük ocağa, en yüksek ateşe koyduk, sanki tek etkenler onlarmış gibi. Oysa o yemeğin içindeki yağın yayılmaya, sebzelerin suyunu önce salıp sonra çekmeye ve tüm tatların birbiriyle karışması için bir sürece ihtiyaçları var. Hayat da böyle akıyor. Biz o ritmin farkındaysak, üzerimize düşeni gerçekleştirip sonrasını bırakırsak her şey yerli yerine oturuyor, tadı o zaman geliyor. “Değişim bir günde olmuyor: Hayatın ritmine ayak uydurmaya hazır mısın?

Terazi Burcu

İki nokta arasındaki en kısa yol, doğru olan yoldur. Ancak bu doğru, her zaman en eğlenceli yol olmayabilir. Bazen hayatta hedeflere kısa yoldan ulaşmak değil, farklı deneyimler yaşamak daha önemlidir. Siz de böyle bir dönemden geçiyor olabilirsiniz. Eğer önünüzde heyecan verici bir deneyim varsa, bunu yaşamaktan kesinlikle geri durmayın. 

Uplifers önerisi: Yaşam boyunca edinilen deneyimlerin sonucu oluşturulan algılar ve kullanılan dil ile şekillenen içsel temsillere bağlı olarak herkesin kendine ait bir dünya görüşü var. Yaşadığınız dünyayı nasıl yorumlayıp nasıl tepki verdiğinizi, deneyim ve davranışlarınızı nasıl anlamlandırdığınızı belirleyen şey ise gerçeğin kendisinden çok gerçek hakkındaki içsel temsiliniz. Gerçek dünyaya ilişkin içsel temsilinizi zenginleştirmenin yolu ise deneyimden geçiyor. “Algılarınız gerçek dünya değildir: Farkındalığın kapanan kapağını açmak deneyimden geçer

Akrep Burcu

İnsana bazen kendi tabağındaki değil, karşısındaki kişinin tabağındaki tatlı daha cazip gelir. Oysa kendi tabağınızdan vazgeçmeden önce durup iyice düşünmek gerekir. Sadece arzularınız ve dürtülerinizle bir  karar vermek üzere olabilirsiniz. Bu yüzden şu sıralar kararlarınızı yeniden gözden geçirmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Eğer kafanızı kurcalayan önemli bir karar alma dönemindeyseniz mindfulness uygulayarak bu dönemi en verimli şekilde geçirmeniz mümkün. Zihninizi dağıtmadan, sahip olduğunuz potansiyelinizin maksimum seviyesine ulaşması için tek gizli silahınız “odak”. Peki bu süreçte adımlarınız nasıl olmalı? “Mindfulness ile verimli karar verme ve sorun çözme

Yay Burcu

Bir araba kara veya çamura saplandığında ne kadar çok gaza basarsanız, araba o kadar daha saplanır. Bazen hayatta da böyle anlar yaşanabilir. Eğer bir konuda takılıp kaldığınızı hissediyorsanız, biraz ara verin, başka yönlere bakın, ilginizi dağıtın ve o konuya bir süre sonra geri dönün. 

Uplifers önerisi: Nefesi, meditasyonu, yogayı bilmem ama kendin için iyi bir şey yapmanın verdiği özgüven, öz sevgi ve öz değer çok tatlı! “Beden, zihin ve ruh bütünlüğü için: Her gün kendinize “meditasyon molası” verin

Oğlak Burcu

Kumbaraya her gün attığınız bozukluklar çok az olabilir. Ancak birike birike ciddi bir meblağ tutabilir. Değişim de böyledir. Kendinizle ilgili bir şeyleri değiştirmek istiyorsanız, atacağınız ufak adımlar size çok küçük gelse de zamanla birikerek büyük bir değişimi oluşturabilir. 

Uplifers önerisi:  İnsanlık olarak bilincimiz her geçen gün evriliyor. Değişiyoruz, gelişiyoruz. Duyduklarımız, okuduklarımız ve deneyimlerimiz varlığımıza bambaşka boyutlar kazandırıyor. “Yeni başlangıçlara cesaretle adım atmanın yolu: Yaşam amacını keşfetmek

Kova Burcu

Bazen üzerinde çalıştığımız konuya çok fazla odaklanıp, bu konunun etrafında gelişen fırsatları, olasılıkları kaçırabiliyoruz. Eğer siz de hayata at gözlüğüyle baktığınızı ve yan fırsatları kaçırdığınızı düşünüyorsanız, belki de çevrenize biraz daha dikkatle bakmalısınız. 

Uplifers önerisi: Başkalarını eleştirmek konusunda çoğumuzun yüksek lisansı var. Ama konu eleştirilmek oldu mu işin rengi değişiyor. Kendi üzerimizde çalışmıyor, kendimizi yeterince tanımıyorsak oklar bize çevrildiği gibi aslan parçası kesiliyoruz. “Gelişmeniz için harika bir fırsat: Eleştirilmekten korkmayın

Balık Burcu

Çok hayalini kurduğunuz bir şeye ulaşamamanızın bir sürü sebebi olabilir. Bilgi veya beceri eksikliği, kaynakların sınırlı oluşu, başka insanların müdahalesi… Ancak bazen de önünüzdeki en büyük engel kendiniz olabilirsiniz. Kendinize ufak bir şans verseniz ve denemekten korkmasanız, aslında birçok şeye daha kolay ulaşabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Kalp bizi her daim yaşam dolu maceralara çağırır. Bazen kulağımıza fısıldar tatlı tatlı, bazen de istediği alınmayan küçük bir çocuk gibi ayaklarının üstünde tepine tepine bağırır. “Hadi” der, “gidelim artık, yapalım şunu!” Bazen onu susturmayı seçer, bazen de bu heyecana daha fazla dayanamayıp apar topar ilk adımlarımızı atıveririz kalbin yolunda. Ancak, heyecanla çıktığımız bu yol motivasyonunu kaybedip geri dönenlerin hikayeleriyle doludur. Peki ne oluyor da bazılarımız hayallerinin yolunda emin adımlarla yürürken bazılarımız birkaç cesur adımdan sonra devam edemez hale geliyor? “3 adımda motivasyonunu canlandır: Hayalin özgürleşmeyi bekliyor

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!