17 Eylül 2019 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Satürn’ün ileri yönlü hareketi başlıyor. Bir süredir devam eden projelerinizi tamamlamanın ve kariyerinizle ilgili bazı konuları karara bağlamanın vakti gelmiş olabilir. 

Uplifers önerisi: Herhangi bir işi başarmak için, planlama yapmak ve bilinçli adımlar atamak gerekir. Hedefiniz yolunda karşınıza çıkabilecek engelleri ve zorlukları bilmeniz gerekir. ¨Başladığınız işleri bitirmenize yardımcı olacak öneriler¨

Boğa Burcu

Satürn hala ileri yönlü hareketine devam ediyor. Hukuki bir konuyu sonuca bağlamanın vakti gelmiş olabilir. Bu durum rahat bir nefes almanıza da yardımcı olabilir.

Uplifers önerisi: Aldığınız haberler üzerine eyleme geçmeden önce hayatınızla ilgili biraz düşünün. Temel değerlerinizi belirledikten sonra alacağınız kararların bu değerlere uygun olup olmadığını görebilirsiniz. ¨Temel değerler belirlemenin önemi ve yöntemi¨

İkizler Burcu

Satürn, bir süredir devam eden geri yönlü hareketini tamamlayıp ileri yönlü hız kazanıyor. Yapacağınız yatırımlar, iş hayatınızdaki bağlantılarınızı güçlendirmenizi sağlayabilir. 

Uplifers önerisi: İş hayatında başarının ispatı ve lanse edilmesidir ödüller. Bazen motivasyon için, bazen performans için bazen de ekip başarısı için verilebilir. Bu noktada işverenler ya da insan kaynakları uzmanları olarak neyi ödüllendireceğimizi iyi analiz etmek çok önemlidir. “Motivasyon kaynağı olarak ödül: İş yerinde yapılan ödüllendirmelerde nelere dikkat edilmelidir?

Yengeç Burcu

Satürn ve Oğlak neredeyse birbiriyle aynı doğrultuya geliyor. İş hayatınızda veya özel hayatınızdaki partneriniz yakın zamanda sizinle yapacağı iş birliği ve göstereceği uyumla hayranlık uyandırabilir. 

Uplifers önerisi: Bazı alışkanlıklar ne yazık ki bizi eğlenceden uzak tutuyor, ilişkiden keyif almamızı engelliyor ve bizi travmaya giderek daha fazla yaklaştırıyor. Eğer ilişkinizin gelişerek ilerlemesini ve büyümesini istiyorsanız, bu alışkanlıkları bir kenara bırakmanızın zamanı gelmiş demektir. “Sağlıklı bir ilişki için bu zararlı alışkanlıklardan kurtulun

Aslan Burcu

Satürn’ün dört aydır devam eden geri yönlü hareketi sona eriyor. Kendinizi çok daha enerjik hissedeceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Refah seviyeniz ve huzurunuz artıyor. 

Uplifers önerisi: Atalarımız “vakit nakittir” derken, kendi zamanları için doğru bir önermede bulunuyorlardı. Belli bir ustalık ya da alışkanlık gerektiren işler için ne kadar zaman ayırırsanız o kadar verimliydiniz. Oysa günümüzde, verimlilik konusunda dikkat ve enerji, zamandan çok daha etkili. “Verimliliğin yeni denklemi: Dikkat + Enerji > Zaman

Başak Burcu

Yarından itibaren Satürn ileri yönlü bir ivme kazanıyor. Geçtiğimiz birkaç ay boyunca öğrendiklerinizin, aldığınız derslerin meyvelerini toplamanın zamanı geldi. 

Uplifers önerisi: Birçoğumuz pes etmek ile başlarız, ne yazık ki henüz yola çıkmayı bile denememişizdir. Aslında gerçekten yapıp yapamayacağımız konusunda deneyip görmek ve başarısız olacaksak veya evet yolda kalacaksak bunu görmek yerine, hiç başlamadan kendimizce “karar” veririz. “Benden geçti” diye söyleniriz, yaşım artık buna uygun değil. Veya tam tersi vardır, “ben bu nokta için henüz çok gencim, yaşım çok erken” “Hayallere engel olan mazeretler

Terazi Burcu

Satürn burcunuzun merkezinde yer alıyor ve geri yönlü hareketini sona erdiriyor. Buradan aldığınız güçle, sakinliğinizi koruyabilir ve bulunduğunuz ortamda olgunluğunuzla lider pozisyonuna ulaşabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Liderler uyandıkları andan itibaren dikkat dağıtan şeylerin ve türlü türlü isteklerin bombardımanına uğrar. Akıllı telefonlarında hiç susmak bilmeyen e-mail uyarı sesleri, mesajlar, talepkar telefon konuşmaları, hatırlatmalar liderin tüm ilgisini ve dikkatini adeta boğar. “Zihinsel farkındalığı yüksek bir lider olmak için edinmeniz gereken 7 alışkanlık

Akrep Burcu

Aile üyeleriniz veya profesyonel hayatınızın temeliyle ilgili bir konuda uzun vadeli, önemli bir karar almanız gerekebilir. Beklentilerinizi yüksek tutmakta fayda var. 

Uplifers önerisi: Zihinsel enerjiniz için bir şey yapmak istiyorsanız, öncelikle şunu hatırlayın: Zihniniz yorgun olduğunda önemli kararlar almayın. Belki bu tavsiyeyi daha önce birçok kez duymuş olabilirsiniz, size mantıklı gelmiş olabilir. Peki bu konuda bilim ne diyor? “Yorgun düşmüş bir beyin neden yanlış kararlar vermemize neden olur?

Yay Burcu

Korumacılığın ve sorumluluğun gezegeni olan Satürn, özellikle harcamalarınız konusunda daha dikkatli davranmak için size cesaret verebilir. Sahip olduklarınızı koruma içgüdüsünde olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İster büyük bir hedefiniz için para biriktiriyor olun, ister borç ödüyor olun tasarruf etmenin en kolay yolu masraflarınızı kısmaktan geçer. Ancak masraflarınızdan kısmak isterken yanlış bir strateji uygularsanız, kendinizi bir anda depresyonun içinde veya hayattan keyif almaz bir halde bulabilirsiniz. Çünkü aslında harcamalarınız, sizin hayattaki önceliklerinizi gösterir. “Hayattan aldığınız keyfi yok etmeden para biriktirmenin yolları

Oğlak Burcu

Yakında çok güzel gelişmeler yaşanabilir. Bilgilerinizi, tecrübelerinizi aksiyona dönüştürmek ve etkileyici sonuçlar almak için karşınıza çok önemli bir fırsat çıkabilir. 

Uplifers önerisi: Hayatta yaptığımız seçimler ve attığımız adımlar bizi kimi zaman zafere ulaştırırken, bazen de başarısızlığa götürebilir. Hedefleri doğru belirlemek gerekir. ¨Zafere giden yolda atmanız gereken adımlar¨

Kova Burcu

Satürn, dört aylık geri yönlü hareketinin ardından artık ileri yönlü hareket etmeye başlıyor. Kendinizi daha güçlü, daha tecrübeli hissedeceğiniz bir döneme giriyorsunuz. İçgüdülerinize güvenmenin tam zamanı. 

Uplifers önerisi: Bütün bildiklerimizi, hissettiklerimizi, tecrübelerimizi bir araya getirerek karar verme sürecine girdiğimizde, mükemmele en yakın olan sonucu elde edebiliriz. Bu nedenle karar verme aşamasında içgüdülerimizle hareket etmemiz, çoğunlukla doğru sonuca ulaşmamıza yardımcı olacaktır. “İçgüdülerimize neden güvenmeliyiz?

Balık Burcu

Satürn’ün ileri yönlü hız kazanması, sizi daha sabırlı ve sakin bir insana dönüştürebilir. Böylelikle gerçekçi hedefler belirlemek ve bu hedeflere sakin bir şekilde ulaşmak konusunda daha başarılı olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Tüm hayallerinizin gerçek olduğunu düşünün; ne kadar başarılı, keyifli ve enerjik hissettiriyor, öyle değil mi? Hayallerin adının “hayal” olmasının bir sebebi var elbette, ancak hiçbir hayal ulaşılmaz değil. Hayallerinizi gerçekleştirmek, her şeyden önce zorlu; zaman ve sabır gerektiren bir süreç. “Hayallerinizi gerçekleştirmek için sahip olmanız gereken özellik, araç ve beceriler

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!