17 Ağustos 2017 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Bu yaz ailenizle ilgili meseleler, kişisel ilişkilerinizin önüne geçiyor olabilir. Bu hafta sonu biraz aile meselelerinden uzaklaşıp kendinizi dinlemek, eğlenmek iyi fikir olabilir. 

Uplifers önerisi: İşlevlerini daha iyi yerine getirebilen aileler sağlıklı, yani işlevsel aile olarak da adlandırılırlar. İşlevsel ailelerde, bireylerin birbirlerini cesaretlendirmesi, desteklemesi, aile üyeleri arasında etkin iletişim, güvenli bağlanma, birlikte zaman geçirmeye istekli olma, rollerin açık olması ve bireysel fikirlere, kişisel farklılıklara saygı duyma gibi özellikler bulunmaktadır. “Ailede pozitif ruhu yakalama üzerine: Aile sisteminiz işlevsel mi?

Boğa Burcu

Bu sıralar işle ilgili konular yüzünden bunalmış olabilirsiniz. Bir günlüğüne evden çalışmayı deneyebilirsiniz. EĞer bu pek mümkün görünmüyorsa, hafta sonu moral depolayacak etkinliklere katılabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İş kavramı özellikle yetişkinlik hayatımızda farkında olduğumuzdan çok daha büyük bir yer kaplar. Haftanın beş günü günde en az sekiz saati bu işte geçiririz. Bu haftada toplam ayırdığımız saatlerin yanında yıl hesabı yaptığımızda ve bunu da yaklaşık 20 veya 25 yıl sürecine yansıttığımızda neredeyse bir ömrü aslında “her gün gittiğimiz iş işte”ye ayırırız. “İşinizle olan ilişkinizi geliştirmenin ve mesleğinize olan bakış açınızı değiştirmenin formülü

İkizler Burcu

Önümüzdeki günlerde yapmayı planladığınız bir tatil veya bir kutlamayla ilgili masraflar sandığınızdan daha fazla çıkmış olabilir. Bu durumda, daha makul fiyata alternatif öneriler üretmenin yollarını araştırabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Gerçekten ‘paranın değerini bilen’ insanlar, ister zengin diye isimlendirin ister fakir olarak, yine de para hesabını hepimizden fazla düşünüyorlar. “Param var evet, almamayı seçiyorum yine evet!

Yengeç Burcu

Bu hafta sonu ailenizle veya arkadaşlarınızla eğlenceli bir etkinlik organize etmeyi düşünüyor olabilirsiniz. Bunu yaparken başkalarından destek istemeyi unutmayın. Böylelikle eğlenceyi kendiniz için yorucu bir şeye dönüştürmemiş olursunuz.

Uplifers önerisi: Evinizde parti vermek ve eğlenmek istiyorsanız ama diyetinizi bozma fikri de hoşunuza gitmiyorsa; Uplifers olarak hazırladığımız kokteyl tarifleri tam aradığınız şey. ¨Evde hazırlayabileceğiniz düşük kalorili kokteyl tarifleri¨

Aslan Burcu

Başınıza gelen birkaç talihsiz olay yüzünden, üzerinde çalıştığınız konuyla ilgili tutkunuzu ve heyecanınızı kaybetmiş olabilirsiniz. Ancak olumsuz deneyimlerin sizi etkilemesine izin vermeyin. Karşınıza çıkan fırsatları değerlendirin. 

Uplifers önerisi: Hayalinizdeki kişiye ulaşmanın, resmettiğiniz hayatı yaşamanız zor değil. Kişisel gelişimin, kişinin ideal benliğine ve hayalindeki yaşama ulaşmasındaki etkilerini ve bu ideal resme ulaşmanıza yardımcı olacak önerilerimize bir göz atabilirsiniz. “Kişisel gelişim hayatınızı nasıl değiştiriyor?

Başak Burcu

Arkadaşlarınızın eğlenceli planlarına katılmak için yeterli zaman ve paraya sahip olmayabilirsiniz. Ancak burcunuzdaki Mar-Jüpiter birlikteliğinden yararlanın ve doğru hamleyi yapmak için içgüdülerinize güvenin. 

Uplifers önerisi: Birazcık yavaşlayıp sezgilerinize kulak verirseniz, size doğruyu olduğu gibi gözlerinizin önüne serecek, tehlikeli bir durumla karşı karşıya kaldığınızda sizi uyaracak ya da insanları anlamak ve iletişim kurmak konusunda size yeni yollar gösterecektir. ¨Özel hayatımızda sezgilerin yeri¨

Terazi Burcu

Topluma veya ilgi duyduğunuz bir alana fayda sağlayacak bir projede yer alma teklifi alabilirsiniz. Bu teklif karşısında yaşadığınız heyecan, başkalarının da size katılmasını sağlayabilir. 

Uplifers önerisi: Yapılan araştırmalar, özellikle açık alanda yapılan uzun yürüyüşlerin yaratıcılığınızı arttırmak konusunda oldukça etkili olduğunu gösteriyor. “Yaratıcılığı ve üretkenliği arttırmak için yürüyüş

Akrep Burcu

Seyahat planlarınız sizin istediğiniz gibi ilerlemiyorsa, ısrarcı olmak yerine bir süreliğine bu konuyla ilgilenmeyin. Geri döndüğünüzde aslında her şeyin de o kadar kötü gitmedini fark edeceksiniz. 

Uplifers önerisi: Çevrenizdekiler size olumlu pek çok şey söylese de, sizin kendinize söyledikleriniz olumsuz ise, o pozitif söylemleri yok edebilir. ¨Kendimizle pozitif iletişim kurmanın önemi¨

Yay Burcu

Arkadaşlarınızdan biri, ortaklaşa yaptığınız bir plandan vazgeçebilir. Ancak siz de vazgeçmeyin. Gittiğiniz yerde, hiç ummadığınız kişilerle karşılaşabilirsiniz. Kim bilir?

Uplifers önerisi: Deneyimlediğimiz olumsuz durumlar, üst üste gelen problemler bazen hayatın tadını çıkarmamıza ve anı yaşamamıza engel olabiliyor. Hayatınız boyunca karşılaşacağınız olumsuz durumları engelleyebilmeniz de mümkün değil. Fakat bu durumlar karşısında nasıl bir tavır izlemeniz gerektiği, olaylara nasıl yaklaştığınız sizin kontrolünüz altında. “Planlarınız umduğunuz gibi işlemediğinde pozitif kalmanıza yardımcı olabilecek 10 olumlu düşünme tekniği

Oğlak Burcu

Son dönemde kariyerinizle ve gelirlerinizle ilgili önemli değişiklikler yaşanmış olabilir. Finansal konularda tavsiyelerine güvendiğiniz biriyle görüşmek ve bu doğrultuda bir plan hazırlamak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Eğer hali hazırda çalışkan, iyi bir kariyere sahip ve iş ilişkilerinizde özenliyseniz refah seviyesine ulaşmışsınız demektir. Yine de kendi kendinize ‘Neden hala refaha ulaşamadım’ diye sorabilirsin, Bu sorunun cevabı paraya dönük düşünce şekliniz, hisleriniz ve davranışlarınızda gizlidir. Paranızla yapacağınız doğru seçimler hayatınızı bir anda değiştirebilir. “Zengin insanların asla yapmayacağı 10 finansal hata

Kova Burcu

Tatil planlarınızla ilgili değişiklik yapmayı düşünmüş olabilirsiniz. Ancak belki de hiçbir şey değiştirmeden, ilk planladığınız şekilde yollara düşmek size daha iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi: Kişisel seyahatler veya iş seyahatleri için yapılan uzun uçuşlar sağlığımızı ister istemez etkiler. Uzun uçuşların sağlığımızı olumsuz yönde etkilemesini önlemek için, kendimize bir çeşit seyahat öncesi rutini geliştirmemiz ve jetlag’ın olumsuz etkilerini azaltmamız lazım. Zaman diliminiz neresi olursa olsun, sizi her zaman zinde tutacak ve sağlıklı kalmanızı sağlayacak 5 öneriye göz atın. “Uzun uçuşlara hazırlanmak için 5 sağlıklı yöntem

Balık Burcu

Bir süredir beklediğiniz ve çok gitmek istediğiniz bir etkinlik iptal olabilir veya ertelenebilir. Bu durum ilk başta sizi üzse de bu yeni gelişme sayesinde takviminizde boşalan zamanın tadını çıkarabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Mükemmeliyetçi kişiler bir iş üzerinde çok fazla zaman harcarlar. Detaylara çok fazla odaklanırlar. Bu bazı durumlarda işin ertelenmesine sebebiyet verebilir. En iyiyi hedeflemek gerçekçi olmadığından çalışma motivasyonunu kırar. ¨Mükemmeliyetçilik hayatımızı nasıl etkiliyor?¨

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!