16 Mart 2018 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Kendinizi ikna kabiliyeti yüksek ve çekici hissedeceğiniz bir gün sizi bekliyor. İstediğiniz, hayal ettiğiniz şeylere ulaşmak için adım atmanın tam sırası!

Uplifers önerisi: Bir hayaliniz, ulaşmak istediğiniz bir şey varsa adım atın. Ona yaklaşacak yollar arayın. Bunu yaparken pes etmeyin. ¨Hayallerinizi gerçekleştirmek için çocukluk cesaretinizi kaybetmeyin¨

Boğa Burcu

Burcunuzun yöneticisi olan Venüs, Merkür’le harika bir bağ oluşturuyor. Hayatınızı değiştirme konusunda önemli bir karar verebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Değişim her zaman zordur. Kusursuz bir duruş, dengeli beslenme, iç huzur ya da sahip olmak istediğiniz herhangi bir şey için sihirli bir değneğiniz olsaydı, hayat daha kolay olurdu tabii. Ama maalesef değişim yaratmak, zaman ve özveri isteyen bir süreç. Belirli bir başlangıç ya da bitiş noktası yok. “Hayatınızda olumlu ve kalıcı değişimler yaratmanın 7 yolu

İkizler Burcu

Önemli bir proje veya kilit bir fikirle ilgili bir anlaşmaya varmanın yollarını arayabilirsiniz. Birlikte çalıştığınız kişiler bu konuda önemli bir rol oynayabilir. 

Uplifers önerisi: Başarılı insanların en önemli özelliklerinden biri takım çalışmasına önem vermeleridir. Ekip başarısı ise süreklilik arz eder ve en güçlü projelerin ortaya çıkmasını, en iyi çalışmaların yapılmasını ve sonuca ulaşmayı sağlar. “İş yaşamında ekip çalışmasının önemi

Yengeç Burcu

Övgüleri toplamaya hazır olun. Patronunuz veya yöneticileriniz, yaptığınız iş veya katkılarınızla ilgili olarak sizi takdir edebilir. 

Uplifers önerisi: İş hayatında başarının ispatı ve lanse edilmesidir ödüller. Bazen motivasyon için, bazen performans için bazen de ekip başarısı için verilebilir. Bu noktada işverenler ya da insan kaynakları uzmanları olarak neyi ödüllendireceğimizi iyi analiz etmek çok önemlidir. “Motivasyon kaynağı olarak ödül: İş yerinde yapılan ödüllendirmelerde nelere dikkat edilmelidir?

Aslan Burcu

Merak ettiğiniz, ilgilendiğiniz bir konuda önemli bir gelişme yaşanabilir. İlginizi çektiğiniz konuda özel bir eğitim almak için başvurularda bulunabilir, seminerleri araştırabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İnternet ve teknolojinin hayatımıza bu kadar entegre olmuş olması bize inanılmaz nimetler sunuyor. Akademik eğitim alanında kendinizi geliştirmek istiyorsanız, online dersler alabileceğiniz platform ve üniversitelerin web sitelerine bir göz atın. “İnternetin nimetlerinden faydalanın: Online akademik web siteleri ve platformlar

Başak Burcu

Büyük kurumlarda istediğiniz kişilere ulaşmanın zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak bugün hiç ummadığınız kapılar açılabilir, yumuşak ve olumlu bir iletişim ortamı sağlanabilir. 

Uplifers önerisi: İletişiminizde kullanacağınız küçük ancak etkili birkaç yöntem, karşınızdaki kişilerde ummadığınız etkiler bırakabilir. “Karşınızdaki kişileri kolayca etkilemenizi sağlayacak pratik iletişim becerileri

Terazi Burcu

Bugünü kendinize ve sevdiklerinize ayırmaya ne dersiniz? Eski arkadaşlarınızla, sevdiğiniz kişiyle, ailenizle birlikte bol kahkahalı bir gün sizi bekliyor. 

Uplifers önerisi: Sevdiklerinizle bir araya gelmek için, evinizde küçük bir parti düzenleyin. Lezzetli kokteyl tarifleri için; “Evde hazırlayabileceğiniz düşük kalorili kokteyller

Akrep Burcu

Verimli bir gün sizi bekliyor. Mailler, mesajlar, önemli görüşmeler yağmur gibi gelebilir. Ancak bu yoğunluk size zor gelmek bir yana kendinizi daha üretken hissetmenizi sağlayabilir. 

Uplifers önerisi: Daha verimli bir iş hayatı kazanmanız için sunduğumuz önerilerde, Human Business Works CEO’su Chris Brogan’ın önerilerine dikkat verelim: Brogan’a göre, bu formülü bir hafta boyunca uygulamak, bir sonraki haftayı daha üretken geçirebilmeniz için yeterli. ¨Üretkenlik formülü¨

Yay Burcu

Yaratıcı maceralar bugün sizi cezbediyor. Eğer içinde yaratıcılık olan bir şeyler hissediyorsanız, sezgilerinizin peşinden gidin. Yanılmayacağınızdan emin olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bütün bildiklerimizi, hissettiklerimizi, tecrübelerimizi bir araya getirerek karar verme sürecine girdiğimizde, mükemmele en yakın olan sonucu elde edebiliriz. Bu nedenle karar verme aşamasında içgüdülerimizle hareket etmemiz, çoğunlukla doğru sonuca ulaşmamıza yardımcı olacaktır. “İçgüdülerimize neden güvenmeliyiz?

Oğlak Burcu

Geleceğinizi etkileyecek bir konuda karar vermekte zorlanıyor olabilirsiniz. Ailenizin sıcaklığı ve hoşgörüsü, bu konuda karar vermeniz için aradığınız ortamı sağlayabilir, size kendinizi iyi hissettirebilir. 

Uplifers önerisi: İşlevlerini daha iyi yerine getirebilen aileler sağlıklı, yani işlevsel aile olarak da adlandırılırlar. İşlevsel ailelerde, bireylerin birbirlerini cesaretlendirmesi, desteklemesi, aile üyeleri arasında etkin iletişim, güvenli bağlanma, birlikte zaman geçirmeye istekli olma, rollerin açık olması ve bireysel fikirlere, kişisel farklılıklara saygı duyma gibi özellikler bulunmaktadır. “Ailede pozitif ruhu yakalama üzerine: Aile sisteminiz işlevsel mi?

Kova Burcu

Heyecanlı, bol etkileşimli ve bilgi dolu bir gün sizi bekliyor. Başkalarıyla ilişkilerin ve bulunduğunuz ortamların ön plana çıkacağı bir gün geçirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Çene çalma ya da ayaküstü muhabbet olarak adlandırılabilecek minik sohbetler, içe dönük insanlar için eziyet olmakla beraber sosyalleşme açısından oldukça faydalı. Popüler olan her şeyin sırayla yerilmesi programı kapsamında bu sohbetlerin sıkıcı, sığ ve zaman kaybı olarak gösterildiği yazılar yazıladursun, diğer insanlarla bağ kurma ihtiyacımız hiç azalmıyor. Derin sohbetlere ya da samimi itiraflara olduğu kadar, havadan sudan etkileşimlere de ihtiyaç duyuyoruz. “Sosyalleşmenin ilk adımı: Ayaküstü sohbetler için kurtarıcı ipuçları

Balık Burcu

Bugün finansal konular ön plana çıkabilir. Yatırımlarınızla ilgili somut sonuçlar elde edebilir ve bazı uzun vadeli iş planlarıyla ilgilenebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Önemli olan para kazanmak uğruna mutsuz olmayı seçmemek ve hem çalışıp hem de mutlu olmanın finansal zekâyı kullanmaktan geçtiğini unutmamaktır. “Hem çalışıp hem mutlu olmak finansal zekanızı kullanmaktan geçiyor

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!