16 Kasım 2013 Günlük Burç Yorumları

16 Kasım 2013 Günlük Burç Yorumları
16 Kasım 2013 Günlük Burç Yorumları

Koç Burcu

Finansal başarılarınızı kutlayacağınız bir gün olacak. Pozisyonunuzdaki bir yükselme durumu ya da gelirinizdeki bir yükselme, gelecek planlarınızla ilgili değişikliklere gitmenize neden olabilir.

Uplifers önerisi:  Maddi olarak özgür olmak ve birikim yapmak, güvenli ve rahat bir yaşam sürmenin anahtarlarındandır. Zor zamanlar için kenarda bulunduracağınız bir miktar para, sizi borç altına girme stresinden kurtaracak, hayatınızı istediğiniz şartlarda yaşayabilmenize yardımcı olacaktır. ¨Para biriktirmenize yardımcı olacak ipuçları¨

Boğa Burcu

Bugün ilişkiniz gündeminizi meşgul ediyor olacak. Kendi duygu ve düşünceleriniz partnerinizinkilerle uyuşmayabilir. Dengeyi yakalayıp ortak bir noktada buluşmanızda yarar var.

Uplifers önerisi:   Bir ilişkinin uzun ömürlü ve sağlıklı olabilmesi uygun bir şekilde iletişim kurma yolu ile mümkündür. ¨Doğru şekilde iletişim kurmanın yolu¨

İkizler Burcu

Bu hafta rüyalarınızdan ilham alarak yaratıcılığınızı geliştirdiğiniz bir hafta olacak. Yatağınızın kenarında bir kalem ve kağıt bulundurmanızda yarar var. Bilinçaltınızın size ne zaman sürpriz yapacağı hiç belli olmaz.

Uplifers önerisi:   Yaratıcılık aslında, yaygın görüşün aksine, sahip olunan değil geliştirilen bir şeydir. Yaratıcılığı arttırmak içinse, yeniliklere açık olmanız ve bunu hayatımızın her alanına adapte etmeniz gerekir. ¨Yaratıcılığa açılan 9 kapı¨

Yengeç Burcu

Eğer son birkaç haftadır enerjinizin düştüğünü hissediyorsanız, bugün arkadaşlarınızın desteğiyle modunuzu yükseltmek için mükemmel bir gün. Yanınızda gülen ve neşeli insanların olması size kendinizi çok daha iyi hissettirecek.

Uplifers önerisi:    Arkadaşlarınızı evinize davet ederek mutfaktaki marifetlerinizi de gösterebilirsiniz. ¨Düşük kalorili kokteyller¨ile ¨sağlıklı aperatifler¨ hazırlayarak keyifli bir gece için hazırlık yapın.

Aslan Burcu

Bu hafta aklınızda sürekli kariyeriniz olabilir. İşyerinde atacağınız sağlam bir adım, bir sonraki adımınızı planlamanız için size yardımcı olabilir.

Uplifers önerisi:  Kariyer analisti Dan Pink, dünyada denenmekte olan farklı çalışma düzenleri ve motivasyon kaynakları hakkında bilgilendiriyor. Motivasyon kaynağı olarak; ¨ödül mü özgür irade mi? ¨ soruna yanıt veriyor. Kendi motivasyon kaynağınızı bulmak için inceleyebilirsiniz.

Başak Burcu 

Bu ara aklınızda, başka bir ülkeye ya da şehre gitmek ve bulunduğunuz yerden biraz uzaklaşmak fikri var. Organizasyon yeteneğinizi de kullanarak küçük bir gezi planı yapmak için mükemmel bir gündesiniz.

Uplifers önerisi:  Okyasnusaşırı seyahatleriniz için Explore Up yazarımız Irmak Yazım’ın Karayipler ve Hindistan turlarını okumadan hazırlık yapmış sayılmazsınız. 

Terazi Burcu

Bu ara her konuda üstünüzde çok fazla yük olduğunu hissediyor olabilirsiniz. Bazen problemlerinizden kaçmak yerine üstüne gitmeniz size çok şey kazandırabilir.

Uplifers önerisi:  Sadece bilimsel çalışmalar yaparken değil, hayatınızın her aşamasında karşılaştığınız problemlere, başa çıkmakta zorlandığınız paradokslara bir bilim insanı gibi analitik bir gözle bakabilmeniz bazen çözüme ulaşmanız için tek başına yeterli olabilir. ¨Bilim insanı gibi düşünmenin yolları¨

Akrep Burcu

Bugün tüm odak noktanız kendinizde olacak. Fakat yarından itibaren kendiniz hakkında düşünmeyi bırakıp, sevdiğiniz insanlarla olan iletişiminize yoğunlaşacaksınız.

Uplifers önerisi:  Yapılan araştırmalar, mutlu bir hayat sürmenin yollarını araştırırken hayatımızdaki en önemli şeyin diğer insanlarla olan ilişkilerimiz olduğu kanısına varıyor.¨Diğer insanlar neden önemlidir?¨

Yay Burcu

Gelecek ile ilgili planlarınızı gözden geçirmek için mükemmel bir gündesiniz. Gerçekleşmesi mümkün olmayan durumları bile bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

Uplifers önerisi:  Herhangi bir işi başarmak için, planlama yapmak ve bilinçli adımlar atamak gerekir. Hedefiniz yolunda karşınıza çıkabilecek engelleri ve zorlukları bilmeniz gerekir. ¨ Başladığınız işleri bitirmenize yardımcı olacak öneriler¨

Oğlak Burcu

Yaratıclığınızı kullanmanızı gerektiren bir proje üzerinde çalışıyorsanız işlerinizi bugünden bitirmenizi tavsiye ediyoruz çünkü yarından itibaren yaratıcı fikirler üretmekte zorluk çekebilirsiniz. Daha önce yapmış olduğunuz işlerden ilham almayı deneyebilirsiniz.

Uplifers önerisi:  Yaratıcılık aslında, yaygın görüşün aksine, sahip olunan değil geliştirilen bir şeydir. Yaratıcılığı arttırmak içinse, yeniliklere açık olmanız ve bunu hayatımızın her alanına adapte etmeniz gerekir. ¨Yaratıcılığa açılan 9 kapı¨

Kova Burcu

Bu sene işlerinizin oldukça yoğun ve ağır geçtiği bir yıl oldu. Biraz ara verip kendinize zaman ayırmanızda fayda var. Ailenizdeki bireylerle görüşebilir, arkadaşlarınızla planlar yapıp işlerinizden bir süreliğine de olsa uzaklaşabilirsiniz.

Uplifers önerisi:  Yapılan araştırmalar, mutlu bir hayat sürmenin yollarını araştırırken hayatımızdaki en önemli şeyin diğer insanlarla olan ilişkilerimiz olduğu kanısına varıyor .¨Diğer insanlar neden önemlidir?¨

Balık Burcu

Okul yıllarınızda öğrendiğiniz bilgilerinizi kullanabilmeniz için fırsatlar yakalayabileceğiniz bir gündesiniz. İşyerinizde ya da özel hayatınızda yapacağınız bir konuşmayı ya da projeyi, akademik bilgilerinizle  destekleme ihtiyacı duyabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Entelektüel ihtiyaçlarınızı karşılamak için sitemizde yer alan TED konuşmacıları dinleyebilir, üzerine düşünmediğiniz konularda düşünme imkanı bulabilirsiniz. Örnek bir çalışma olan nörobiyoloji söylemlerinin pazarlama dünyasındaki yansımalar için; ¨Sinirbilimsel zırvalıklar:uyanık olun¨

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın. 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!