16 Kasım 2018 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Venüs tekrar doğrusal yönlü harekete geçiyor ve dünyaya aşkı, sevgiyi geri getiriyor. Bir gece arkadaşlarınızla eğlenmeye çıkabilir veya sevdiğiniz kişiyle romantizm dolu bir gece geçirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Partnerinizle birlikte keyifli vakit geçireceğiniz ve zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacağınız bir buluşma planlamak oldukça zor. Planlarınızı yaparken, partnerinizi tanıyor olmanız ve ilişkinizin gidişatının bilincinde olmanız kadar yaratıcı olmanız da ¨Masrafsız ve keyifli buluşma önerileri¨

Boğa Burcu

Merkür geri yönlü hareket ediyor. Eğer bir görüşmeniz varsa, ulaşım için ayırdığınız zamanı biraz daha fazla tutmalı, beklenmedik durumları göz önünde bulundurmalısınız. Olası aksaklıklara karşı hazırlıklı olmakta fayda var. 

Uplifers önerisi: Deneyimlediğimiz olumsuz durumlar, üst üste gelen problemler bazen hayatın tadını çıkarmamıza ve anı yaşamamıza engel olabiliyor. Hayatınız boyunca karşılaşacağınız olumsuz durumları engelleyebilmeniz de mümkün değil. Fakat bu durumlar karşısında nasıl bir tavır izlemeniz gerektiği, olaylara nasıl yaklaştığınız sizin kontrolünüz altında. “Planlarınız umduğunuz gibi işlemediğinde pozitif kalmanıza yardımcı olabilecek 10 olumlu düşünme tekniği

İkizler Burcu

Aile üyelerinizle veya sevdiğiniz kişiyle aranızda bazı sürtüşmeler yaşanabilir. Merkür’ün geri yönlü hareketi karışıklıklara sebebiyet verebilir. Olası yanlış anlaşılmalara karşı dikkatli olmalısınız. 

Uplifers önerisi: Zihinsel enerjiniz için bir şey yapmak istiyorsanız, öncelikle şunu hatırlayın: Zihniniz yorgun olduğunda önemli kararlar almayın. Belki bu tavsiyeyi daha önce birçok kez duymuş olabilirsiniz, size mantıklı gelmiş olabilir. Peki bu konuda bilim ne diyor? “Yorgun düşmüş bir beyin neden yanlış kararlar vermemize neden olur?

Yengeç Burcu

Yaratıcılık gerektiren bir işte çalışıyorsanız, Merkür’ün geri yönlü hareketi sebebiyle biraz zorlanabilirsiniz. Kendinizi ifade etmek şu birkaç gün zor olsa da kısa süre içinde her şeyin yoluna gireceğine inanın. 

Uplifers önerisi: Yapılan araştırmalar, özellikle açık alanda yapılan uzun yürüyüşlerin yaratıcılığınızı arttırmak konusunda oldukça etkili olduğunu gösteriyor. “Yaratıcılığı ve üretkenliği arttırmak için yürüyüş

Aslan Burcu

Kış boyunca hasta olmamak için bağışıklık sisteminizi iyi korumalısınız. Bunun için hem beslenmenize hem de kıyafet seçiminize dikkat etmekte fayda var. Bugünler sizin için biraz daha kritik olabilir. 

Uplifers önerisi: Uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmek yolunda ilham alabilmeniz için, Okinawa insanlarının sırlarına göz atabilirsiniz. ¨Dünyanın en uzun ömürlü insanlarından sağlıklı yaşam sırları¨

Başak Burcu

Venüs burcunuzun romantizm ve çocuklarla ilgili alanını aydınlatıyor. Çocuklara karşı duyduğunuz sevgi iyice artabilir. Öte yandan havadaki aşk kokusu içinizi ısıtabilir. 

Uplifers önerisi: ‘Aşk’ın tanımının ne olduğu, aşık olduğumuzu nasıl anlayacağımız, hissettiğimiz duygunun aşk mı sevgi mi olduğu gibi konular yıllardır bilim dünyasında tartışılmaya devam ediyor. Duygularınızı anlamak ve tanımlamak konusunda çok fazla kafa yormayın. “Aşkın anatomisi: Aşık olduğunuzun 10 göstergesi

Terazi Burcu

Merkür iş ortamındaki motivasyonunuzu ve konsantrasyon gücünüzü zorlayabilir. Ancak bununla baş edebilecek güce sahipsiniz. Yöneticilerinize bu durumu fark ettirmeden üstesinden gelmeyi başarabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Girişimci veya yönetici olarak yapmanız gereken çok fazla şey olabilir. Hem çalışanlarınızla iletişim halinde kalmaya, hem de müşteriden gelen e-mail ve telefonlara cevap vermeye çalışırken odaklanmakta zorluk çekebilirsiniz. Çevrenizdeki ¨gürültüyü¨ susturmak, konsantrasyonunuzu ve üretkenliğinizi arttırmak için esastır. “Odaklanma sorununa karşı beyninizi eğitin

Akrep Burcu

Eğer bir seyahate çıkmayı planlıyorsanız, her şeyi iki kere kontrol ettiğinizden emin olun. Merkür’ün geri yönlü hareketi, bazı aksaklıklara neden olabilir. Ancak Venüs’ün ileri yönlü hareketi de aşk hayatınızı neşelendirebilir. 

Uplifers önerisi: Kişisel seyahatler veya iş seyahatleri için yapılan uzun uçuşlar sağlığımızı ister istemez etkiler. Uzun uçuşların sağlığımızı olumsuz yönde etkilemesini önlemek için, kendimize bir çeşit seyahat öncesi rutini geliştirmemiz ve jetlag’ın olumsuz etkilerini azaltmamız lazım. Zaman diliminiz neresi olursa olsun, sizi her zaman zinde tutacak ve sağlıklı kalmanızı sağlayacak 5 öneriye göz atın. “Uzun uçuşlara hazırlanmak için 5 sağlıklı yöntem

Yay Burcu

İş yerinde hızlı kararlar vermekten kaçınmalısınız. Merkür burcunuzun kariyer alanında geri yönlü hareket ediyor. Bu durum sizin kararlarınızı da etkileyebilir. 

Uplifers önerisi: Zihinsel enerjiniz için bir şey yapmak istiyorsanız, öncelikle şunu hatırlayın: Zihniniz yorgun olduğunda önemli kararlar almayın. Belki bu tavsiyeyi daha önce birçok kez duymuş olabilirsiniz, size mantıklı gelmiş olabilir. Peki bu konuda bilim ne diyor? “Yorgun düşmüş bir beyin neden yanlış kararlar vermemize neden olur?

Oğlak Burcu

İş yerinde yaşayacağınız bir tartışma, ilerlemenize engel olabilir. Bugünlerde herkes biraz gergin olabilir. Sabır ve diplomasi yeteneğinizi kullanarak zıtlıkların üstesinden gelebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bir yakınma hali, beraberinde gelen suçlamalar… Sonuç: Çözümsüz. Yine anlayamadık, anlaşılamadık, anlaşamadık. Oysaki çoğunlukla biliriz; sempatik ilişkiler yaşamak, ilişkilerde anlaşılmak ve anlaşmak hep empati ile mümkün oluyor. “İlişkilerde empati: Anlayış kasını geliştirmek mümkün

Kova Burcu

Merkür’ün geri yönlü hareketi iletişim, ulaşım gibi alanlarda aksaklıklara neden olabilir. İş ve özel hayat dengesi konusunda biraz daha dikkatli davranmalısınız. 

Uplifers önerisi: Hepimizin hayali doğru iş, eş, aile, dinlenme, eğlenme dengesi yaratmak. Sonrasında rahat, özgür ve mutlu olabiliriz diye düşünüyoruz. Gerçek olan ise önce rahat, özgür ve mutlu hissetmek, ardından tüm dengeler yerine oturuyor. “İş – Yaşam dengesi nedir hiç düşündünüz mü?

Balık Burcu

Çevrenizdeki kişilerden biri sizi bir gruba, kulübe veya derneğe katılmanızı isteyebilir. Eğer zaten üyesi olduğunuz bir grup varsa, sizden bir etkinlik organize etmenizi isteyebilirler. 

Uplifers önerisi: Bir konuşmayı kusursuz hale getirmek için dikkat etmeniz gereken birkaç şey var: İyi başlamak, iyi bitirmek ve konuşmanızın ana hattını oluşturan gelişme kısmını eğlenceli ve kısa tutmak. “Bilinen en iyi yolla insanları etkilemek: Topluluk önünde konuşmanın incelikleri

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!