16 Eylül 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Son zamanlarda işler pek de sizin arzu ettiğiniz şekilde ilerlememiş olabilir. Ancak bugün, sonunda bir şeyler değişiyor. Umudunuzu kestiğiniz konular bile bugün çözüme kavuşabilir. Ancak siz yine de önemli konularda hemen karar vermeyin, biraz beklemek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Eğer kafanızı kurcalayan önemli bir karar alma dönemindeyseniz mindfulness uygulayarak bu dönemi en verimli şekilde geçirmeniz mümkün. Zihninizi dağıtmadan, sahip olduğunuz potansiyelinizin maksimum seviyesine ulaşması için tek gizli silahınız “odak”. Peki bu süreçte adımlarınız nasıl olmalı? “Mindfulness ile verimli karar verme ve sorun çözme

Boğa Burcu

Bazen insan kendisinden umudu keser, hiçbir şeyi beceremediğini düşünür. Oysa biraz daha yaklaşıp, dikkatlice baktığınızda ne kadar yetenekli, şanslı ve becerikli olduğunuzu fark edebilirsiniz. Kendi potansiyelinizi anlamak için sadece keşfetmeniz gerekiyor. 

Uplifers önerisi: Herhangi bir konuda yola çıktığımız o ilk heyecan anımızı hatırlayalım. Hani tam olarak öyle bir an ki “yenilmez” hissettiğimiz. Hani öyle bir an ki henüz o öğrenilmiş çaresizlikler, “Nasıl yapacaksın ki bu kadar şeyi?” “Hadi canım oradan, bugüne kadar bu yapılacak olsaydı zaten yapılırdı, sana mı kaldı?” gibi nasıl olamayacağımıza, nasıl yapamayacağımıza, nasıl başaramayacağımıza dair binbir çeşit yorum henüz bize ulaşmamışken… “Akıntıya karşı gidebilme gücü: Tüm potansiyel senin içinde

İkizler Burcu

Yarın gerçekleşecek Yeniay, özellikle evle ilgili konularda sizi etki altına alıyor. Bazen en umutsuz olduğumuz anlarda, sadece kendimize inanarak çok önemli şeyler başarabiliriz. Sizin de tek ihtiyacınız olan kendinize inanmak, umut etmek ve çabalamak. 

Uplifers önerisi: Dünya maalesef mutlu olmayı hak etmediğini düşünen insanlarla dolu. Peki ya siz mutluluğu hak ettiğinize inanıyor musunuz? Yoksa ne zaman mutlu olsanız içinizde garip bir tedirginlik mi duyuyorsunuz? “Mutsuzluğu hak etmediğinize inanın: Kendini affetmek ve kabul etmek

Yengeç Burcu

Geçmişte yardımcı olduğunuz bir kişinin, kıymet bilmediğini düşünebilir ve içten içe onu eleştirebilirsiniz. Oysa bununla vakit kaybetmek yerine önünüze bakmalısınız. Belki o kişi değil ama evren sizin yaptığınız iyiliğin farkındadır ve sizi mutlaka bir noktada ödüllendirecektir.  

Uplifers önerisi: İyi yaş alma, iyi yaşlanma, aktif yaşlanma gibi kavramların yoğun kullanıldığı günümüzde aslında bilmeliyiz ki kişisel iyi oluş sağlayabilmektir iyi yaşlanma… İçinde yaşam kalitesi, psikolojik iyi oluş, mutluluk ve yaşam memnuniyeti, maneviyat ve aşmışlık, başarılı kişilerarası ilişkiler gibi unsurları barındıran… “İyi yaşlanmak için kişisel iyi oluş: İyilik halini nasıl koruyabiliriz?

Aslan Burcu

Yarın gerçekleşecek Yeniay, burcunuzun yöneticisi Güneş ile bir araya geliyor. Fikirleri tartışmayı, entelektüel görüşlerinizi paylaşmayı, öğrendiğiniz şeyleri başkalarıyla paylaşmayı, başkalarını ikna etmeyi çok seviyorsunuz. Ancak bu özelliğiniz sizi bazen tartışmaların ortasında bırakabilir. Özellikle bugün tartışmalardan kaçınmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Kullandığımız dil, konuşmanın akışını ve karşıdaki insanın duygularını önemli ölçüde şekillendirir. Doğru iletişim ve dil ile kolaylıkla yönetebileceğiniz bir tartışma, yanlış iletişim ve yanlış dil kullanımı ile çok daha olumsuz yerlere gidebilir. “Tartışmaları yönetmeyi öğrenin: “Ben dili” nedir?

Başak Burcu

Yarınki Yeniay, sizi özellikle kişisel konularda etkileyebilir. Bazen çevrenizdekilere yetemediğinizi hissedebilirsiniz. Oysa bir mum, etrafını aydınlatmasa bile karanlık bir odada çok önemli bir ışık kaynağına dönüşebilir. Bazen sadece varlığınız bile, size ihtiyacı olan yakınlarınız için çok önemli hale gelebilir. 

Uplifers önerisi: Şehir hayatından kaçmak, özellikle de pandemi döneminden sonra, İstanbul gibi metropollerde yaşayanların en büyük hayallerinden biri. Küçük de olsa bahçeli bir eve sahip olmak, dalından topladığımız meyve ve sebzelerle sofralarımızı donatmak, keyifli akşam sohbetlerinden sonra erkenden uyumak ve gün doğumuyla uyanmak, daha yavaş, daha sakin, daha huzurlu bir yaşam… Peki şehri bırakıp sahil kasabasına, köye ya da taşraya yerleşmek neleri değiştiriyor? “Şehir hayatından kaçanların ilham veren öyküleri: Her şeyi bırakıp uzaklara gitmek nelere çözüm, nelere değil?

Terazi Burcu

Bugün kendinizle ilgili soru işaretleriniz, farklı fikirleriniz su yüzüne çıkabilir, kendinizle adeta bir tartışma içinde olabilirsiniz. Böyle zamanlarda uzlaşmak için sizi iyi tanıyan yakınlarınızdan destek alabilirsiniz. Böyle süreçler, kendinizi keşfetmeniz ve ne istediğinizi anlamanız açısından çok önemli. 

Uplifers önerisi: Günlük yaşantımızda olsun, hayatımızın geneline baktığımızda olsun pek çok istekte bulunuyoruz. Bu istekler kimi zaman hayalde kalırken, kimi zaman bunları kendimize hedef olarak belirliyoruz. Kimi istekler gerçekleşirken, kimisi yalnızca istek olarak da kalabiliyor. “Ne istediğimiz değil, onu neden istediğimiz önemli: İhtiyaçlarımız bize neler anlatır?

Akrep Burcu

Burcunuzun yöneticisi olan Pluto, Oğlak burcunda geri yönlü hareket etmeye devam ediyor. Bunu bir şans olarak görebilirsiniz. Bazen en büyük hayallerimizi, imkansız görünen şeyleri gerçekleştirmek için sadece biraz hayal kurmaya ve düşünmeye ihtiyacımız vardır. 

Uplifers önerisi: Hiçbir şey düşündüğümüz hali ile var olmuyor hayatın akışında… Her şey senin “zannettiğin, umduğun, varsaydığın, planların çerçevesinde olsun istediğin, direttiğin, çabaladığın” halleriyle var. Var ama gerçekten uzak… “Hayalden gerçeğe, gerçek sandığından hayal sandığına bir yol: Hayat

Yay Burcu

Yarın Başak burcunda gerçekleşecek Yeniay sizi de etkiliyor. Bazen olmasını istediğimi şeyleri düşünüp, olayları bu şekilde yorumlayabiliriz. Oysa bu bizi gerçekten uzaklaştırır, gözümüzün gerçekleri görmenizi engeller. Bugün bu konuda biraz dikkatli olmakta fayda var. 

Uplifers önerisi: Tek başınalığı çoğunlukla olumsuz ve korkutucu bir tecrübe olarak görürüz. Yalnızların mahkûm olduğu bir huzursuzluk; çekilmesi gereken bir cezaymış gibi kaçarız tek başımıza kalmaktan. Halbuki bazı araştırmalar tek başınalığın, bizim tercihimize bağlıysa, bir nevi terapi etkisi yaratabileceğini söylüyor. “Tek başına kalmanın tenhalığında gerçek kimliğimiz saklı olabilir mi?

Oğlak Burcu

Burcunuzun yöneticisi Satürn de dahil olmak üzere üç gezegen birden Oğlak burcunda yer alıyor. Bazen hayatta sadece tek bir seçeneğimiz varmış gibi hissedebiliriz. Oysa biraz düşündüğünüzde, sandığınızdan çok daha fazla opsiyonunuz olduğunu fark edeceksiniz. Umutsuzluğa kapılmayın ve sakin kalmaya özen gösterin. 

Uplifers önerisi:  Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

Kova Burcu

Bazen olaylarla ilgili yaptığınız değerlendirmeler, sizin kendi fikirleriniz değil başkalarının yargılarıyla yapılan değerlendirmelerden ibaret olabilir. Oysa içinden çıkamadığınız bir durumla baş etmek için yapmanız gereken şey, gözlemlemek ve içgüdülerinize güvenmektir. 

Uplifers önerisi: Vücudumuzda yarattığımız stresten bihaber; her geçen gün işyerinde altından kalkmayı başardığımız daha çok işle, daha çok işi hallettiğimizi sanıyoruz… Son çeyrek asırdır rakamların, mantık ve rasyonelliğin içinde kaybolduk. Bu yolda belki de en çok içsel rehberliğimizi kaybettik, sezgilerimize yabancılaştık, sırtımızı döndük. “Sezgilerimize nasıl bu kadar yabancılaştık: Akıl çağının getirdikleri

Balık Burcu

Bazen kendinizi hafife aldığınız için karşınıza çıkan fırsatları hak ettiği şekilde değerlendiremiyor olabilirsiniz. Böyle zamanlarda yakınlarınızdan biraz daha fazla destek alabilirsiniz. Onlar size aslında içinizdeki gücü keşfetmeniz için aradığınız motivasyonu bulmakta yardımcı olacaktır. 

Uplifers önerisi: Çelişkili duygularla aynada sana bakan bir çift göz. Aaa o da nesi? Bir yerlerden tanıyorsun o göz bebeklerini. Sana aitler anne rahmine düştüğünden beri. İkilem dolu duygular yansıyor aynadan. Oysaki bir hafta önce ne kadar da kor alevler yanıyordu içinde. Bir tırtılın kelebeğe dönüşümü gibi hissediyordun. “İlk günkü motivasyonu koruyabilmenin sırrı: Kendini doğrulayan kehanetlere dikkat

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!