16 Ekim 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Geçmişte yaşadığınız zorlayıcı bir tecrübe yüzünden, şu sıralar uğraştığınız şeyle ilgili biraz endişeli olabilirsiniz. Ancak merak etmeyin, bu sefer çok daha sakinsiniz. Bu sakinliğiniz sayesinde meseleyi sandığınızdan çok daha kolay bir şekilde yönetebilirsiniz. Üstelik bu durum, gelecekte de sizin için önemli bir tecrübe olabilir. 

Uplifers önerisi: Eğer kafanızı kurcalayan önemli bir karar alma dönemindeyseniz mindfulness uygulayarak bu dönemi en verimli şekilde geçirmeniz mümkün. Zihninizi dağıtmadan, sahip olduğunuz potansiyelinizin maksimum seviyesine ulaşması için tek gizli silahınız “odak”. Peki bu süreçte adımlarınız nasıl olmalı? “Mindfulness ile verimli karar verme ve sorun çözme

Boğa Burcu

Yeni bir şeyler denemek için harika bir gün. Geçmişte cesaret etmeye korktuğunuz bir şey varsa, bugün o adımı atmanın tam zamanı! Hiç olmaz dediğiniz şeylerin gerçekleşebilmesi için önünüzde yepyeni bir yol açılıyor. Bunun farkına varın ve kıymetini bilin. 

Uplifers önerisi: İnsanlık olarak bilincimiz her geçen gün evriliyor. Değişiyoruz, gelişiyoruz. Duyduklarımız, okuduklarımız ve deneyimlerimiz varlığımıza bambaşka boyutlar kazandırıyor. “Yeni başlangıçlara cesaretle adım atmanın yolu: Yaşam amacını keşfetmek

İkizler Burcu

Hepimiz bazen kendimizi hafife alıyoruz, yeteneklerimizi unutuyoruz. İşte bugün, geçmişte kendinize güvenemediğiniz için yapmadığınız bir şeyi hayata geçirmenin tam zamanı. Evren, tüm gücüyle kapasitenizi kullanmanız için size destek oluyor. 

Uplifers önerisi: Herhangi bir konuda yola çıktığımız o ilk heyecan anımızı hatırlayalım. Hani tam olarak öyle bir an ki “yenilmez” hissettiğimiz. Hani öyle bir an ki henüz o öğrenilmiş çaresizlikler, “Nasıl yapacaksın ki bu kadar şeyi?” “Hadi canım oradan, bugüne kadar bu yapılacak olsaydı zaten yapılırdı, sana mı kaldı?” gibi nasıl olamayacağımıza, nasıl yapamayacağımıza, nasıl başaramayacağımıza dair binbir çeşit yorum henüz bize ulaşmamışken… “Akıntıya karşı gidebilme gücü: Tüm potansiyel senin içinde

Yengeç Burcu

Fazlasıyla evcimen ve evde vakit geçirmeyi seven biri olabilirsiniz. Ancak bazen dışarıya çıkıp, dış dünyanın gerçekleriyle yüzleşmeniz gerekiyor. Bu yüzden zaman zaman kendinizi zorlamalısınız. Bugün de o günlerden biri. Kendinizi dışarı atmak iyi bir fikir olabilir. 

Uplifers önerisi: Güneş her gün yeniden doğar! Savaşlar olur, kıyametler kopar ama o yeniden ve her gün doğmaktan hiç vazgeçmez. Üstelik tüm ihtişamıyla! Güneş gibi biz de dışarıda ne olursa olsun tüm görkemimizle her gün yeniden ve yeniden doğmayı öğrenmeliyiz. Bu hepimizin ortak sınavı. “Güneş gibi olmak: Kararlı ve görkemli

Aslan Burcu

Bir arkadaşınız veya sevdiğiniz kişi, sizin paylaştığınız bir mesaj karşısında çok fazla tepki gösterebilir. Böyle zamanlarda ne yapacağınızı şaşırabilirsiniz. Yapabileceğiniz en iyi şey, karşınızdaki kişiye biraz zaman tanımak ve sizin verdiğiniz mesajı algılamasını sağlamak olabilir. 

Uplifers önerisi: Bazı şeyleri değiştirmek istediğinizi düşünürken, aslında belki de yaşanması gereken değişime karşı koymak için çabaladığınızı fark edersiniz… Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığımızda ne yapmalıyız? Değişime direnmeli miyiz? Yoksa her şeyi olduğu gibi akışına mı bırakmalıyız? “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Başak Burcu

Bir süre önce planladığınız bir konuda bugün çalışmaya başlayabilirsiniz. Ancak işler pek de umduğunuz gibi gitmeyebilir. Böyle zamanlarda, bir işi sırf önceden planladığınız için yapmak zorunda değilsiniz. Kendinize biraz zaman tanımak ve enerjinizi daha verimli kullanmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Farkında olsak da, olmasak da bedenimizdeki her bir hücre yaşam enerjisi taşıyor ve bu enerji mevcut yaşam koşullarının frekansı ile uyumlanma, aynı frekansta titreşme eğiliminde. Tüm duygu ve düşüncelerimizin birer enerji olduğu evrensel bir kabul artık. Her birinin kendilerine ait titreşim frekansları var. Dikkatli bakar, bir duygu ve düşüncede sabit kalmadığımızı göz önüne alırsak duygu ve düşüncelerimizin hareketli ve değişken olduklarını kolaylıkla söyleyebiliriz. “A+ enerji sarfiyatı: Enerjinizi daha verimli harcamaya başlamak ister misiniz?

Terazi Burcu

Karşınızdaki kişi sizi hiç konuşmak istemediğiniz bir konuda konuşmaya zorlayabilir. Bu zorlama yüzünden, kendinizle veya bir başkasıyla ilgili özel şeyleri açıklamak zorunda kalabilir ve daha sonra bundan pişmanlık duyabilirsiniz. Kendinizi böyle bir konumda bulmak istemiyorsanız, konuşmayı istemediğinizi en başından net bir şekilde belirtmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Kullandığımız dil, konuşmanın akışını ve karşıdaki insanın duygularını önemli ölçüde şekillendirir. Doğru iletişim ve dil ile kolaylıkla yönetebileceğiniz bir tartışma, yanlış iletişim ve yanlış dil kullanımı ile çok daha olumsuz yerlere gidebilir. “Tartışmaları yönetmeyi öğrenin: “Ben dili” nedir?

Akrep Burcu

Bir konudaki motivasyonunuz, çevrenizdekileri de etkileyebilir. Bu gücünüz sayesinde, üzerinde çalıştığınız projeye onların da dahil olmasını sağlayabilir, fikirlerine başvurabilirsiniz. Böylelikle tam da ihtiyacınız olan şeyi sağlamış olursunuz. 

Uplifers önerisi: Bazen içimizde yoğun bir istek ve motivasyonla güne başlıyoruz, hayaller kuruyoruz. Ancak söz konusu bu hayalleri gerçekleştirmek olduğunda, hemen “Ben bunu yapamam” cümlelerine başlıyoruz, sayısız bahaneler sıralıyoruz, yaşımızın geç olduğunu, yeterince tecrübemiz olmadığını, beceriksiz olduğumuzu düşünüyoruz. “Hayallerinizi gerçekleştirmek için hiçbir zaman geç olmadığının kanıtı

Yay Burcu

Genellikle duygularını fazlasıyla kontrol altında tutan bir yapıya sahipsiniz. Ancak bugün fazlasıyla duygusal bir gün olabilir ve sizi duygularınızın yönlendirmesine izin verebilirsiniz. Bazen duygular insanı zorlasa da onlara izin vermenin, aslında sizi nasıl bir yükten kurtardığını hissedebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Oğlak Burcu

Bazen kendimizi detaylara fazlasıyla kaptırabiliyoruz. Her bir adımı analiz etmenin, olayları kontrol altında tutmak için en iyi yöntem olduğunu düşünüyoruz. Oysa büyük resme odaklanmak, daha işlevsel bir bakış açısı olabilir. Böylelikle projenin her adımına hakim olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi:  Mükemmel mi olmak istiyorsunuz? Mükemmel diye bir kavramın olmadığını kabul etmekle mükemmel bir adım atmaya başlayabilirsiniz… “Mükemmele ulaşmak için ilk adım: Mükemmelin olmadığını kabul edip akışta ve dengede kalmak

Kova Burcu

Bir kişiyle yaşadığınız bir tartışma, moralinizi bozabilir. Buna izin vermemek için durumu düzeltmek için elinizden geleni yapıp, geri kalanı karşı tarafa bırakabilirsiniz. Bazen olaylar tamamen sizin elinizde olmayabilir. Her şeyi düzeltebileceğinize inanmak yerine kendinize biraz daha alan tanımalısınız. 

Uplifers önerisi: Bazı şeyleri değiştirmek istediğinizi düşünürken, aslında belki de yaşanması gereken değişime karşı koymak için çabaladığınızı fark edersiniz… Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığımızda ne yapmalıyız? Değişime direnmeli miyiz? Yoksa her şeyi olduğu gibi akışına mı bırakmalıyız? “İlişkilerin en temel yapıtaşı: Doğru iletişim üzerine düşünceler

Balık Burcu

Anı yaşamayı, hayatta karşınıza çıkan güzelliklerin kıymetini bilmeyi, her şey yolunda gitmese bile yolunda giden şeylere odaklanmayı çok iyi bilen birisiniz. Ancak sizin tam zıttınız olan bir kişiyle karşılaşabilirsiniz. Bu kişiye, size özgü bu yeteneğinizi öğreterek onun hayatında çok önemli bir değişim yaratabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!