16 Aralık 2019 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Potansiyel başarı vadeden bir konuda, kendinizi hazırlayabilirsiniz. Bunun gerçekleşmesi için öncelikle kendinize inanmanız lazım. Sonrasında başarı sizi bulacaktır. 

Uplifers önerisi: Hayatta yaptığımız seçimler ve attığımız adımlar bizi kimi zaman zafere ulaştırırken, bazen de başarısızlığa götürebilir. Hedefleri doğru belirlemek gerekir. ¨Zafere giden yolda atmanız gereken adımlar¨

Boğa Burcu

Hayatınızda karşınıza çıkan engeller veya geçici öfke patlamalarını, aslında başka bir şeye vesile olabilir. Bunun farkına varıp, asıl istediğiniz şeyin daha çok ortaya çıkmasına yardımcı olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Yolumuza çıkan engeller, çoğu zaman bizi cesaretsizliğe sürükler. Bu noktada yapmamız gereken aslında çaresiz hissetmek değil, bakış açımızı değiştirmek olmalıdır. ¨Engelleri aşmanın yolu: Cesur olmak¨

İkizler Burcu

Venüs ve Jüpiter, burcunuzun ortak gelirler alanını etkisi altına alıyor. Finansal refahınız için şimdiye kadar gösterdiğiniz çabanın karşılığını almaya başlıyorsunuz. Güzel günler sizi bekliyor. 

Uplifers önerisi: Paranın mutluluğu satın alamayacağı neredeyse hiç sorgulanmayan bir gerçeklik. Fakat son zamanlarda yapılan bazı araştırmalar, bununla ilgili farklı sonuçlar ortaya koyuyor. “Para ile mutluluk arasındaki bağ ne kadar güçlü?

Yengeç Burcu

İlişkilerinizle ilgili bir gerilim söz konusu olabilir. Ancak bu gerilim, sizin şimdiye kadar emek verdiğiniz şeylerden vazgeçmeniz anlamına gelmiyor. Yine de vazgeçmeseniz bile, bir dönüşümün başlangıcı olabilir. 

Uplifers önerisi: Klinik çalışmalara ve yıllardır yapılan araştırmalara bakılırsa, duygusal birlikteliklerin sonunda yaşanan ayrılıklar, insan bedenindeki birçok sistemi etkiliyor. Romantik bir ilişkinin bitişine veya sosyal bir reddedilmeye karşı beyin de yoğun bir tepki gösteriyor. “Ayrılığın ardından beyinde neler oluyor?

Aslan Burcu

Bir iş arkadaşınızla aranızdaki sürtüşmenin, aslında çok da fazla stres yapılacak bir şey olmadığını fark edebilirsiniz. Siz işinize konsantre oldukça, her şey daha kolay olacak. 

Uplifers önerisi: Sürekli aynı ortamda bulunmamıza ve aslında bir çok ortak özelliğimizin bulunmasına rağmen, iş yerinde arkadaşlık kurmak bazen probleme dönüşebilir. Kendimizi birden, iş arkadaşlarımızı sevmek ya da nefret etmek ikileminde bulabiliriz. “İş yerinde sevgi – nefret ilişkisi motivasyonunuzu nasıl etkiliyor?

Başak Burcu

Bir yakınınızla aranızda zorlu bir dönem yaşanmış olabilir. Ancak rahat bir nefes almanın vakti geldi, her şey eskiden olduğu gibi sakin ve barışçıl bir döneme geri dönüyor. 

Uplifers önerisi: Verdikleri kişisel koçluk hizmeti sayesinde bugüne kadar binlerce kişiye ulaşan Marc ve Angel Chernoff, her birimizin hayatımız boyunca karşılaştığı ya da karşılaşabileceği zorlu zamanlardan daha güçlü ve daha “farkındalıklı” bir şekilde çıkmak için ihtiyacımız olan 10 gerçeği bakın nasıl sıralıyor. “Zor zamanlardan geçerken unutmamanız gereken 10 gerçek

Terazi Burcu

Bir süredir bir yakınınıza fazla yüklenmiş olabilirsiniz ancak bu artık yavaş yavaş yok oluyor. İlişkinizdeki uyumu, inceliği yeniden yakalıyorsunuz. 

Uplifers önerisi: Yavaşlamak ve iç sesimizi dinlemek; gerçek fikirlerimizi ve hislerimizi anlamamıza yardımcı olarak, doğru adımlar atmamızı sağlar. Bu, özellikle özel hayatımız ve ilişkilerimizle ilgili konularda göz ardı etmememiz gereken bir durumdur.¨İlişkileriniz konusunda göz ardı etmemeniz gereken 5 his¨

Akrep Burcu

Bir anlaşma veya iletişimle ilgili bir proje hakkında araştırma yapmak ve uygulamasını planlamak için çok fazla vakit harcamış olabilirsiniz. Şimdi bu çalışmanızın meyvelerini toplamanın vakti geldi. 

Uplifers önerisi: Sadece bilimsel çalışmalar yaparken değil, hayatınızın her aşamasında karşılaştığınız problemlere, başa çıkmakta zorlandığınız paradokslara bir bilim insanı gibi analitik bir gözle bakabilmeniz bazen çözüme ulaşmanız için tek başına yeterli olabilir. ¨Bilim insanı gibi düşünmenin yolları¨

Yay Burcu

Artık bu gidişe bir son verip, paranızı savurmayı bırakabilir ve daha mantıklı harcamalar yapabilirsiniz. Ufak ufak adımlar bile atsanız aslında bunun çok da zor olmadığını göreceksiniz. 

Uplifers önerisi: “Kendini şımartmak” deyince akla hemen ihtişamlı bir SPA’da geçirilen özel bir gün ya da kredi kartlarının limitlerini zorlayarak çılgınca alışveriş yapmak gelse de aslında kendinizi özel hissetmek için illa da büyük paralar harcamak zorunda değilsiniz. “Kendini şımartmanın tek yolu “para harcamak” değil

Oğlak Burcu

Şimdiye kadar gösterdiğiniz çabanın farkına varıp, olumlu bir bakış açısına sahip olmanın vakti geldi. Tünelin sonunda görünen ışığın farkına varabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hepimiz zaman zaman tüm olumsuzlukların üst üste geldiği, çözüm yollarının tükendiği, bizi umutsuzluğa sürükleyen; ölüm, hastalık, yalnızlık ya da ekonomik nedenlerden kaynaklanan, zor anlar yaşarız. Yaşadığımız kayıplar ve içinden çıkılamayacak gibi görünen problemler kendimizi kötü hissetmemize sebep olabilir. “Zor zamanlarınızda uzaklaşmanız gereken 5 kötü alışkanlık

Kova Burcu

Bir konuda gösterdiğiniz çabayı sürdürmek için ihtiyacınız olan motivasyona sahipsiniz. Henüz başarı ve ödül pek yakında görünmüyor ancak bunun bir gün olacağını biliyorsunuz. 

Uplifers önerisi: Bazen içimizde yoğun bir istek ve motivasyonla güne başlıyoruz, hayaller kuruyoruz. Ancak söz konusu bu hayalleri gerçekleştirmek olduğunda, hemen “Ben bunu yapamam” cümlelerine başlıyoruz, sayısız bahaneler sıralıyoruz, yaşımızın geç olduğunu, yeterince tecrübemiz olmadığını, beceriksiz olduğumuzu düşünüyoruz. “Hayallerinizi gerçekleştirmek için hiçbir zaman geç olmadığının kanıtı

Balık Burcu

Bir arkadaşınızın hayatının, yaşadığı bir çok zorluktan sonra nasıl da değişebildiğini görmek sizi şaşırtabilir. Bu değişimin kutlamaya değer olduğunu düşünüp arkadaşınıza ufak bir sürpriz yapabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!