16 Ağustos günlük burç yorumları

Koç Burcu

Bugün aklınızdaki düşünceleri ya da yaratıcı fikirlerinizi karşınızdaki kişilere anlatırken oldukça açıklayıcı ve mantıklı ifadeler kullanacaksınız. Konuşmalarınızın etkileyici olmasını ikna kabiliyetinizi güçlendirmek için kullanabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Karlı anlaşmalar yapabilmek için, karşınızdakini kendi şartlarınıza ikna edebilmeniz şart. Yardımcı olacak öneriler için; “İkna yeteneğinizi geliştirmenin bilimsel olarak kanıtlanmış 50 yolu“

Boğa Burcu

Cazip bir teklifle birlikte kariyer alanında kendinizi geliştirebileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Yapmış olduğunuz uzun süreli iş planının sonuçlarını yavaş yavaş görmeye başlayacaksınız. Başarılarınızı gelecek adımlarınızda motivasyon unsuru olarak kullanabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Sosyal hayatta ve iş hayatında başarıya, hedefleri önceden net bir şekilde belirlenmiş kişiler tarafından ulaşılır. Başarılı kişiler ne istedikleri üzerinde detaylı düşünür ve plan yaparlar. .¨Başarılı insanların izledikleri yol¨

İkizler Burcu

Özel hayatınız ve ikili ilişkileriniz konusunda sürpriz gelişmeler yaşayacağınız bir sürece giriyorsunuz. Her şeyi akışına bırakıp olayları dışarıdan gözlemek yerine harekete geçmeli ve yapabileceklerinizi gözden geçirmelisiniz.

Uplifers önerisi:  Her nerede olursanız olun, karşınıza çıkan partner adayını etkileyebilmek için önce kendinizi etkilemeniz şart. Özgüveninizi yükseltecek öneriler için; “Daha seksi hissetmenin yolları”

Yengeç Burcu

Aklınıza gelen yaratıcı fikirleri harekete geçirmek ve bir an önce planlarınızı uygulamaya koymak istiyor olabilirsiniz. Çevrenizde sizinle ortak paydada buluşabileceğine inandığınız kişilerle fikir alışverişi yapmak, hedefinize ulaşmanıza yardımcı olabilir.

Uplifers önerisi: Başarılı insanların ortak özelliklerinden biri, çevrelerinde hedeflerine odaklanmış, benzer görüşlü kişilerle bir araya gelerek işbirliği ve fikir alışverişi yapmalarıdır.¨Çalışma motivasyonunuzu arttıracak öneriler¨

Aslan Burcu

Bu hafta yaratıcılığınızın sınırlarını zorladığınız bir dönem olacak. Zaman zaman aklınıza gelen ancak gerçekleştirmeye cesaret edemediğiniz fikirleri uygulamaya geçirmenin zamanı geldi.

Uplifers önerisi: Yeni fırsatlar keşfedebilmek, farklı seçeneklerinizi görebilmek ve fark yaratabilmek için, yaratıcılığınızı beslemekten çekinmeyin. “Mutluluk manifestosu“

Başak Burcu

Bugün yenilikçi fikirler üretmek konusunda oldukça başarılı olacaksınız. İş yerinde tek başınıza ya da ekibinizle beraber gerçekleştirmekte olduğunuz projelerde elde edeceğiniz başarı, yaratıcılığınızı daha fazla geliştirmek konusunda size motivasyon sağlayacaktır.

Uplifers önerisi: Yaratıcılık aslında, yaygın görüşün aksine, sahip olunan değil geliştirilen bir şeydir. Yaratıcılığı arttırmak içinse, yeniliklere açık olmanız ve bunu hayatımızın her alanına adapte etmeniz gerekir. ¨Yaratıcılığa açılan 9 kapı¨

Terazi Burcu

Yakın bir arkadaşınızla ya da partnerinizle, etkileri çok uzun sürmeyecek, kısa süreli bir gerginlik yaşayabilirsiniz. Problemi çözüme ulaştırmak için karşı tarafın isteklerini çok iyi anlayabilmeli ve empati kurabilmelisiniz.

Uplifers önerisi: Her ilişki birbirinden farklıdır. Ancak temelde, ilişkinin sürdürülmesini sağlayan, partnerleri ortak bir noktada buluşturan hisler ve beklentiler birbirine oldukça yakındır. ¨Erkekler ne ister: Kadınlar için ilişki rehberi¨ ve “Kadınlar ne ister”: Erkekler için ilişki rehberi

Akrep Burcu

Bugünlerde artan yoğun çalışma temponuz tatile çıkma ve her şeyi geride bırakıp kısa bir ara verme isteğinizi arttırabilir. İhtiyacınız olan bu tatil planını göz ardı etmeyin. İşlerinizi yoluna koyduktan sonra kısa süreli de olsa bir tatil yapmak, size kendinizi daha iyi hissettirecektir.

Uplifers önerisi: Yeni seyahat planları yapıyorsanız, Explore Up yazarlarımızdan Gökçen Gökyer’in sonbahar tatil önerilerine göz atabilirsiniz.

Yay Burcu

Bu aralar işlerinizin yoğunluğu nedeniyle sizin için değerli olan insanları ihmal ediyor olabilirsiniz. Sevdiklerinizi telefonla da olsa arayıp nasıl olduklarını sormak, hem sizi rahatlatacak hem de karşınızdaki bireyleri mutlu edecektir.

Uplifers önerisi: Sevdiklerinizi mutlu edebilmek ve kendi mutluluğunuzu pekiştirebilmek için, küçük sürprizler yapmaktan çekinmeyin. Uzun zamandır görmediğiniz bir arkadaşınızı arayın, “seni seviyorum” deyin, ya da sarılın. ”Kendinizi iyi hissetmenin 99 adı“

Oğlak Burcu

Fikirlerinizi uygulamaya geçirmek ve özellikle iş konusunda yenilikçi fikirlerle ön plana çıkmak isteyebilirsiniz. Fikirlerinizi uygulamaya geçirirken mantıklı davranmanızda ve mümkün olabildiğince elinizdeki kaynakları değerlendirerek ilerlemenizde fayda olacaktır.

Uplifers önerisi: Sadece bilimsel çalışmalar yaparken değil, hayatınızın her aşamasında karşılaştığınız problemlere, başa çıkmakta zorlandığınız paradokslara bir bilim insanı gibi analitik bir gözle bakabilmeniz bazen çözüme ulaşmanız için tek başına yeterli olabilir. ¨Bilim insanı gibi düşünmenin yolları¨

Kova Burcu

Bugünlerde vaktinizin çoğunu işinize ayırmak zorunda olmak canınızı sıkıyor olabilir. Hafta sonu için arkadaşlarınızla bir araya gelebileceğiniz ve haftanın yorgunluğunu üstünüzden atabileceğiniz bir aktivite planlayabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Arkadaşlarınızı evinize davet ederek mutfaktaki marifetlerinizi de gösterebilirsiniz. ¨Düşük kalorili kokteyller¨ile ¨sağlıklı aperatifler¨ hazırlayarak keyifli bir gece için hazırlık yapın.

Balık Burcu

Uzun süredir üzerinde çalıştığınız bir konuda yeni bilgiler edinmeniz, işin sonuna yaklaşmanıza yardımcı olacak son adımı atmanızı sağlayacaktır. Cesaretinizi kaybetmeden ve risk alarak sonuca ilerlemeye çalışmalısınız.

Uplifers önerisi: Bir hayaliniz, ulaşmak istediğiniz bir şey varsa adım atın. Ona yaklaşacak yollar arayın. Bunu yaparken pes etmeyin. ¨Hayallerinizi gerçekleştirmek için çocukluk cesaretinizi kaybetmeyin.¨

 

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın :)

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!