15 Mart 2019 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Evinizle ilgili konulara odaklanmak için harika bir gün. Özel hayatınızda hayal ettiğiniz şeyler yavaş yavaş gerçekleşiyor. Geçmişte sizi etkileyen bir konu, belki de hukuki bir mesele sonunda çözüme kavuşuyor. 

Uplifers önerisi: Hepimizin hayali doğru iş, eş, aile, dinlenme, eğlenme dengesi yaratmak. Sonrasında rahat, özgür ve mutlu olabiliriz diye düşünüyoruz. Gerçek olan ise önce rahat, özgür ve mutlu hissetmek, ardından tüm dengeler yerine oturuyor. “İş – Yaşam dengesi nedir hiç düşündünüz mü?

Boğa Burcu

Gelirleriniz ve giderlerinizle ilgili daha gerçekçi bir yaklaşım belirlemelisiniz. Öncelikle problemin ne olduğunu tespit ederseniz, çözümü daha kolay bulabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Ne kadar çok şeye sahibiz, hiç düşündünüz mü? Bizden önceki nesillere kıyasla bolluk, hatta fazlalık içinde yaşıyoruz. Ancak sahip olduklarımızla mutlu olma katsayımız giderek azalıyor. Peki bu durumu nasıl tersine çevirebiliriz? “Az parayla çok haz getirmeyi hedefleyen tutumlu hedonizm nedir?

İkizler Burcu

Bir iş ortaklığını yeniden gözden geçirmek iyi olabilir. Endişelenmek yerine, dikkatinizi çeken konuları yeniden masaya yatırmak daha etkin bir çözüm olabilir. 

Uplifers önerisi: Sadece bilimsel çalışmalar yaparken değil, hayatınızın her aşamasında karşılaştığınız problemlere, başa çıkmakta zorlandığınız paradokslara bir bilim insanı gibi analitik bir gözle bakabilmeniz bazen çözüme ulaşmanız için tek başına yeterli olabilir. ¨Bilim insanı gibi düşünmenin yolları¨

Yengeç Burcu

Manevi duygularınızla yeniden temas etmek isteyebilirsiniz. Eğer mümkünse mentorunuzla veya manevi konularda danıştığınız kişilerle vakit geçirmek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Olanlar olur bazen… Durduramayız, başımıza gelen gelmiştir bir kere. Evet, güzel zamanlarda etrafımızdaki herkes “güzel” söyler. Bir de zor zamanlar vardır ki, işte burada başlar her şey. “Tüm negatif yorumlara rağmen, sürekli pozitif tarafından bakabilmek mümkün mü?

Aslan Burcu

Sevdiğiniz kişiyle aranızda duygusal bir mesele ortaya çıkabilir. Duygularınızı masaya yatırıp, karşılıklı bunların üzerine konuşarak bu meseleyi geride bırakabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Klinik çalışmalara ve yıllardır yapılan araştırmalara bakılırsa, duygusal birlikteliklerin sonunda yaşanan ayrılıklar, insan bedenindeki birçok sistemi etkiliyor. Romantik bir ilişkinin bitişine veya sosyal bir reddedilmeye karşı beyin de yoğun bir tepki gösteriyor. “Ayrılığın ardından beyinde neler oluyor?

Başak Burcu

Evinizle ilgili bir konuda karar vermeniz gerekiyorsa, ortak bir noktada buluşmakta biraz zorlanabilirsiniz. Bazen anlaşamamanın da mümkün olduğu konusunda kendinizle anlaşmaya varmalısınız. 

Uplifers önerisi: Bir yakınma hali, beraberinde gelen suçlamalar… Sonuç: Çözümsüz. Yine anlayamadık, anlaşılamadık, anlaşamadık. Oysaki çoğunlukla biliriz; sempatik ilişkiler yaşamak, ilişkilerde anlaşılmak ve anlaşmak hep empati ile mümkün oluyor. “İlişkilerde empati: Anlayış kasını geliştirmek mümkün

Terazi Burcu

Patronunuz veya yöneticiniz sizden bir şeyi tekrar ele almanızı isterse, bu durum sizi korkutmamalı. Duygularınızı bir kenara bırakmalı ve işinize odaklanmalısınız. 

Uplifers önerisi: Başarılı insanların ortak özelliklerinden biri, çevrelerinde hedeflerine odaklanmış, benzer görüşlü kişilerle bir araya gelerek işbirliği ve fikir alışverişi yapmalarıdır. ¨Çalışma motivasyonunuzu artıracak öneriler¨

Akrep Burcu

Sizin çoktan unuttuğunuz ve ailenizle ilgili olan bir masraf yeniden gündeme gelebilir. Bu durum biraz sizi mutsuz etse de soğukkanlı davranarak kolayca üstesinden gelebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İster büyük bir hedefiniz için para biriktiriyor olun, ister borç ödüyor olun tasarruf etmenin en kolay yolu masraflarınızı kısmaktan geçer. Ancak masraflarınızdan kısmak isterken yanlış bir strateji uygularsanız, kendinizi bir anda depresyonun içinde veya hayattan keyif almaz bir halde bulabilirsiniz. Çünkü aslında harcamalarınız, sizin hayattaki önceliklerinizi gösterir. “Hayattan aldığınız keyfi yok etmeden para biriktirmenin yolları

Yay Burcu

Bir yakınınızla aranızdaki iletişim kopukluğunun nedenini bir türlü anlayamıyor olabilirsiniz. Ancak bu durumu düzeltmek için elinizden geleni yine de yapabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bazen saatlerce konuşsak bile, bir türlü anlaşamayabiliriz. İletişimin koptuğu ve kimsenin karşı tarafın görüşlerini anlamadığı zamanları kontrol edebilmek için “Kullandığınız kelimeler ve karşınızdakilerin aldığı mesajlar

Oğlak Burcu

Gizli tutmanız gereken konularda biraz daha dikkatli davranmanız gerekebilir. Özellikle üçüncü kişilerle ilgili meseleleri veya hukuki konuları biraz daha özenli ele almalısınız. 

Uplifers önerisi: DIY (kendin yap) tariflerle hayatı kolaylaştıracak araç gereçler yapmak gibi, çok basit psikolojik hilelerle insan ilişkilerini güçlendirmek mümkün. Bunun yanı sıra, bizi takip eden biri olup olmadığını anlamak ya da şu kafamıza takılan sinir bozucu şarkıdan kurtulmak için de yapabileceğimiz şeyler var. Bunlar neler mi? “8 basit psikolojik hileyle insanlara istediklerinizi yaptırmanız mümkün

Kova Burcu

Bütçe yapmaktan pek hoşlanmıyor olabilirsiniz. Ancak paranızın nereye gittiğini görmek, finansal anlamda daha fazla güçlenmenize yardımcı olabilir. 

Uplifers önerisi: Önemli olan para kazanmak uğruna mutsuz olmayı seçmemek ve hem çalışıp hem de mutlu olmanın finansal zekâyı kullanmaktan geçtiğini unutmamaktır. “Hem çalışıp hem mutlu olmak finansal zekanızı kullanmaktan geçiyor

Balık Burcu

Hedeflerinizi yeniden değerlendirirken sizin fırsat olarak gördüğünüz bir şeyin, tahmininizden çok daha fazla zorluk yarattığını fark edebilirsiniz. Böyle durumlar için yapmanız gereken şey, önemli sözler vermeden önce tekrar düşünmekten geçiyor. 

Uplifers önerisi: Herhangi bir işi başarmak için, planlama yapmak ve bilinçli adımlar atamak gerekir. Hedefiniz yolunda karşınıza çıkabilecek engelleri ve zorlukları bilmeniz gerekir. ¨Başladığınız işleri bitirmenize yardımcı olacak öneriler¨

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!