15 Ekim 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Geçmişte yaptığınız bir şey yüzünden kendinizi fazlasıyla eleştirmiş olabilirsiniz ancak bunun için kendinize ceza vermeyi sonlandırmalısınız. Bilinçli olmak ve hatalardan ders çıkarmak önemli ancak bir noktadan sonra geçmişi geride bırakmak ve ileriye bakmak gerektiğini unutmayın. 

Uplifers önerisi: İş dünyasının aslında tamamen kişisel ilişkilere bağlı olduğunu birçok kez duymuşsunuzdur. Belki de bu yüzden tavsiyelerle dolu işletme kitaplarını bir kenara bırakıp sosyal psikolojiye odaklanmak daha doğru olabilir. “İş dünyası için sosyal psikoloji alanından çıkarılabilecek dersler

Boğa Burcu

Riskli bir adım atmaya hazırlanıyor olabilirsiniz. Eğer kazanırsanız, bu büyük bir kazanç olabilir. Kaybederseniz de büyük bir kayıp olabilir. Böyle durumlarda risk almadan önce olabildiğince araştırma yapmak ve konuyu tüm boyutlarıyla ele almak önemlidir. 

Uplifers önerisi: Risk nedir? Neden risk dediğimizde herkes bir adım geriye doğru gider? Ya “ben yaparım, ben denerim, ben gönüllüyüm” diyebilenlerimiz? Onlar riskten ne anlıyor? Risk dediğimizde bizde nasıl bir anlam akışı tetikleniyor da bizler “riskten” kaçıyoruz veya riskle kalıyoruz veya “riske” ancak uzaktan bakıyoruz? “Liderliğin sırrı: Konfor alanından çıkıp risk alabilmek

İkizler Burcu

Bir şekilde negatif bir düşünceye veya duyguya takılmış olabilirsiniz. Bu durumun sizi etkilemediğini düşünseniz de aslında kalbinizde ciddi bir yer tutabilir. Böyle durumlarda ya işleri düzeltmek için çaba harcamalı ya da bu konudan uzaklaşmaya çalışmalısınız. 

Uplifers önerisi: Eğer kafanızı kurcalayan önemli bir karar alma dönemindeyseniz mindfulness uygulayarak bu dönemi en verimli şekilde geçirmeniz mümkün. Zihninizi dağıtmadan, sahip olduğunuz potansiyelinizin maksimum seviyesine ulaşması için tek gizli silahınız “odak”. Peki bu süreçte adımlarınız nasıl olmalı? “Mindfulness ile verimli karar verme ve sorun çözme

Yengeç Burcu

Hepimizin sorunlarla mücadele etme yöntemleri var. Bu yöntemler bazen farklılık gösterebiliyor ve aslında sonradan düşününce bizi pek memnun etmeyebiliyor. Siz de yakın zamanda yaşadığınız bir soruna yaklaşımınızla ilgili suçluluk duyuyor olabilirsiniz. Buna takılıp kalmak yerine bir sonrakinde aynı davranışı tekrarlamamayı öğrenebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatta her şey tecrübe, karşılaştığımız durumlar, tanıştığımız insanlar, gördüklerimiz, yaptıklarımız… Karşımıza çıkan her türlü durum bizi kendi en yüksek potansiyelimize ulaştırmak üzere kurulu bir kurgu. Mesajları görebilmek ve bir sonraki adımı farkındalıkla atabilmek olaylara, durumlara, insanlara karşı bağımsız bir şekilde kimsenin yoluna sapmadan kendi yolunda ilerleyebilmek için elzem.”Deneyimlerimiz ne anlatır: Hayat, dersimizi öğretene kadar bize tekerrür yaşatır

Aslan Burcu

Kontrolü elinizde tutmayı ve üzerinde çalıştığınız işin her aşamasına hakim olmayı seviyorsunuz. Ancak bazen sorumlulukları başkalarına bölüştürmek, işi delege etmek de önemlidir. Yardım istemek veya sorumlulukları paylaştırmak, bir güçsüzlük değildir. 

Uplifers önerisi: Son yılların popüler sorusu “Nasıl yardımcı olabilirim?” Bizlere yardım etmeye, içinde bulunduğumuz çıkmazdan çıkmamıza yeterli olabilir mi? Yardımcı olmak; karşılıklı eşitliğin olmadığı söz konusu durum karşısında güçlü olanın güçsüze destek sunduğu bir ilişki şekli. “Yardım etmek mi, katkı sağlamak mı: Mesafesiz ve eşit bir ilişkilenme mümkün

Başak Burcu

Hızlı olmanız gereken durumlarda, bir iş üzerinde istediğiniz özeni gösteremiyor olabilirsiniz. Ancak mükemmel olmaya çalışmak, önemli bir fırsatı kaçırmaya değer mi? Hızlı olduğu için mükemmeli yakalayamayan çabalarınız, belki büyük bir fırsata dönüşebilir. 

Uplifers önerisi: Bu sabah aynı anda hem yukarı hem aşağı yönlü iki asansör önümde durdu. Ve ben yukarıya çıkana bindim çünkü yolum bu şekildeydi. Ve şunu düşündüm: şu anda aşağı yönlü olana binemediğim için, eğer aşağıya inseydim ne olacağını asla bilemeyeceğim. Bu ne kadar iyi ve ne kadar kötü? Bunun ötesinde kaçırdığım bir şey var gibi “hissettiğim” o an gerçekten bir şeyleri, hayatı, farklı fırsatları, olayları kaçırmakta mıyım? “Yaptığımız seçimler ve “kaçırdığımız” fırsatlar: İyi ve kötü olanın ötesinde ne var?

Terazi Burcu

Hepimizin hayatında zaman zaman olumsuzluklar yaşanabiliyor. Bu olumsuzlukların, hayatınızı belirlemesine izin vermek yerine bu döngüden çıkmak için çözüm üretmeye çalışmalısınız. Böylelikle negatif şeylerin sizi yönlendirmesine izin vermemiş olursunuz. 

Uplifers önerisi: Bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri düşünme yeteneğimizdir. Olumlu düşünme ise hayatımızı güzelleştirebilme özelliğine sahiptir. Bilişsel bir süreç olan olumlu düşünme becerilerini etkin bir şekilde kullanma, bireyin olumlu imgeler oluşturmasına, iyimser fikirler geliştirmesine, problemlere uygun çözümler bulmasına, olumlu kararlar almasına ve hayata daha mutlu bakabilmesine yardım eder. “Olumlu düşünme sanatı: Olumlu düşünün, hayatınız güzelleşsin

Akrep Burcu

Bazen hiç ummadığınız bir yerden, ummadığınız bir anda güzel bir gelişme kapınızı çalabilir. İnsan böyle zamanlarda, bunun gerçek veya iyi bir şey olduğuna inanamayabiliyor. Ancak bu sizin güzelliklere, fırsatlara layık olmadığınız anlamına gelmiyor. Kendi şansınızı küstürmeyin. 

Uplifers önerisi: Bu sabah aynı anda hem yukarı hem aşağı yönlü iki asansör önümde durdu. Ve ben yukarıya çıkana bindim çünkü yolum bu şekildeydi. Ve şunu düşündüm: şu anda aşağı yönlü olana binemediğim için, eğer aşağıya inseydim ne olacağını asla bilemeyeceğim. Bu ne kadar iyi ve ne kadar kötü? Bunun ötesinde kaçırdığım bir şey var gibi “hissettiğim” o an gerçekten bir şeyleri, hayatı, farklı fırsatları, olayları kaçırmakta mıyım? “Yaptığımız seçimler ve “kaçırdığımız” fırsatlar: İyi ve kötü olanın ötesinde ne var?

Yay Burcu

Yeni bir adım atarken, yaşanabilecek olası olumsuzlukları bilip bunlara karşı hazırlıklı olmak isteyebilirsiniz. Bu, her zaman için akıllıca bir bakış açısı. Ancak bu bakış açısının sizi umutsuz veya sürekli olumsuzlukları bekleyen bir insana dönüştürmesine izin vermemelisiniz. Yeni bir adım atarken umudunuzu korumalısınız. 

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

Oğlak Burcu

Bir yakınınız, özellikle bir konu hakkında konuşmak istemediğiniz söyleyebilir ancak sürekli bu konunun etrafında dolaşan yorumlar yapabilir. Bu durumda siz ne istiyorsunuz? Israrcı olmak mı, yoksa bu konuyu bir süreliğine kapatmak mı? Bunu düşünüp, karşınızdakine daha net bir tavır sergileyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi:  İletişim, hayatımızı kolaylaştırmak için sahip olduğumuz en büyük avantajlardan biri. Özellikle zihnimizi rahatlatmak, kalbimize bir nefes aldırmak için taşıdıklarımızın bir kısmını dış dünyaya akıtmak hepimize çoğu zaman iyi gelmiyor mu? “Suların durulmasını beklemek: Bazen iletişime değil, iletişim kurmamaya ihtiyaç duyarız

Kova Burcu

İnsanlara karşı eleştirel veya yargılayıcı olmayı sevmeyen, tartışmalardan kaçan bir yapınız olabilir. Ancak bazen de etrafınızdakilerin duymak istemeyeceği şeyleri söylemeniz gerekebilir. Böyle zamanlarda mesajınızın anlaşılır olduğundan emin olmalısınız ki tekrar etmek zorunda kalmayasınız. 

Uplifers önerisi: Kullandığımız dil, konuşmanın akışını ve karşıdaki insanın duygularını önemli ölçüde şekillendirir. Doğru iletişim ve dil ile kolaylıkla yönetebileceğiniz bir tartışma, yanlış iletişim ve yanlış dil kullanımı ile çok daha olumsuz yerlere gidebilir. “Tartışmaları yönetmeyi öğrenin: “Ben dili” nedir?

Balık Burcu

Kendinizi takdir edilmemiş, yaptıkları beğenilmemiş hissedebilirsiniz. Peki bu yorumlarınız ne kadar gerçekçi? Belki de siz yanlış yorumluyor olabilir misiniz? Kendinizi bu şekilde hissettiğiniz zamanlarda, dönüp tekrar düşünmek ve olayları yeniden gözden geçirmek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Diğer insanların yanındayken bacaklarınızın, ellerinizin ya da yüz ifadenizin nasıl olduğuna ne kadar dikkat ediyorsunuz? Birçoğumuz için bir taraftan karşımızdakini dinleyip, söyleyeceklerimizi düşünüp, konuşmaya çalışırken, bir taraftan bedenimizi ve hareketlerimizi kontrol edebilmek yoğun bir dikkat, odaklanma ve ileri düzey iletişim becerisi gerektiriyor. “Kişilerarası iletişimde beden dilinizle ilgili dikkat etmeniz gereken 10 alışkanlık

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!