15 Aralık 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Her işinizi kendi kafanıza göre yapmayı seviyorsunuz. Ancak son günlerde üzerinde çalıştığınız bir konuda karar vermekte biraz zorlanabilirsiniz. Sizi tanıyan ve fikirlerine güvendiğiniz bir kişiden destek almak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Son yılların popüler sorusu “Nasıl yardımcı olabilirim?” Bizlere yardım etmeye, içinde bulunduğumuz çıkmazdan çıkmamıza yeterli olabilir mi? Yardımcı olmak; karşılıklı eşitliğin olmadığı söz konusu durum karşısında güçlü olanın güçsüze destek sunduğu bir ilişki şekli. “Yardım etmek mi, katkı sağlamak mı: Mesafesiz ve eşit bir ilişkilenme mümkün

Boğa Burcu

Yapıcı eleştiri, her zaman pozitif bir şeydir. Ancak bazen sert bir dille de eleştirilebilirsiniz. Böyle zamanlarda olumsuza odaklanmak yerine eleştirilerin içinden olumlu veya geliştirebileceğiniz tarafları almak iyi olabilir. Böylelikle yıkıcı etkisi olan bir şeyi, yapıcı bir şeye dönüştürmüş olursunuz. 

Uplifers önerisi: Başkalarını eleştirmek konusunda çoğumuzun yüksek lisansı var. Ama konu eleştirilmek oldu mu işin rengi değişiyor. Kendi üzerimizde çalışmıyor, kendimizi yeterince tanımıyorsak oklar bize çevrildiği gibi aslan parçası kesiliyoruz. “Gelişmeniz için harika bir fırsat: Eleştirilmekten korkmayın

İkizler Burcu

Genellikle kendinizi sıkışmış hissettiğinizde, ilham almak için sokaklara çıkan biri olabilirsiniz. Eğer son günlerde bunu gerçekleştirmek pek mümkün olmuyorsa, kendi evinizde de ilham kaynakları bulabilirsiniz. Müzik, resim, edebiyat basit ama etkili ilham kaynakları olabilir. 

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Yengeç Burcu

Bugün ufak ufak pek çok şey yapmanız gerekebilir. Aslında bunların her biri size önemsiz gibi görünse de gün sonunda yapılacaklar listenizden ne kadar çok şeyi gerçekleştirdiğinizi gördüğünüzde çok mutlu olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Farkında olsak da, olmasak da bedenimizdeki her bir hücre yaşam enerjisi taşıyor ve bu enerji mevcut yaşam koşullarının frekansı ile uyumlanma, aynı frekansta titreşme eğiliminde. Tüm duygu ve düşüncelerimizin birer enerji olduğu evrensel bir kabul artık. Her birinin kendilerine ait titreşim frekansları var. Dikkatli bakar, bir duygu ve düşüncede sabit kalmadığımızı göz önüne alırsak duygu ve düşüncelerimizin hareketli ve değişken olduklarını kolaylıkla söyleyebiliriz. “A+ enerji sarfiyatı: Enerjinizi daha verimli harcamaya başlamak ister misiniz?

Aslan Burcu

Geçmişte sıkıcı bulduğunuz bir kişinin, çok farklı özellikleri olduğunu öğrenebilir ve onu daha yakından tanımak isteyebilirsiniz. Evren, bazı insanları karşımıza bir sebepten ötürü çıkarır. O kişinin sizinle karşılaşmasının da mutlaka bir sebebi vardır. 

Uplifers önerisi: Yeni biriyle tanıştığınızda, karşınızdaki insanla ilgili bir fikir edinmeniz 1 saniyeden bile kısa bir zaman alıyor. Bu kadar kısa sürede oluşan ilk izlenimin sonradan değişmesi oldukça zor; fakat karşınızdaki kişiye doğru bir izlenim vermenize yardımcı olacak uygulamalara bu noktada başvurabilirsiniz. “Karşınızdaki insanı etkileme sanatı: Doğru ilk izlenim bırakma yöntemleri

Başak Burcu

Zihninizdeki temelsiz düşüncelerin sizi ele geçirmesine ve hayatınızdaki insanlarla ilgili gereksiz şüphe duymanıza neden olmasına izin vermeyin. Bu tür düşüncelerden ne kadar uzak kalırsanız, gün içindeki üretkenliğiniz o kadar artar.  

Uplifers önerisiAtalarımız “vakit nakittir” derken, kendi zamanları için doğru bir önermede bulunuyorlardı. Belli bir ustalık ya da alışkanlık gerektiren işler için ne kadar zaman ayırırsanız o kadar verimliydiniz. Oysa günümüzde, verimlilik konusunda dikkat ve enerji, zamandan çok daha etkili. “Verimliliğin yeni denklemi: Dikkat + Enerji > Zaman

Terazi Burcu

Sorumluluklarınızı kusursuzca yerine getiriyor olabilirsiniz. Peki ya hayatın içindeki manevi taraflar ve entelektüel konulara yeterince önem veriyor musunuz? Kendinizi dengede tutmak istiyorsanız, her şeyden biraz uzaklaşıp kendinize vakit ayırmaya çalışmalısınız. 

Uplifers önerisi: Suyu düşünürseniz yeri geldiğinde durağandır, yeri geldiğinde de doğası gereği akışta bir hareket hali vardır. Bizim de bedenlerimiz yürüdüğümüzde, spor veya yoga yaptığımızda, dans ettiğimizde hep bir akış halinde aslında. Ve biz durağan kaldığımız kadar akışta da olmalıyız ki vücudumuz dengesini bulsun. “Dengeli bir hayat için akışta olmanın önemi

Akrep Burcu

Karşınıza çıkan bir şeyin aslında sizin için bir fırsat olduğunu ve ileride size büyük kazanımlar getirebileceğiniz fark edememiş olabilirsiniz. Biraz büyük resme odaklanmaya çalışmalısınız. Kendinize güvenin ve fırsatları değerlendirmekten korkmayın. 

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Yay Burcu

Bugün ilgilenmeniz gereken önemli bir konu olabilir ve siz bu konuda biraz sert bir görünüm sergilemenin önemli olduğunu düşünebilirsiniz. Oysa bu sert tutumunuz, sadece etrafınızdakilerin sizden uzaklaşmasına neden olur. Bunun yerine kararlı ve stratejik bir yaklaşımla insanları kendinize hayran bırakabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Stratejik düşünce ve yaratıcı düşünce stillerinin her ikisi de eşit derecede önemli ve günümüz dünyasında hangi kaynağı açarsanız açın, karşınıza çıkacak olan mesaj şu olacaktır: Problem çözmede, avantajlı konumu yakalamakta veya hedeflere ulaşmada eşit derecede faydalanmanız gereken, olmazsa olmazınız iki yaklaşım bunlar olmalı. “Stratejik düşünme ve yaratıcı düşünme birlikte nasıl dans eder?

Oğlak Burcu

Bir arkadaşınız veya ailenizden birileri vasıtasıyla karşınıza güzel bir teklif çıkabilir. İlk bakışta size biraz tuhaf gibi gelse de ileride bunun önemli bir fırsata dönüşme ihtimali olabilir. Cesaret gösterip bakış açınızı değiştirmek, size pek çok kazanım getirebilir. 

Uplifers önerisi:  Bugün belki çok bunaldın, belki çok kırıldın, belki kalbinin kaldıramayacağı kadar ağır yükler taşımak zorunda kaldın, belki çok hayal kurdun ve belki bugün hayallerin gerçekleşmedi. Ama yarın o hayalleri gerçekleştirebileceğin yepyeni bir gün unutma! “Bakış açısı her şeydir: Varış çizgisi mi daha önemlidir, yoksa yol mu?

Kova Burcu

Zihniniz bir şeyle meşgul olduğunda başka hiçbir şeyi düşünmüyorsunuz. Oysa bedeninizin ve ruhunuzun size söylediklerine kulak vermelisiniz. Biraz ara vermeniz gerekiyorsa, kendinize bunu çok görmemelisiniz. Biraz dinlenmek, yenilenmenizi sağlar ve verimliliğinizi artırır. 

Uplifers önerisi: Bizler genelde kilo aldığımız zaman diyet yaparız, hastalandığımız zaman sağlıklı olmaya çalışırız, mutsuz olduğumuz zaman mutluluk arayışına gireriz. Halbuki sağlık ve mutluluk hayatımızın bir parçası olması gerekir ki kilo almayalım, hastalanmayalım ve mutlu olalım. “Sürdürülebilir sağlık ve mutluluk felsefesini yaşamınıza nasıl dahil edebilirsiniz?

Balık Burcu

Her zaman hayalperest, her şeyin mümkün olduğuna inanan bir insan oldunuz. Ancak bu sefer sayılara, stratejik düşünceye önem vermelisiniz. Böylelikle duygusal bir ortamdan çıkıp daha gerçekçi fikirlere sahip olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!