14 Mart 2019 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Bugün gezegenler biraz karmaşık mesajlar gönderebilir. Eğer seyahate çıkmayı, global bir konuda harekete geçmeyi planlıyorsanız, bu planları yeniden gözden geçirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İlk anda hazırlıksız olduğumuz, belki işittiğimizde çok üzüldüğümüz veya ‘’son’’ olarak gördüğümüz tüm fırsatlar o an aklımıza gelen felaket senaryolarından çok daha farklı yönlere gidebilir. Bu noktada çok eski bir felsefeyi referans alabiliriz: Yoga. “Karma felsefesi ve Yoga ile yaşamınızdaki olumsuzlukları fırsata çevirin

Boğa Burcu

Bir yatırım planı veya iş fikriyle ilgili stratejinizi, uzun vadeli hedeflerinizi yeniden gözden geçirmek iyi olabilir. Yeni bir bakış açısı, hedeflerinize ulaşmak için yeni bir yol keşfedebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

İkizler Burcu

Karmaşık bir durumun içinde kaldığınızı düşünüyorsanız, doğru yolu bulmak için içgüdülerinizden faydalanabilirsiniz. Eşinizin veya yakın arkadaşınızın tecrübesine de güvenebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bütün bildiklerimizi, hissettiklerimizi, tecrübelerimizi bir araya getirerek karar verme sürecine girdiğimizde, mükemmele en yakın olan sonucu elde edebiliriz. Bu nedenle karar verme aşamasında içgüdülerimizle hareket etmemiz, çoğunlukla doğru sonuca ulaşmamıza yardımcı olacaktır. “İçgüdülerimize neden güvenmeliyiz?

Yengeç Burcu

Söz konusu iş hayatınızla ilgili fırsatlar olduğunda, olumlu bakış açınız sizi biraz hedeflerinizden uzaklaştırabilir. Bunun yerine gittiğiniz yönü sorgulayarak hedeflerinize daha kolay ulaşabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Gerçekçi olmayan hedefler o yolda çaba harcarken olumsuz sonuçlarla karşılaşıldığında motivasyon kırıklığına, kişinin kendi yeteneğine olan güvenini kaybetmesine ve mutsuzluğa neden olur. Bir hedefe ulaşmak için onu netleştirmenin yanı sıra onun gerçekleşeceğine de inanmanız gerekir. ¨Başarılı insanların izledikleri yol¨

Aslan Burcu

Çocuk sahibi olmak, ilişkinizi bir sonraki aşamaya taşımak, evlenmek veya yaratıcı bir fikrinizi gerçekleştirmek gibi bir hayaliniz var. Kalbinizin sesini dinlemeye devam edin. Sonunda bu sese kulak vermekte ne kadar iyi yaptığınızı görebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Birazcık yavaşlayıp sezgilerinize kulak verirseniz, size doğruyu olduğu gibi gözlerinizin önüne serecek, tehlikeli bir durumla karşı karşıya kaldığınızda sizi uyaracak ya da insanları anlamak ve iletişim kurmak konusunda size yeni yollar gösterecektir. ¨Özel hayatımızda sezgilerin yeri¨

Başak Burcu

Bazı şeyleri kabul etmek, zihninizi sakinleştirip size huzur verebilir. Eğer çok güvendiğiniz bir kişi, aile üyeleriniz size bir öneride bulunuyorsa ve bir türlü emin olamıyorsanız, bazen kararı onlara bırakmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: İlişkide ortak adımlar atabilmek, karşılıklı güvenin sağlanmasıyla mümkündür. “İlişkilerinizde güvensizlik duygusundan kurtulmanın 5 yolu

Terazi Burcu

Güneş ve Merkür, Jüpiter’e karşı koyabilmek için güçlerini birleştiriyor. Rasyonel ve verimli çalışmanız sayesinde gelirinizi artıracak bir formül üretebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Atalarımız “vakit nakittir” derken, kendi zamanları için doğru bir önermede bulunuyorlardı. Belli bir ustalık ya da alışkanlık gerektiren işler için ne kadar zaman ayırırsanız o kadar verimliydiniz. Oysa günümüzde, verimlilik konusunda dikkat ve enerji, zamandan çok daha etkili. “Verimliliğin yeni denklemi: Dikkat + Enerji > Zaman

Akrep Burcu

Bugün size çok cazip gibi görünen bir fırsat, aslında çok karmaşık riskler barındırabilir. Tüm koşulları açıklığa kavuşturmaya çalışın, böylelikle kendi çıkarlarınızı en iyi şekilde korumanın yolunu bulabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Riskleri keşfettikçe, ne kadar risk alabileceğinizi de ölçebilirsiniz. Yapılan birçok araştırma, insanların risk alabilme kapasitesinin ne sanıldığı kadar düşük, ne de sanıldığı kadar yüksek olduğunu gösteriyor. “Akıllı riskler almak hayatınızı ve mutluluğunuzu nasıl etkiliyor?

Yay Burcu

İyilik ve cömertliğin gezegeni Jüpiter, Yay burcunda yer alıyor. Hayatın size sunduklarından en iyi şekilde faydalanabileceğiniz ve özgürlük duygusunu sonuna kadar hissedebileceğiniz bir dönemden geçiyorsunuz. 

Uplifers önerisi: Planlara ve alışkanlıklara olan düşkünlük, hayatı spontane yaşamamıza bazen engel olabiliyor. Düzenimizi kontrol altında tutmak ve güvenli alanımızdan ayrılmamak çekici görünse de alışkanlıklarımıza takılı kalmak zaman zaman hayatın doğal akışını kaçırmamıza neden olabilir; “Hayatı spontane yaşamanın 3 özgürleştirici etkisi

Oğlak Burcu

Karmaşık mesajlar veya geçmişte yaşanan yanlış anlaşılmalar karşınıza çıkabilir. Bu durum sizi bazı anlaşmaları veya stratejilerinizi yeniden gözden geçirmeye itebilir. 

Uplifers önerisi: İş yaşamında en çok karşılaşılan yönetim, operasyon, ve organizasyon problemlerini; ve yapılan stratejik hataların ne gibi sonuçlar doğurabileceğini, bu hatalardan ne gibi dersler çıkarılması gerektiğini doğru analiz etmek gerekir. ¨Girişimlerinizde başarılı olmak için 15 yöntem¨

Kova Burcu

Birazcık sabır ve araştırmanın sonucunda önemli bir kampanya için çok başarılı bir strateji oluşturabilirsiniz. Bu strateji, kitleleri harekete geçirebilecek güçte bir projeyi başlatabilir. 

Uplifers önerisi: Hayatta sahip olduğumuz yer, hiçbir zaman bir tane değil. Hepimizin birden fazla rolü var; anne, baba, eş, çalışan, yönetici, çocuk, yoga eğitmeni… Hepimizin hayatının birden fazla yönü var ve bu hayatta başarılı olabilmek için bütüncül yaklaşmalı, hayattan aldığınız deneyimi her alanda yükseltmelisiniz. Bunu sağlamanın en kolay yolu, kendinize bir yapılacaklar listesi oluşturmak. “Checklist: Hedeflerinize ulaşabilmek için kendinize sormanız gereken sorular

Balık Burcu

Evrenin size sunduğu bir fırsata ulaşmak için biraz bilinmeyen ve karmaşık yollardan geçmeniz gerekebilir. Geleceğinizi inşa etmek için geçmişten ilham almayı deneyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Geleceğin neler getireceğini bilme arzusu, korku duygusundan kaynaklanır. ‘‘Ya karşılaşacağım şeyle baş edemezsem?’’ düşüncesi ve sürekli önlem almaya çalışmak bizi hiç bir şeyden korumayacağı gibi strese de neden olur. Çünkü hayatımızda kontrol, ele geçirebileceğimiz bir şey değildir. “Gelecek kaygısının bireylerin günlük yaşamı üzerindeki etkisi

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!