14 Aralık 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Yeni Ay’da gerçekleşen Güneş tutulmasının etkisiyle, bazı zorlukların üstesinden gelmek için aradığınız motivasyon ve umudu kendinizde bulabilirsiniz. Her zaman bir seçenek daha vardır. Bugün belki de o ikinci seçeneği kullanmanın tam zamanı olabilir. 

Uplifers önerisi: İnsanlık olarak bilincimiz her geçen gün evriliyor. Değişiyoruz, gelişiyoruz. Duyduklarımız, okuduklarımız ve deneyimlerimiz varlığımıza bambaşka boyutlar kazandırıyor. “Yeni başlangıçlara cesaretle adım atmanın yolu: Yaşam amacını keşfetmek

Boğa Burcu

Hepimiz hayatta bazı seçimler yaparız. Peki siz yaptığınız seçimlerden ne kadar eminsiniz? Geçmişte yaşanan bazı olayların seçimlerinizi ne kadar etkilediğini düşünüyorsunuz? Belki sizi çok iyi tanıyan birinin görüşlerine başvurmak, sizi objektif bir şekilde değerlendirmesini istemek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Yaşam boyunca edinilen deneyimlerin sonucu oluşturulan algılar ve kullanılan dil ile şekillenen içsel temsillere bağlı olarak herkesin kendine ait bir dünya görüşü var. Yaşadığınız dünyayı nasıl yorumlayıp nasıl tepki verdiğinizi, deneyim ve davranışlarınızı nasıl anlamlandırdığınızı belirleyen şey ise gerçeğin kendisinden çok gerçek hakkındaki içsel temsiliniz. Gerçek dünyaya ilişkin içsel temsilinizi zenginleştirmenin yolu ise deneyimden geçiyor. “Algılarınız gerçek dünya değildir: Farkındalığın kapanan kapağını açmak deneyimden geçer

İkizler Burcu

İçinizde yeni şeyler keşfetmek, yeni bir macera yaşamak isteyen bir çocuk var. Peki almayı düşündüğünüz riskin olası olumsuz sonuçlarını gözden geçirdiğinize emin misiniz? Sizce pişman olma ihtimaliniz var mı? Belki harekete geçmeden önce bir kez daha düşünmek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Hayat terazimizde yaptıklarımız ile yapmadıklarımızı tartmak gerek. Yapmadıklarımız ağırsa hayat terazimizde elimizde pişmanlık kalır, yaptıklarımız fazla ise de mutlu geçen bir ömür. İşte yaptıklarımızın daha ağır bastığı bir teraziye sahip isek hayatımızın muhasebesinde, o zaman bırakıp gitmekten de korkmaz insan.“İyi ki’lerin pişmanlıklardan fazla olması için: Hayatı yakalama sanatı

Yengeç Burcu

Bazı şeyler değişim aşamasında olabilir ve bu durum sizi biraz rahatsız hissettirebilir. Ancak bu değişimin sonunda daha iyi şeylerin olup olmayacağınız nereden bilebilirsiniz ki? Sonuçlarını değerlendirdiğiniz sürece risk almaktan korkmayın. 

Uplifers önerisi: Risk nedir? Neden risk dediğimizde herkes bir adım geriye doğru gider? Ya “ben yaparım, ben denerim, ben gönüllüyüm” diyebilenlerimiz? Onlar riskten ne anlıyor? Risk dediğimizde bizde nasıl bir anlam akışı tetikleniyor da bizler “riskten” kaçıyoruz veya riskle kalıyoruz veya “riske” ancak uzaktan bakıyoruz? “Liderliğin sırrı: Konfor alanından çıkıp risk alabilmek

Aslan Burcu

Girdiğiniz her ortamda fark edilen bir enerjiniz var. Adeta bulutlu günde birden ortaya çıkan güneş gibisiniz. Bazı konularda deneyiminiz olmasa bile çevrenizdekilere ilham verme gücünüz sayesinde öne çıkabilirsiniz. Liderlik etmekten korkmayın. 

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

Başak Burcu

Hayatta her zaman çıtayı üst seviyeye koyan ve bu yüzden her ilişkisinde kendini çok fazla zorlayan, sürekli daha iyiye ulaşmak için çabalayan biri olabilirsiniz. Bu durum sizi çok fazla yorsa da şu günlerde bu özelliğinizin çok büyük faydasını görebilirsiniz. 

Uplifers önerisiMükemmel olma arzusu ve elinden gelenin en iyisini yapmak birbirinden farklı şeylerdir. Mükemmeliyetçiliğin altında yetersizlik hisleri vardır. Ve bu yetersizlik hisleriyle organizma baş edemeyip onu kompanse ederek, kapatıp örterek mükemmeliyetçilik geliştirir. “Mükemmeliyetçilik mi, elimizden gelenin en iyisini yapmak mı?

Terazi Burcu

Hepimiz zaman zaman tuhaf durumlarda kalabiliyoruz. Ancak önemli olan bu durumu nasıl yönettiğimiz, nasıl üstesinden geldiğimiz. Siz de bugün benzer bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Kendi bildiğiniz şekilde bu durumu yönetmekten korkmayın. Bu sizin için başlı başına bir ilham kaynağı olabilir. 

Uplifers önerisi: En son ne zaman gözünüzü korkutan bir hedefiniz oldu? En son ne zaman ıslak ıslak terlediniz de yine o uçurumun başına gidip aşağı atlamak için can attınız? En son ne zaman o düşme hissi sizi alıp da yumuşatıverirken bir uçurumun üzerinden metrelerce derinliğe atladınız? “Neden kendinize meydan okumalısınız: Çünkü hayat, o zaman hayat!

Akrep Burcu

Bir süredir üzerinde çalıştığınız, hayalini kurduğunuz şey pek de sizin hayal ettiğiniz şekilde gerçekleşmeyebilir. Ancak Yeni Ay’da gerçekleşen Güneş tutulmasının da etkisiyle bu durumdan pek çok kazanım elde edebilir, geleceğe dair çok önemli şeyler öğrenebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İnsanlık olarak bilincimiz her geçen gün evriliyor. Değişiyoruz, gelişiyoruz. Duyduklarımız, okuduklarımız ve deneyimlerimiz varlığımıza bambaşka boyutlar kazandırıyor. “Yeni başlangıçlara cesaretle adım atmanın yolu: Yaşam amacını keşfetmek

Yay Burcu

Yeni Ay’da gerçekleşen Güneş tutulması, aynı zamanda Yay burcunda yaşanıyor. Son zamanlarda üzerinde çalıştığınız şey, belki biraz daha dikkat isteyebilir. Bir süre her şeyi bırakıp tek bir şeyle ilgilenmek, konsantre olmak size iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi: Eğer kafanızı kurcalayan önemli bir karar alma dönemindeyseniz mindfulness uygulayarak bu dönemi en verimli şekilde geçirmeniz mümkün. Zihninizi dağıtmadan, sahip olduğunuz potansiyelinizin maksimum seviyesine ulaşması için tek gizli silahınız “odak”. Peki bu süreçte adımlarınız nasıl olmalı? “Mindfulness ile verimli karar verme ve sorun çözme

Oğlak Burcu

Bir şeyi çok istiyorsunuz, peki onun için yeterince çabalıyor musunuz? İstediğiniz veya yeteneğinizin olduğunu düşündüğünüz bir şey varsa, bu konuda daha çok çalışmalısınız. Odaklanma ve disiplinli çalışma, sizi istediğiniz noktaya taşıyabilir. 

Uplifers önerisi:  Herkesin diğer insanlara göre daha iyi olduğu, daha iyi becerdiği konular ve alanlar var. Bazıları daha iyi iletişim kurarken, bazıları kelimelerle ustaca oynayabiliyor, bazıları tuvalde devleşirken, bazılarıysa adeta koşarken kanatlanıyor… “Yetenek nasıl geliştirilir?

Kova Burcu

Bir süredir üzerinde çalıştığınız veya hayalini kurduğunuz şeyi gerçekleştirmek sandığınız kadar kolay olmamış olabilir. Hemen pes etmeyin. Açamayacağınızı düşündüğünüz kapıları, biraz bakış açınızı değiştirerek aslında kolayca açabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatınızda hiç her şeyin çok yolunda gittiği günleriniz oldu mu? Maddi desteğe ihtiyacınız olduğunda şirket politikasında olmadığı halde bir anda gelen teşvik primi, tek başına taşınmaya çalışırken aniden ortaya çıkan, uzun zamandır görmediğiniz ve enteresan bir şekilde sanki sadece taşınmanıza yardım için gelmişçesine sonrasında yine bir daha görmediğiniz bir dost. Olan her şeyin tam zamanında, tam olması gerektiği yerde, olması gerektiği gibi olduğu, neredeyse “Bu bir mucize” dedirten anlar. “Dileğiniz gerçek olsa şaşırır mıydınız: Bakış açınızla kendi gerçekliğinizi yaratabilirsiniz

Balık Burcu

Her karanlığın sonunda bir aydınlık vardır. Bir süre önce hayatınıza giren veya üzerinde çalışmaya başladığınız bir konuda işler pek iyi gitmemiş olabilir. Ancak umudunuzu korumaya devam edin, olumsuz olan şeyler bir anda olumluya dönebilir.  

Uplifers önerisi: Bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri düşünme yeteneğimizdir. Olumlu düşünme ise hayatımızı güzelleştirebilme özelliğine sahiptir. Bilişsel bir süreç olan olumlu düşünme becerilerini etkin bir şekilde kullanma, bireyin olumlu imgeler oluşturmasına, iyimser fikirler geliştirmesine, problemlere uygun çözümler bulmasına, olumlu kararlar almasına ve hayata daha mutlu bakabilmesine yardım eder. “Olumlu düşünme sanatı: Olumlu düşünün, hayatınız güzelleşsin

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!