13 Kasım 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Uğruna inandığınız şeyin, insanları etkileyeceğini, çevrenizdekilere ilham vereceğini düşünüyorsanız, ne olursa olsun bunu dile getirmekten çekinmeyin. Belki düşünceleriniz bazılarını rahatsız edebilir ancak siz inandıklarınızdan geri adım atmayın. 

Uplifers önerisi: Sunum hazırlarken birçoğumuzun yaptığı şey, önemli konuları slaytlara yerleştirmektir. Oysa en iyi sunumlar, sadece bilgi verme amacı taşımaz, nokta koyar. Martin Luther King’in 1963’teki meşhur konuşması, Ronald Reagan’ın 1987’de Berlin’de yaptığı konuşma sadece birer tarihi gerçek değil aynı zamanda tutkulu bir isteğin dışavurumuydu. Kimse sizin Powerpoint sunumlarınızı hatırlamayabilir ancak tutkuyla paylaştığınız mesajları herkes hatırlar. “Dinleyenleri tek bir noktada buluşturacak etkileyici bir sunum hazırlamanın 6 yolu

Boğa Burcu

Sakin bir gün sizi bekliyor. Bu sakinliği fırsat bekleyip uzun zamandır bekleyen işlerinizi halledebilirsiniz. Bankalarla görüşmelerinizi gerçekleştirebilir, aracınızı temizleyebilir, düzenlenmesi gereken dolapları düzenleyebilirsiniz. Bu işlere vakit ayırmak, hayatınızı düzenlemek kendinizi çok iyi hissettirecek. 

Uplifers önerisi: Hayat terazimizde yaptıklarımız ile yapmadıklarımızı tartmak gerek. Yapmadıklarımız ağırsa hayat terazimizde elimizde pişmanlık kalır, yaptıklarımız fazla ise de mutlu geçen bir ömür. İşte yaptıklarımızın daha ağır bastığı bir teraziye sahip isek hayatımızın muhasebesinde, o zaman bırakıp gitmekten de korkmaz insan.“İyi ki’lerin pişmanlıklardan fazla olması için: Hayatı yakalama sanatı

İkizler Burcu

Büyük bir değişime hazırlanıyor olabilirsiniz. Üstelik bu değişim sizi çok heyecanlandırabilir. Peki hayatınızda yeni bir yöne gitmeden önce bunu yeterince araştırabildiğinizden emin misiniz? Bu büyük adımı gerçekten istediğiniz için mi yoksa can sıkıntısından mı atıyorsunuz?

Uplifers önerisi: Hayatımızda bir şeylerin dağılması her zaman kötü değildir. Dağılanları toplarken insan, sahip olduklarının envanterini yapar. Parçalar resimden kopup savrulmuşken etrafa, artık resme uymayan parçalar kendilerini ele verir, tıpkı yeni gelen parçalar gibi. Resme artık yabancı kalan parçaları ve resimde yer açması gereken yepyeni parçaları keşfeder insan. “Yenilik zamanı geldiğinde: Dağılanları toplayıp, değişime doğru yelken açmak

Yengeç Burcu

Parasal anlamda kendinizi güvende hissetmeyi çok önemsiyorsunuz. Eğer finansal anlamda bazı şeylerin kontrolünüzden çıkmaya başladığını düşünüyorsanız, adım atmanın zamanı gelmiş olabilir. Para yönetimi için daha akıllıca adımlar atmalısınız. 

Uplifers önerisi: Mutlu bir yaşamın fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak iyi hissetmekle mümkün olabileceğini artık hepimiz biliyoruz. Peki, para ve maddi kaynaklarımız bütünsel bir iyilik hali için önem taşıyor mu? Para gerçekten mutluluğu da beraberinde getiriyor mu? Finansal olarak iyi durumda olmak ve refah seviyemizin yüksek olması bütünsel iyilik halimizi nasıl etkiliyor? “Finansal wellness nedir: Finansal durumunuzun hayatınız üzerindeki etkileri ve finansal wellness uygulamaları

Aslan Burcu

İş hayatınızda veya kişisel hayatınızda yeni bir adım atmak için biraz çekingen davranıyor, başarısız olmaktan korkuyor olabilirsiniz. Geçmişteki benzer durumları gözünüzün önüne getirin. Hayatta zorlandığınız konular, cevabını bilmediğiniz sorular karşısında her zaman bir çözüm bulmayı başardınız, yine başarabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri düşünme yeteneğimizdir. Olumlu düşünme ise hayatımızı güzelleştirebilme özelliğine sahiptir. Bilişsel bir süreç olan olumlu düşünme becerilerini etkin bir şekilde kullanma, bireyin olumlu imgeler oluşturmasına, iyimser fikirler geliştirmesine, problemlere uygun çözümler bulmasına, olumlu kararlar almasına ve hayata daha mutlu bakabilmesine yardım eder. “Olumlu düşünme sanatı: Olumlu düşünün, hayatınız güzelleşsin

Başak Burcu

Ufacık bir şey, uzun süredir üzerinde çalıştığınız bir şeyi yoldan çıkarabilir ve siz her şeyi birden durdurma, sona erdirme eğilimi gösterebilirsiniz. Bazen hızlıca davranmak yerine durup düşünmek, neler olup bittiğini analiz etmek uzun vadede daha iyi çözümler getirebilir. 

Uplifers önerisiEmpati, bir başkasının duygularını ve yaşantılarını anlayıp bunları paylaşabilme yetisi olarak tanımlanıyor. Kendinizi o kişinin yerine koyduğunuzu farz edin; o ne hissediyorsa siz de öyle hisseder, o dünyayı nasıl bir gözle görüyorsa siz de o gözle görürsünüz. Harper Lee’nin ünlü romanı Bülbülü Öldürmek’te Atticus Finch ne demişti: “Bir insanı, sorunu onun açısından düşünmeye alışmadıkça anlaman olanaksızdır. … Derisinin içine girip gezineceksin.” “Öfkeye yenik düşmemek için empatinin gücünü kullanın

Terazi Burcu

Hayatınızda karmaşık, zorlayıcı ve biraz da hayal kırıklıklarıyla dolu bir dönem geçiriyor olabilirsiniz. Tüm bunları anlamlandırmakta zorlanabilirsiniz. Güçlü durmaya çalışın çünkü yakın zamanda başka gelişmeler sizi bekliyor. Bu gelişmeler sonucunda tüm bu yaşadığınız zorlukların bir sebebi olduğunu anlayacaksınız. 

Uplifers önerisi: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his… Hepsi aynı noktaya çıkıyor aslında. Kendini duymayı öğren. İç sesinle tanış ve o bilge ses tüm sorularına cevap, çıkmazlarına yol olsun. “İçimizdeki pusula: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his

Akrep Burcu

Hayatta doğru zamanda, doğru yerde olmak başarı için çok önemlidir. Bunu sağlamanın yolu da içgüdülerinize güvenmekten geçer. Biraz kendinizi dinleyip içgüdülerinizin sesine kulak vermelisiniz. Bu sayede siz de başarıya ulaşabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Vücudumuzda yarattığımız stresten bihaber; her geçen gün işyerinde altından kalkmayı başardığımız daha çok işle, daha çok işi hallettiğimizi sanıyoruz… Son çeyrek asırdır rakamların, mantık ve rasyonelliğin içinde kaybolduk. Bu yolda belki de en çok içsel rehberliğimizi kaybettik, sezgilerimize yabancılaştık, sırtımızı döndük. “Sezgilerimize nasıl bu kadar yabancılaştık: Akıl çağının getirdikleri

Yay Burcu

Birilerine bir şey söylemeniz gerekiyor olabilir ancak biraz geri duruyor ve söyleyeceklerinizin karşı tarafa ulaşmayacağını veya iyi algılanmayacağını düşünüyor olabilirsiniz. Böyle zamanlarda gereksiz yere çekingenlik etmektense, söyleyeceklerinizi daha farklı şekilde ifade etmenin yolunu bulabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Oğlak Burcu

Etrafınızda pek çok gelişme yaşanırken sizin önemli bir konuya odaklanmanız gerekebilir. Böyle zamanlarda dikkatinizi dağıtan her şeyden uzak durmak için elinizden geleni yapmalı, kimsenin sizi rahatsız etmeyeceği bir çalışma ortamı yaratmalısınız. Daha sonra başka şeylerle ilgilenebilirsiniz. 

Uplifers önerisi:  Bazı günler canımız hiç çalışmak istemez. İşler gözümüzde büyür, bir türlü masanın başına oturamayız. Böyle durumlarda deneyebileceğiniz 6 yol var. “Aradığınız motivasyona şu anda ulaşılamıyor: 6 adımda iş yerindeki motivasyonunuzu yükseltin

Kova Burcu

Bir yakınızın hayatında hareketli bir dönem yaşanıyor olabilir ve bu kişi sizden tavsiyeler isteyebilir. Onunla ilgilenirken, kendi hayatınızı bir kenara bırakmak zorunda kalabilirsiniz. Böyle zamanlarda durup düşünmekte fayda var; bu kişinin gerçekten yardıma ihtiyacı var mı, yoksa yalnız olmaktan korktuğu için mi sizi yanına çağırıyor? Başkalarının önceliklerinin, kendi önceliklerinizin önüne geçmesine izin vermeyin. 

Uplifers önerisi: Arkadaş sandığınız insanların en azından yarısının sizi arkadaş olarak gördüğünü mü düşünüyorsunuz? Belli ki birçoğumuzun içgüdüleri, tahminleri ve sezgileri gerçeklerden çok uzak. “Arkadaş sandığınız kişiler acaba sizin gerçekten arkadaşınız mı?

Balık Burcu

Bazen sadece yalnız başınıza kalmak isteyebilirsiniz. Her şeyden ve herkesten uzaklaşmak, kendi yaralarınızı kendiniz sarmak, ökenizle kendi başınıza mücadele etmek daha iyi gelecekmiş gibi düşünebilirsiniz. Ancak bu sefer farklı bir şey denemeye ne dersiniz? Belki dışarı çıkmak, hayata karışmak da iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!