13 Ekim 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Hayatınızdaki bir problem yokmuş gibi davranabilir, bir süreliğine onu görmezden gelebilirsiniz. Ancak bir noktadan sonra bu problemin varlığını kabul etmek, gerçekle yüzleşmek zorunda kalırsınız. Oysa bir sorunla ne kadar erken mücadele ederseniz, o sorundan o kadar erken kurtulursunuz. 

Uplifers önerisi: Kaygı, korku, acı, utanç, üzüntü veya rahatsızlık hissetmemek için hayattan kaçtığınız oldu mu hiç? Ya da bir şeyleri kaybetmekten korktuğunuz için yerinizde saydığınız? Eğer bu şekilde bazı şeyleri yapmaktan, bazı ortamlardan ve kişilerden kaçınıyorsanız bunun bir adı var: Yaşantısal kaçınma. Yaşantısal kaçınma, belli bir bedensel duyumu, duyguyu, düşünceyi, anıyı, görüntüyü, davranışı deneyimlemek istememeniz durumunda ortaya çıkan olguya verilen isim. “Yüzleşmekten kaçtığın şey seni iyileştirir: Mutlu ve iyi olmak için yüzleş ve kabul et

Boğa Burcu

Karşınızdaki kişi size önemli bir mesaj vermeye çalışırken, bazen her zamanki tepkilerimiz yüzünden bu önemli mesajı kaçırabiliyoruz. Siz de benzer bir durumda kalabilirsiniz. Böyle zamanlarda karşı tarafı dikkatlice dinlemeye özen göstermelisiniz. Gerekirse sorular sormalı, kaçırma ihtimaliniz olan fırsatları yakalamalısınız. 

Uplifers önerisi: Bu sabah aynı anda hem yukarı hem aşağı yönlü iki asansör önümde durdu. Ve ben yukarıya çıkana bindim çünkü yolum bu şekildeydi. Ve şunu düşündüm: şu anda aşağı yönlü olana binemediğim için, eğer aşağıya inseydim ne olacağını asla bilemeyeceğim. Bu ne kadar iyi ve ne kadar kötü? Bunun ötesinde kaçırdığım bir şey var gibi “hissettiğim” o an gerçekten bir şeyleri, hayatı, farklı fırsatları, olayları kaçırmakta mıyım? “Yaptığımız seçimler ve “kaçırdığımız” fırsatlar: İyi ve kötü olanın ötesinde ne var?

İkizler Burcu

Bazen ufak güzellikler, hayatınızdaki daha büyük bir güzel haberin öncüsü olabilir. Bu yüzden yaşadığınız en ufak şeyin bile kıymetini bilerek, tadına vararak yaşamalısınız. Karşınıza çıkan fırsatları ve güzellikleri değerlendirmek sizin elinizde. 

Uplifers önerisi: Bu sabah aynı anda hem yukarı hem aşağı yönlü iki asansör önümde durdu. Ve ben yukarıya çıkana bindim çünkü yolum bu şekildeydi. Ve şunu düşündüm: şu anda aşağı yönlü olana binemediğim için, eğer aşağıya inseydim ne olacağını asla bilemeyeceğim. Bu ne kadar iyi ve ne kadar kötü? Bunun ötesinde kaçırdığım bir şey var gibi “hissettiğim” o an gerçekten bir şeyleri, hayatı, farklı fırsatları, olayları kaçırmakta mıyım? “Yaptığımız seçimler ve “kaçırdığımız” fırsatlar: İyi ve kötü olanın ötesinde ne var?

Yengeç Burcu

İnatçı bir yapınız var. Bir şeyi istiyorsanız, onu elde etmek için elinizden gelen tüm çabayı gösterebilirsiniz. Ancak bazen işler istediğiniz gibi yürümeyebilir. Böyle zamanlarda da bunu kabullenmeyi, bazen pes etmeyi veya kendinize ufak bir ara vermeyi çok görmemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatta bize göre olmayan hangi kalıpların içine girmeye çalışıyoruz acaba? Tahmin ediyorum ki böyle büyük sorular geldiğinde hayatımızın ana parçalarına bakmaya meyilli olabiliyoruz. “Kendimiz olmak için: Kalıplara sığmaya çalışmadan bir yaşam sürmek mümkün

Aslan Burcu

Bir şeyi elde etmek için olması gereken deneyime, önemli pozisyonlardaki arkadaşlara sahip olamayabilirsiniz. Ancak sizin doğuştan gelen yetenekleriniz ve kendinize has bir cazibeniz var. Kendinizi hafife almayın. Bu özelliklerinizi doğru kullanarak elde edebileceğiniz pek çok şey var. 

Uplifers önerisi: Herkesin diğer insanlara göre daha iyi olduğu, daha iyi becerdiği konular ve alanlar var. Bazıları daha iyi iletişim kurarken, bazıları kelimelerle ustaca oynayabiliyor, bazıları tuvalde devleşirken, bazılarıysa adeta koşarken kanatlanıyor… “Yetenek nasıl geliştirilir?

Başak Burcu

Eğer odanın içinde bir fil varsa, emin olun ki o fil kendiliğinden kaybolmayacaktır. Tartışma sevmediğiniz için bazı konulardan kaçınıyor olabilirsiniz. Ancak bir konunun konuşulması, illa tartışmaya dönmesine neden olmak zorunda değil. Tartışmadan da meseleleri çözebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Kullandığımız dil, konuşmanın akışını ve karşıdaki insanın duygularını önemli ölçüde şekillendirir. Doğru iletişim ve dil ile kolaylıkla yönetebileceğiniz bir tartışma, yanlış iletişim ve yanlış dil kullanımı ile çok daha olumsuz yerlere gidebilir. “Tartışmaları yönetmeyi öğrenin: “Ben dili” nedir?

Terazi Burcu

Karşınızdaki kişinin sizi duymadığını, mesajınızın karşı tarafa ulaşamadığını hissedebilirsiniz. Belki de bu karşı taraftan değil sizden kaynaklanıyor olabilir. Söylemek istediklerinizi daha açık ve doğrudan ifadelerle anlatmayı denediniz mi? Bu durum, olası yanlış anlaşılmaların da önüne geçmiş olur. 

Uplifers önerisi: Diğer insanların yanındayken bacaklarınızın, ellerinizin ya da yüz ifadenizin nasıl olduğuna ne kadar dikkat ediyorsunuz? Birçoğumuz için bir taraftan karşımızdakini dinleyip, söyleyeceklerimizi düşünüp, konuşmaya çalışırken, bir taraftan bedenimizi ve hareketlerimizi kontrol edebilmek yoğun bir dikkat, odaklanma ve ileri düzey iletişim becerisi gerektiriyor. “Kişilerarası iletişimde beden dilinizle ilgili dikkat etmeniz gereken 10 alışkanlık

Akrep Burcu

İçinde bulunduğunuz durumdan kurtulmak için hiç çaba göstermek istemeyebilirsiniz. Hatta gözünüzü kapatıp açtığınızda, her şeyin bitmiş gitmiş olmasını tercih edebilirsiniz. Ancak böyle bir seçim, sizi onlarca tecrübeden yoksun bırakmaz mı? Bazen durum ne kadar zor veya can sıkıcı olsa da, kazanacağınız tecrübeyi düşünerek daha katlanılabilir hale getirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatta her şey tecrübe, karşılaştığımız durumlar, tanıştığımız insanlar, gördüklerimiz, yaptıklarımız… Karşımıza çıkan her türlü durum bizi kendi en yüksek potansiyelimize ulaştırmak üzere kurulu bir kurgu. Mesajları görebilmek ve bir sonraki adımı farkındalıkla atabilmek olaylara, durumlara, insanlara karşı bağımsız bir şekilde kimsenin yoluna sapmadan kendi yolunda ilerleyebilmek için elzem.”Deneyimlerimiz ne anlatır: Hayat, dersimizi öğretene kadar bize tekerrür yaşatır

Yay Burcu

Yakın zamanda karşılaştığınız bir kişi veya durum, size çok tanıdık gelebilir, geçmişi anımsatabilir. Ancak şunu unutmayın; geçmiş geçmişte kaldı, önemli olan şimdiki zaman. Bu yüzden her durumun veya kişinin, kendi zamanı içinde değerlendirilmesi gerektiğini hatırlayın. Bu sizi olası hayal kırıklıklarından da koruyacaktır. 

Uplifers önerisi: İyimser insanlar deyince aklınıza dünyaya pembe gözlüklerle bakan, hayal aleminde yaşayan, gerçekçi olmayan insanlar mı geliyor? Gerçekçi iyimserlik kavramını duyduğunuzda iyimserlik hakkındaki bu düşüncenizin değişeceğine eminim. Gerçekçi iyimserlik dünyaya pembe gözlüklerle bakmak yerine dünyadaki negatifliğin de farkına varmak ama pozitifliğe odaklanmaktır. “Gerçekçi iyimserlik: Negatifin farkında olup pozitife odaklanma sanatı

Oğlak Burcu

Bir konu size şimdilerde çok gizli kapaklı gelebilir. Ancak içine girdikçe, gerçeği görüp asıl yanıtlara ulaşabilirsiniz. Belki de bu konudaki gerçeği ortaya çıkarma misyonu size verilmiştir. Başladığınız yoldan geri adım atmayın. Sonunda öğrenmeniz gereken bir şey olabilir. 

Uplifers önerisi:  Cesaret demek korkmamak demek değilmiş. Cesaret, korkularına rağmen devam edebilmekmiş. Ben eskiden cesareti korkusuzluk sanırdım. Büyük bir hayranlık duyardım cesaretli gördüğüm kişilere. Özenirdim. Yeni yeni öğreniyorum ki aslında onların da hiçbirimizden farkı yokmuş. Onların da korkuları en az bizimkiler kadar varmış. Ya da bize göre en büyük farkları şuymuş: Korkularına rağmen devam ediyorlarmış! Korkularına rağmen adım atıyor ve durmuyorlarmış! “Korkudan cesarete giden yol: Korkulara rağmen devam etmek

Kova Burcu

Siz daha direkt iletişimi tercih eden biri olabilirsiniz. Ancak bazı durumlarda bakış açınız fazlasıyla analitik kalabilir. Bazen de metaforlara, duygulara odaklanmanız gerekebilir. Bu durum ilk başta size fazlasıyla “mistik” gelse de bir noktadan sonra almanız gereken mesajı alabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Stratejik düşünce ve yaratıcı düşünce stillerinin her ikisi de eşit derecede önemli ve günümüz dünyasında hangi kaynağı açarsanız açın, karşınıza çıkacak olan mesaj şu olacaktır: Problem çözmede, avantajlı konumu yakalamakta veya hedeflere ulaşmada eşit derecede faydalanmanız gereken, olmazsa olmazınız iki yaklaşım bunlar olmalı. “Stratejik düşünme ve yaratıcı düşünme birlikte nasıl dans eder?

Balık Burcu

Çevrenizdekiler; üzerinde çalıştığınız hedefinizin veya hayalinizin gerçekçi olmadığını ve bundan vazgeçmeniz gerektiğini söyleyebilir. Bir Balık burcu olarak, pek gerçekçi olduğunu söylenemez. Ancak bu, hayallerinizden vazgeçmeniz anlamına da gelmiyor. Sizin için doğru olan bir şey, başkası için doğru olmayabilir. 

Uplifers önerisi: Hiçbir şey düşündüğümüz hali ile var olmuyor hayatın akışında… Her şey senin “zannettiğin, umduğun, varsaydığın, planların çerçevesinde olsun istediğin, direttiğin, çabaladığın” halleriyle var. Var ama gerçekten uzak… “Hayalden gerçeğe, gerçek sandığından hayal sandığına bir yol: Hayat

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!