13 Aralık 2018 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Burcunuzun yönetici gezegeni Mars, Güneş ile zorlayıcı bir açı yapıyor. Dürtülerinizle hareket etmekten uzak durun ve öfkenizi kontrol altında tutmaya çalışın. 

Uplifers önerisi: Öfke de en az neşe ve dinginlik kadar insana dair bir duygu. Trafik sıkıştığında, iş yerinde yaşanan sürtüşmelerden ötürü ya da ilişkinizde sorumsuzluğa maruz kaldığınız zaman öfkelenebilirsiniz. Ancak bu öfke, size ve çevrenizdekilere zarar verecek kadar büyük ve kontrolsüz bir forma bürünüyorsa ya da öfkeniz geçtiği zaman kendinizi suçlu hissediyorsanız bu duruma el koymanın zamanı gelmiş demektir. “Öfke kontrolü için yapmanız gereken 5 egzersiz

Boğa Burcu

Birlikte iş yaptığınız kişilerle fikir uyuşmazlığına düşerseniz, tartışmaya girmeden önce bir kez daha düşünmelisiniz. Eğer bir müzakere masasındaysanız, konuşmalar istemediğiniz şekilde gergin bir hal alabilir. 

Uplifers önerisi: Sabır, hepimizin hayatının büyük parçası. Sabır demek inanç demek, sabır demek güven demek, sabır demek teslimiyet demek. “Sabır aslında ne demek: Hayatlarımızda ne için sabrediyoruz?

İkizler Burcu

Gerçekleştirmek istediğiniz projelerden biri, diğerleriyle pek uyumlu olmayabilir. Böyle zamanlarda ısrarcı olmak yerine bir adım geri gelip başkalarının düşüncelerini dinlemek, büyük resme odaklanmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Aslında mükemmeliyetçilik korkunun çok güzel maskelenmiş bir versiyonu; kökleri çoğu zaman suçluluk ve utanca dayanan sosyal ve psikolojik bir duygu ve düşünce durumu. Bu, bitip tükenmeyen imkansız arayış, yakalanması imkansız kovalama zamanla kişide istediği yere varamamaktan kaynaklanan sonsuz bir tatminsizlik hissini doğurabilir. “Mükemmeliyetçiliğin hayatınızı paralize etmesini azaltmanın 6 yolu

Yengeç Burcu

Geleceğiniz için daha fazla çalışma arzusu içinde olabilirsiniz. Ancak bu durum iş arkadaşlarınızı biraz rahatsız edebilir, sizinle ilgili düşüncelerini değiştirmelerine neden olabilir. 

Uplifers önerisi: Sürekli aynı ortamda bulunmamıza ve aslında bir çok ortak özelliğimizin bulunmasına rağmen, iş yerinde arkadaşlık kurmak bazen probleme dönüşebilir. Kendimizi birden, iş arkadaşlarımızı sevmek ya da nefret etmek ikileminde bulabiliriz. “İş yerinde sevgi – nefret ilişkisi motivasyonunuzu nasıl etkiliyor?

Aslan Burcu

Bir organizasyon veya etkinlikle ilgili yaratıcı önerileriniz, çevredekiler tarafından şüpheyle karşılanabilir. Bu şüpheyi anlayışla karşılamalı, çevrenizdekilerin düşüncelerinizi hazmetmesine izin vermelisiniz. 

Uplifers önerisi: DIY (kendin yap) tariflerle hayatı kolaylaştıracak araç gereçler yapmak gibi, çok basit psikolojik hilelerle insan ilişkilerini güçlendirmek mümkün. Bunun yanı sıra, bizi takip eden biri olup olmadığını anlamak ya da şu kafamıza takılan sinir bozucu şarkıdan kurtulmak için de yapabileceğimiz şeyler var. Bunlar neler mi? “8 basit psikolojik hileyle insanlara istediklerinizi yaptırmanız mümkün

Başak Burcu

Tatil konusunda bir tartışmanın içinde bulabilirsiniz kendinizi. Siz daha gösterişli organizasyonlara katılmak isterken, sevdikleriniz sakin bir akşam geçirme talebinde olabilir. 

Uplifers önerisi: Evinizde parti vermek ve eğlenmek istiyorsanız ama diyetinizi bozma fikri de hoşunuza gitmiyorsa; Uplifers olarak hazırladığımız kokteyl tarifleri tam aradığınız şey. ¨Evde hazırlayabileceğiniz düşük kalorili kokteyl tarifleri¨

Terazi Burcu

Yeni yollar keşfedip, bu yolları denemek isteyebilirsiniz. Ancak şunu bilin ki karşınıza engeller çıkabilir. Bu durumda sabırlı olmalısınız. Biraz yavaşlayıp, bir süre beklemek iyi bir çözüm olabilir. 

Uplifers önerisi: Yolumuza çıkan engeller, çoğu zaman bizi cesaretsizliğe sürükler. Bu noktada yapmamız gereken aslında çaresiz hissetmek değil, bakış açımızı değiştirmek olmalıdır. ¨Engelleri aşmanın yolu: Cesur olmak¨

Akrep Burcu

Güneş burcunuzu finansal anlamda etkisi altına almış durumda. Parasal anlamda rahat bir döneme giriyorsunuz. Öte yandan çocuklarla ilgili konularda yaratıcı bir projenin içinde dahil olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Paranın mutluluğu satın alamayacağı neredeyse hiç sorgulanmayan bir gerçeklik. Fakat son zamanlarda yapılan bazı araştırmalar, bununla ilgili farklı sonuçlar ortaya koyuyor. “Para ile mutluluk arasındaki bağ ne kadar güçlü?

Yay Burcu

Evinizle ilgili yapmak istediklerinizi, hayata geçirmek istediğiniz fikirleri kolayca sonlandırmak için harika bir gün. Ancak aile üyelerinizin bazılarının direnişiyle karşılaşabileceğinizi unutmayın. 

Uplifers önerisi: Evimizle ilgili kısa sürede çözümlenebilecek küçük işler ya da eksiklikler, bazen içinden çıkılamayarak gereğinden fazla zamanımızı alabiliyor. Ancak bazı pratik çözümler ve yaratıcı fikirlerle günlük işlerinizi ya da evinizin eksikliklerini tamamlayabilmeniz, kullanmadığınız malzemeleri dekoratif ve kullanışlı objelere dönüştürebilmeniz mümkün. “Yaşamınızı kolaylaştıracak pratik ev dekorasyon fikirleri

Oğlak Burcu

Bugünlerde bazı resmi yazışmalar yapmanız veya form doldurmanız gerekebilir. Birkaç gün beklemek iyi bir fikir olabilir. Birkaç gün sonra gökyüzü de size bu konuda yardımcı olacak. 

Uplifers önerisi: Değişiklik, aslında bir şeyleri yeniden keşfetmektir. İşinizden veya sevdiğiniz kişiden ayrıldığınız zaman, yeni bir yere taşındığınız zaman, sevdiğiniz birini kaybettiniz zaman yani kısacası hayatınızda büyük bir değişiklik olduğu zamanlarda, nasıl bir olmak istediğinizi de seçmek zorunda kalırsınız. Bu yüzden aslında hayattaki her büyük değişiklik, önemli bir keşiftir. Oysa kendinizi keşfetmek, sınırlarınızı bulmak, içinizde derinlerde saklı olanları ortaya çıkarmak için illa kötü bir şeyin sizi tetiklemesini beklemek zorunda değilsiniz. “Kendinizi keşfetmenin 5 yolu

Kova Burcu

Güneş burcunuzun iş, kariyer alanını etkisi altına alıyor. Ancak bu güzel etkiden faydalanabilmek için her zamankinden daha fazla çalışmanız gerekebilir. 

Uplifers önerisi: Daha verimli bir çalışma performansı yakalamak ve dikkatinizi işiniz üzerinde yoğunlaştırmak için konsantrasyonunuzu güçlendirin. “Verimli bir çalışma performansı için konsantrasyonu güçlendirmenin yolları

Balık Burcu

Katılacağınız bir kurumda veya toplulukta, birden fazla kola ayrılmanız gerekebilir. Ancak bu ortamda fikirleriniz bazı zorluklarla karşılaşabilir. Sabırlı ve sakin kalmalısınız. 

Uplifers önerisi: Deneyimlediğimiz olumsuz durumlar, üst üste gelen problemler bazen hayatın tadını çıkarmamıza ve anı yaşamamıza engel olabiliyor. Hayatınız boyunca karşılaşacağınız olumsuz durumları engelleyebilmeniz de mümkün değil. Fakat bu durumlar karşısında nasıl bir tavır izlemeniz gerektiği, olaylara nasıl yaklaştığınız sizin kontrolünüz altında. “Planlarınız umduğunuz gibi işlemediğinde pozitif kalmanıza yardımcı olabilecek 10 olumlu düşünme tekniği

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!