13 Ağustos 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Kariyerinizle ilgili gösterdiğiniz çaba, yöneticilerinizin sizin hakkınızdaki planlarıyla aynı doğrultuda olmayabilir. Böyle zamanlarda yöneticilerinizle aynı sayfada olduğunuzdan emin olmalısınız. 

Uplifers önerisi: Kariyer analisti Dan Pink, dünyada denenmekte olan farklı çalışma düzenleri ve motivasyon kaynakları hakkında bilgilendiriyor. “Motivasyon kaynağı olarak ödül mü özgür irade mi?¨ sorusuna yanıt veriyor. Kendi motivasyon kaynağınızı bulmak için inceleyebilirsiniz.

Boğa Burcu

Üzerinde tutkuyla çalıştığınız bir proje, bugün bazı engellerle karşılaşabilir. Tartışmaya girmekten uzak durun. Bunun yerine olabildiğince değişime ve iş birliğine açık olun. 

Uplifers önerisi: Deneyimlediğimiz olumsuz durumlar, üst üste gelen problemler bazen hayatın tadını çıkarmamıza ve anı yaşamamıza engel olabiliyor. Hayatınız boyunca karşılaşacağınız olumsuz durumları engelleyebilmeniz de mümkün değil. Fakat bu durumlar karşısında nasıl bir tavır izlemeniz gerektiği, olaylara nasıl yaklaştığınız sizin kontrolünüz altında. “Planlarınız umduğunuz gibi işlemediğinde pozitif kalmanıza yardımcı olabilecek 10 olumlu düşünme tekniği

İkizler Burcu

Finansal konulardaki aksiyonlarınızı etkileyebilecek dışarıdan gelen her türlü müdahaleye karşı uyanık olun. Siz bırakmadığınız sürece kimse sizin elinizden gücünüzü alamaz. 

Uplifers önerisi: Başkalarının hakkınızdaki düşünceleri ve öngörüleri her zaman gerçekleri yansıtmayabilir. Mutlu olabilmek için kendi isteklerinizi ve hedeflerinizi belirlemeniz gerekir.¨Başkalarının ne düşündüğünü önemsemeyin¨

Yengeç Burcu

Güçlü bir rakibiniz, sizin kariyer hamlelerinizin önünü kesebilir. Böyle zamanlarda bir adım geri atmak ve bir süre bekleyip durumu yeniden gözden geçirmek daha iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Öfke de en az neşe ve dinginlik kadar insana dair bir duygu. Trafik sıkıştığında, iş yerinde yaşanan sürtüşmelerden ötürü ya da ilişkinizde sorumsuzluğa maruz kaldığınız zaman öfkelenebilirsiniz. Ancak bu öfke, size ve çevrenizdekilere zarar verecek kadar büyük ve kontrolsüz bir forma bürünüyorsa ya da öfkeniz geçtiği zaman kendinizi suçlu hissediyorsanız bu duruma el koymanın zamanı gelmiş demektir. “Öfke kontrolü için yapmanız gereken 5 egzersiz

Aslan Burcu

Yaptığınız işin sınırlarını genişletmek istiyor olabilirsiniz ancak bu fikirleriniz müdürlerinizin itirazıyla karşılaşabilir. Kendi fikirlerinizi anlatmak için bu zorluğu bir fırsata çevirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Performansınızı yükseltmek ve özgüvenli adımlar atabilmek için, kendinize olan inancınızı yüksek tutmanız şart. Yardımcı olacak öneriler için; “Yeterlilik duygunuzu geliştirebilmek için öneriler

Başak Burcu

Ortaklaşa finansal konular söz konusuysa, bugün biraz temkinli olmakta fayda var. Eğer bir orta yol bulamıyorsanız, karar verme sürecini biraz erteleyebilirsiniz.  

Uplifers önerisi: Önemli olan para kazanmak uğruna mutsuz olmayı seçmemek ve hem çalışıp hem de mutlu olmanın finansal zekâyı kullanmaktan geçtiğini unutmamaktır. “Hem çalışıp hem mutlu olmak finansal zekanızı kullanmaktan geçiyor

Terazi Burcu

Evinizle ilgili bazı değişiklikler sizi mutsuz edebilir. Sevdiğiniz kişiyle birlikte bir süre ailenizle vakit geçirmeniz veya taşınmanız gerekebilir. Bu durum biraz stres yaratabilir. Olumlu düşünmeye çalışın. 

Uplifers önerisi: İşlevlerini daha iyi yerine getirebilen aileler sağlıklı, yani işlevsel aile olarak da adlandırılırlar. İşlevsel ailelerde, bireylerin birbirlerini cesaretlendirmesi, desteklemesi, aile üyeleri arasında etkin iletişim, güvenli bağlanma, birlikte zaman geçirmeye istekli olma, rollerin açık olması ve bireysel fikirlere, kişisel farklılıklara saygı duyma gibi özellikler bulunmaktadır. “Ailede pozitif ruhu yakalama üzerine: Aile sisteminiz işlevsel mi?

Akrep Burcu

Yeni bir iş anlaşması sizi bugün birazcık yıpratabilir. Ancak bu strese teslim olmayın, ikna yeteneğiniz her zamankinden çok daha güçlü. Özgüveninizi yüksek tutmanız yeterli. 

Uplifers önerisi: İş ortamı stresin ortaya çıkmasına elverişli bir ortamdır. İş yerindeki stres faktörlerini ortadan kaldırmak için uzman klinik psikolog Romina Kuyumcuoğlu’nun önerileri; ¨İş yerinde stresle nasıl başa çıkılır?¨

Yay Burcu

Varsa çocuklarınız veya yakınlarınızla ilgili bazı etkinlikler, sizi maddi anlamda biraz düşündürebilir. Eğer masraflarınız çok artacaksa, biraz tasarruf etmenin yollarını araştırabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Ne kadar çok şeye sahibiz, hiç düşündünüz mü? Bizden önceki nesillere kıyasla bolluk, hatta fazlalık içinde yaşıyoruz. Ancak sahip olduklarımızla mutlu olma katsayımız giderek azalıyor. Peki bu durumu nasıl tersine çevirebiliriz? “Az parayla çok haz getirmeyi hedefleyen tutumlu hedonizm nedir?

Oğlak Burcu

Evde yaşayacağınız bazı fikir ayrılıkları, aile üyeleriyle aranızda bazı sınırlar belirlemenize neden olabilir. Durumu kontrol altına almak yerine değiştirmeye odaklanmalısınız. 

Uplifers önerisi: Aile üyeleriyle aranızdaki anlaşmazlıkların nedeni, iletişim eksikliği olabilir. İlişkilerinizi geliştirmenize ve düzeltmenize yardımcı olacak öneriler için; “Annenizle sağlıklı bir iletişim kurmak için ipuçları

Kova Burcu

Geçmişteki bazı sevimsiz konuların açılması nedeniyle bir yakınınızla aranızda ufak da olsa bir tartışma yaşanabilir. Geçmiş kırgınlıklarınızı öncelikle güvendiğiniz bir arkadaşınıza açmayı deneyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bir yakınma hali, beraberinde gelen suçlamalar… Sonuç: Çözümsüz. Yine anlayamadık, anlaşılamadık, anlaşamadık. Oysaki çoğunlukla biliriz; sempatik ilişkiler yaşamak, ilişkilerde anlaşılmak ve anlaşmak hep empati ile mümkün oluyor. “İlişkilerde empati: Anlayış kasını geliştirmek mümkün

Balık Burcu

Bir grup arkadaşınızı da dahil edeceğiniz ve kazancınıza kazanç katacağınız bir fırsat çıkabilir karşınıza. Bu belki de uzun vadeli hedeflerinize ulaşmak için bir şans olabilir.  

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!