12 Şubat 2019 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Finansal konular ve kariyerinizle ilgili olarak içgüdüsel adımlar atabilirsiniz. Kendinize güvenin, üst düzey isimleri etkilemekteki gücünüze inanın. 

Uplifers önerisi: Performansınızı yükseltmek ve özgüvenli adımlar atabilmek için, kendinize olan inancınızı yüksek tutmanız şart. Yardımcı olacak öneriler için; “Yeterlilik duygunuzu geliştirebilmek için öneriler

Boğa Burcu

Bildiklerinizi başkalarıyla paylaşma, öğretme şansı yakalayabilirsiniz. Böylelikle uzmanlık alanınızla aranızda duygusal bir ilişki gelişebilir. Bunun kıymetini bilmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca onlarca kişiyle karşılaşırız, arkadaşlarımız olur ilkokuldan öldüğümüz güne kadar… Hiç düşündük mü hayatımıza “ilham” veren hangileriydi? Biz kimi tanıdık da “ben bunu değiştireceğim” diyebildik veya kimin “başarısını” gördük ve “hayır yapamam” dediklerimizi “evet yapabilirim inanıyorum” ile değiştirebildik? “Sevdiklerinize değer katmak için şimdi ilham veren olmaya hazır mısınız?

İkizler Burcu

Bugün çevrenizdekilerin problemlerine, iş yerinde gelişen krizlere odaklanabilirsiniz. Bunun bir sebebi de etrafınızdaki kişilerin sizin sağduyunuza güveniyor olmaları. Onların güvenini kazanmaktan ötürü mutlu olmalısınız. 

Uplifers önerisi: Sürekli aynı ortamda bulunmamıza ve aslında bir çok ortak özelliğimizin bulunmasına rağmen, iş yerinde arkadaşlık kurmak bazen probleme dönüşebilir. Kendimizi birden, iş arkadaşlarımızı sevmek ya da nefret etmek ikileminde bulabiliriz. “İş yerinde sevgi – nefret ilişkisi motivasyonunuzu nasıl etkiliyor?

Yengeç Burcu

Partnerinizle birlikte ortak bir hedefiniz için önemli bir adım atabilirsiniz. Eğer bu iş hayatınızla ilgili bir durumsa, bu adım kazancınızı artırabilir. 

Uplifers önerisi: Daha verimli bir çalışma performansı yakalamak ve dikkatinizi işiniz üzerinde yoğunlaştırmak için konsantrasyonunuzu güçlendirin. “Verimli bir çalışma performansı için konsantrasyonu güçlendirmenin yolları

Aslan Burcu

İş hayatınızla ilgili çok önemli bir projeyi gözden geçirmeniz veya sunmanız gerekebilir. Bunun karşılığında önemli bir ödül veya zam alabilirsiniz.   

Uplifers önerisi: İş dünyasında fikirlerinizi paylaşma söz konusu olduğunda en önemli üç şey; yaratıcılık, etkili konuşma ve özgünlüktür. Eşi benzeri görülmemiş verilerin hızlıca paylaşıldığı bir bilgi toplumunda yaşıyoruz ve bu toplumda PowerPoint slaytlarını okumak, neredeyse en büyük günahlardan biri olarak görülüyor. “İçinizdeki sunum dehasını ortaya çıkarmanın 7 yolu

Başak Burcu

Akademik alandaki çalışmalara yeniden yönelebilirsiniz. Bu bir lisans, lisansüstü eğitimi de olabilir, bir kurs veya yaratıcı yönünüzü geliştirmenize imkan tanıyacak bir şey de olabilir. 

Uplifers önerisi: Eğitim konusunda hazırlanmış web sitelerinin muhteşem koleksiyonu sayesinde bilimden fotoğrafçılığa, matematikten bilgisayar programlaya, sanattan ev tadilat işlerine kadar her konuda merak ettiğiniz şeyleri öğrenebilir ve isterseniz ilgili olduğunuz konuda bir ustaya bile dönüşebilirsiniz. “İnternetin nimetlerinden faydalanın: Online akademik web siteleri ve platformlar

Terazi Burcu

Eğer yatırım yapmayı planlıyorsanız veya bir kredi başvurusu yapacaksanız, bugünlerde tam sırası. İşler sizin sandığınızdan çok daha kolay ilerleyebilir. 

Uplifers önerisi: Yatırım denince akla, önce finansal anlamda zenginlik gelir. Ancak sizi zengin kılan asıl yatırım; kendi büyümenizi ve gelişiminizi sağlayacak, daha iyi bir hayat kurmanıza yardımcı olacak, “kendi”nize yapacağınız yatırımdır. ¨Hayatınıza yatırım yapın¨

Akrep Burcu

Bugünkü önceliğiniz, sevdiğiniz kişi… Sevdiğiniz kişiyle birlikte karar vermenin ne kadar kolay ve keyifli olduğunu bir kez daha keşfedebilirsiniz. Eğer gerekirse, bunu aranızda sözlü bir anlaşmaya da çevirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bir yakınma hali, beraberinde gelen suçlamalar… Sonuç: Çözümsüz. Yine anlayamadık, anlaşılamadık, anlaşamadık. Oysaki çoğunlukla biliriz; sempatik ilişkiler yaşamak, ilişkilerde anlaşılmak ve anlaşmak hep empati ile mümkün oluyor. “İlişkilerde empati: Anlayış kasını geliştirmek mümkün

Yay Burcu

Bu sıralar biraz faza çalışabilir, mesaiye kalabilirsiniz. Ancak hiç merak etmeyin, bu fazla çalışmanızın maddi olarak karşılığını alacağınız günler çok yakın. 

Uplifers önerisi: “Bir atı zorla suya götürebilirsiniz, ama zorla su içiremezsiniz”. Bu Kızılderili atasözünde olduğu gibi, iş hayatında çalışana zorla görev yaptırıldığında, çalışmalarının ne kadar verimli olacağı tartışma konusudur. Modern çağın getirdikleriyle birlikte artık “komuta etme” yöntemiyle iş yaptırmak anlamını oldukça yitirdi. “İş yaşamında “çok çalışmak” ve “verimli çalışmak” arasındaki ilişki nedir?

Oğlak Burcu

Artık çocuk sahibi olmak, ebeveyn olmak için kendinizi hazır hissettiğinizi düşünebilirsiniz. Eğer zaten çocuğunuz varsa, ailenizle ilgili sizi çok mutlu eden bir gelişme yaşanabilir. 

Uplifers önerisi: Aileniz sizin için çok önemli ve bağlarınız hiç kopmasın istiyorsunuz. “Güçlü aile bağları kurabilmek için izlemeniz gereken 10 adım

Kova Burcu

Bugün evinize yakın olmak, mümkünse hiç dışarı çıkmamak isteyebilirsiniz. Rahatlamak, belki biraz evde tek başınıza vakit geçirmek ve dinlenmek için güzel bir gün. 

Uplifers önerisi: Hepimizin hayali doğru iş, eş, aile, dinlenme, eğlenme dengesi yaratmak. Sonrasında rahat, özgür ve mutlu olabiliriz diye düşünüyoruz. Gerçek olan ise önce rahat, özgür ve mutlu hissetmek, ardından tüm dengeler yerine oturuyor. “İş – Yaşam dengesi nedir hiç düşündünüz mü?

Balık Burcu

Sunum yapmak, toplulukların karşısına geçmek için harika bir gün. Bir yandan samimi bir tavır sergilerken, bir yandan da bildiklerinizi ve tecrübelerinizi ortaya koymakta çok başarılı olabilirsiniz.  

Uplifers önerisi: İş dünyasında fikirlerinizi paylaşma söz konusu olduğunda en önemli üç şey; yaratıcılık, etkili konuşma ve özgünlüktür. Eşi benzeri görülmemiş verilerin hızlıca paylaşıldığı bir bilgi toplumunda yaşıyoruz ve bu toplumda PowerPoint slaytlarını okumak, neredeyse en büyük günahlardan biri olarak görülüyor. “İçinizdeki sunum dehasını ortaya çıkarmanın 7 yolu

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!