12 Mart 2019 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Zihninizi aktif kullanarak tanımadığınız kişilerle iletişiminizi güçlendirebilirsiniz. Çekici gücünüz çok yüksek. Bu yüzden biraz dışarı çıkıp sosyalleşmek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Dışarı çıkmak, sosyalleşmek ve yeni insanlarla tanışmak, düşündüğünüzden daha faydalı olabilir. “Sosyal yalnızlığın olumsuz etkilerinden korunmak için hayat veren öneriler

Boğa Burcu

Finansal konularla ilgili kendinizi biraz gergin hissedebilirsiniz. Biraz sakinleşmek ve rahatlamak için kendinize izin verebilir, doğada vakit geçirip kafanızı dinleyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hepimizin hayali doğru iş, eş, aile, dinlenme, eğlenme dengesi yaratmak. Sonrasında rahat, özgür ve mutlu olabiliriz diye düşünüyoruz. Gerçek olan ise önce rahat, özgür ve mutlu hissetmek, ardından tüm dengeler yerine oturuyor. “İş – Yaşam dengesi nedir hiç düşündünüz mü?

İkizler Burcu

Eğer kendinizi gergin hissediyorsanız, bunun sebebi belki de zihninizi gereğinden fazla yormanız olabilir. Meditasyon veya yoga yapmayı düşünebilirsiniz. Böylelikle zihninizi dengeleme şansı yakalayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Zihinsel enerjiniz için bir şey yapmak istiyorsanız, öncelikle şunu hatırlayın: Zihniniz yorgun olduğunda önemli kararlar almayın. Belki bu tavsiyeyi daha önce birçok kez duymuş olabilirsiniz, size mantıklı gelmiş olabilir. Peki bu konuda bilim ne diyor? “Yorgun düşmüş bir beyin neden yanlış kararlar vermemize neden olur?

Yengeç Burcu

Sevdiğiniz kişiyle birlikte, baş başa vakit geçirmeye ne dersiniz? Bu illa ki romantik bir akşam yemeği olmak zorunda değil, birlikte sevdiğiniz bir şeyler izlemeyi de düşünebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Kitapları dolduracak kadar çünkü sayabiliriz konu sevgi ve “neden seviyor olduğumuz” sorusu olduğunda… “Gerçek sevgi: Onu nelere rağmen sevdiğinizi hiç düşündünüz mü?

Aslan Burcu

Aklınızdaki fikirleri açıklarken daha dikkatli davranmalısınız. Talepleriniz ve sorularınızla etrafınızdakileri etkileyebilir, böylelikle daha verimli bir çalışma ortamı sağlayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Etkili şekilde iletişim kurabilmek için, kendinizi açıkça ifade etmekten çekinmeyin. Karşınızdakileri gerçekten dinlemeye özen gösterin. ”Doğru şekilde iletişim kurmanın yolu

Başak Burcu

Küresel meselelerle ilgili farkındalığınız çok yüksek. Ancak bazen başkalarının sorunlarıyla boğuşurken kendinizi unutabiliyorsunuz. Biraz daha kendinize odaklanmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Verdikleri kişisel koçluk hizmeti sayesinde bugüne kadar binlerce kişiye ulaşan Marc ve Angel Chernoff, her birimizin hayatımız boyunca karşılaştığı ya da karşılaşabileceği zorlu zamanlardan daha güçlü ve daha “farkındalıklı” bir şekilde çıkmak için ihtiyacımız olan 10 gerçeği bakın nasıl sıralıyor. “Zor zamanlardan geçerken unutmamanız gereken 10 gerçek

Terazi Burcu

Üzerinizde çok fazla sorumluluk varsa ve başınızı kaşıyacak vakit bulamıyorsanız, yardım istemeyi düşünebilirsiniz. Sempatik tavırlarınız sayesinde ihtiyacınız olan desteği kolayca bulabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Yetersiz kaldığınız konularda yardım isteyebilmek, başarıyı yakalamanıza yardımcı olacak özellikler arasındadır. Kendinizi bu konuda geliştirerek, problemlerin üstesinden daha kolay gelebilirsiniz. “Yardım istemek güçsüzlük değildir

Akrep Burcu

Yakın zamanda yaptığınız bir konuşma aklınıza takılmış olabilir. Bunu aşmak için çok güvendiğiniz bir arkadaşınıza danışabilirsiniz. Başkalarının fikirlerine başvurmak size iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi: Kutsal inanışlara göre tüm insanlığın başlangıcı daha sosyal kelebek olan Havva’nın, tek tabanca Adem’le karşılaşması ve onu elmayı çalmaya ikna etmesiyle başladı. Bu hikayeyi günümüze taşırsak Facebook’ta 800 takipçisi olan Havva’nın, 100 takipçisi olan Adem’in fotoğrafını beğenmesi ile aralarındaki ilk iletişimin temeli atılmış oldu. “Facebook’ta kaç arkadaşınız olduğu önemli değil, beyniniz sadece 150 kişi ile arkadaş olabiliyor

Yay Burcu

Eski günleri hatırlamak bugün biraz dikkatinizi dağıtabilir. Bu duygularınızın farkına varmalı ve onları ifade etmelisiniz. Böylelikle geçmişin getirdiği yüklerden kurtulabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Psikolojiyle biraz da olsa ilgilenen herkes, Buda’nın ‘ego’dan kurtulmayla ilgili öğretisini bilir. Buda, genel olarak öğretilerinde kişinin egosundan kurtulması gerektiğini söyler. Ancak bunun düşündüğümüzden çok daha farklı bir anlamı var. Bir diğer ifadeyle Buda’yı aslında yanlış anlıyoruz, ve ABD’li psikoterapist Mark Epstein’a göre; ünlü psikanalist Freud da Buda’nın bireyin benliğinden tamamen kurtulmasını söylediğini düşünürken bu yanlışa düşenlerden. “Ego’dan kurtulmak: Freud aslında Buda’yı yanlış mı anladı?

Oğlak Burcu

İlişkiler bazen karmaşık olabilir. Ancak düşüncelerinizi ve duygularınızı ifade etmeyi başarabildiğiniz sürece ilişkileri de karmaşadan kurtarmak mümkün. Bu da romantizmi beraberinde getirebilir.  

Uplifers önerisi: Yavaşlamak ve iç sesimizi dinlemek; gerçek fikirlerimizi ve hislerimizi anlamamıza yardımcı olarak, doğru adımlar atmamızı sağlar. Bu, özellikle özel hayatımız ve ilişkilerimizle ilgili konularda göz ardı etmememiz gereken bir durumdur.¨İlişkileriniz konusunda göz ardı etmemeniz gereken 5 his¨

Kova Burcu

Merkür’ün geri yönlü hareketi devam ediyor. Bu dönemde anlaşmalara imza atmamak iyi olabilir. Yaşanabilecek olası gecikmelere karşı hazırlıklı olmakta fayda var. 

Uplifers önerisi: Deneyimlediğimiz olumsuz durumlar, üst üste gelen problemler bazen hayatın tadını çıkarmamıza ve anı yaşamamıza engel olabiliyor. Hayatınız boyunca karşılaşacağınız olumsuz durumları engelleyebilmeniz de mümkün değil. Fakat bu durumlar karşısında nasıl bir tavır izlemeniz gerektiği, olaylara nasıl yaklaştığınız sizin kontrolünüz altında. “Planlarınız umduğunuz gibi işlemediğinde pozitif kalmanıza yardımcı olabilecek 10 olumlu düşünme tekniği

Balık Burcu

Merkür’ün geri yönlü hareketi, ulaşımda aksamalara veya bazı gecikmelere neden olabilir. Bu tür zamanları öfkelenmek yerine, kendinizle vakit geçirmek veya bir şeyler okumak için değerlendirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hepimiz zaman zaman tüm olumsuzlukların üst üste geldiği, çözüm yollarının tükendiği, bizi umutsuzluğa sürükleyen; ölüm, hastalık, yalnızlık ya da ekonomik nedenlerden kaynaklanan, zor anlar yaşarız. Yaşadığımız kayıplar ve içinden çıkılamayacak gibi görünen problemler kendimizi kötü hissetmemize sebep olabilir. “Zor zamanlarınızda uzaklaşmanız gereken 5 kötü alışkanlık

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!