12 Ekim 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Bir süre önce üstünü kapattığınız veya göz ardı ettiğiniz bir sorun, yeniden ortaya çıkabilir. Zamanında üstünü kapatmanızın nedeni, bu sorunla ilgilenmek istememeniz. Şimdi yine istemiyor olabilirsiniz. Ancak şöyle düşünün, bunu bir kere çözerseniz, bir daha karşınıza çıkmayacak. 

Uplifers önerisi: Eğer kafanızı kurcalayan önemli bir karar alma dönemindeyseniz mindfulness uygulayarak bu dönemi en verimli şekilde geçirmeniz mümkün. Zihninizi dağıtmadan, sahip olduğunuz potansiyelinizin maksimum seviyesine ulaşması için tek gizli silahınız “odak”. Peki bu süreçte adımlarınız nasıl olmalı? “Mindfulness ile verimli karar verme ve sorun çözme

Boğa Burcu

Bir problemle yüz yüze kalabilir ve tanıdığınız herkes gitmiş, bildiğiniz her şeyi unutmuş, yapayalnız kalmış gibi hissedebilirsiniz. Oysa her şey tek bir adımınızla başlayabilir. Önemli olan içinizdeki gücü hissetmek. Kendinize inanın ve çözüme kavuşacağınızı düşünün yeter. 

Uplifers önerisi: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his… Hepsi aynı noktaya çıkıyor aslında. Kendini duymayı öğren. İç sesinle tanış ve o bilge ses tüm sorularına cevap, çıkmazlarına yol olsun. “İçimizdeki pusula: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his

İkizler Burcu

Bir süre önce başlayan bir macera, sizin tahminlerinizden çok daha farklı bir noktaya ilerlemiş olabilir. Bu her ne kadar şaşırtıcı olsa da bir yandan da eğlenceli ve dinamik bir şey olabilir. Kendi yeteneğinizi, yeniliklere uyum sağlama gücünüzü hafife almayın. 

Uplifers önerisi: Hızlıca pişirmeye çalıştığımız tencereyi en büyük ocağa, en yüksek ateşe koyduk, sanki tek etkenler onlarmış gibi. Oysa o yemeğin içindeki yağın yayılmaya, sebzelerin suyunu önce salıp sonra çekmeye ve tüm tatların birbiriyle karışması için bir sürece ihtiyaçları var. Hayat da böyle akıyor. Biz o ritmin farkındaysak, üzerimize düşeni gerçekleştirip sonrasını bırakırsak her şey yerli yerine oturuyor, tadı o zaman geliyor. “Değişim bir günde olmuyor: Hayatın ritmine ayak uydurmaya hazır mısın?

Yengeç Burcu

Hayatınızda bir değişim döneminde olabilirsiniz ve bunu başarmak için gerçekten çok çabalayabilirsiniz. Bazen böyle zamanlarda, biraz durmak ve kendi kabuğunuza çekilmek de iyi gelebilir. Kendinize biraz zaman ve alan tanımayı unutmayın. 

Uplifers önerisi: Her şey sessizleşmeye başlıyor. Şehrin gürültüsü, sokaktaki otomobilin kornası, üst kattaki komşunun bağırarak konuşmaları, yan evdeki bebeğin ağlama sesleri uzaklaşırken, bana doğru yaklaşan sessizliğin sesini inceden inceye işitmeye başlıyorum. Önce fısıltı ile konuşmaya başlıyor, sonra yan odadan birinin benimle konuşmaya çalışması gibi mırıltılar şekline geçiyor. Daha fazla duyuyorum ama tam işitemiyorum. Şimdi sessizliğin içindeki ses oluyor. Artık daha net duymaya, hatta işitmeye başlıyorum. Ve sonra fark ediyorum ki o ses aslında bana ait. “Kendinizle buluşmanız var, gecikmeyin: Zen meditasyonu nedir?

Aslan Burcu

Bazen ufacık değişiklikler, büyük değişimlerin kapısını aralar. Siz de farkında olmasanız bile büyük ve yaratıcı bir şeye hazırlanıyor olabilirsiniz. Böyle zamanlarda içgüdülerinize ve kendi kapasitenize güvenmelisiniz. Sizi başarıya götürecek olan onlar. 

Uplifers önerisi: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his… Hepsi aynı noktaya çıkıyor aslında. Kendini duymayı öğren. İç sesinle tanış ve o bilge ses tüm sorularına cevap, çıkmazlarına yol olsun. “İçimizdeki pusula: İçgüdü, kalp sesi, altıncı his

Başak Burcu

Siyah-beyaz filmleri düşünün, seyirci olarak hepimiz o filmlerde en az aktörler kadar önemli bir role sahibiz; filmin gösterdiği siyah-beyaz dünyayı kendi zihnimizde bizler renklendiriyoruz. Siz de önemli bir işe imza atabilirsiniz. Ancak gösterdiğiniz çaba kadar, başkalarının yorumuna bıraktığınız nokta da önemli olabilir. 

Uplifers önerisi: 59 saniye kitabında, bilincimiz ve bilinçaltımız aynı ofisi paylaşan iki adama benzetilir. Biri gürültücü, baskın ve oldukça akıllıdır fakat pek yaratıcı değildir. Bu bilinci temsil eder. Bilinçaltını temsil eden ise sakin ve yaratıcı bir tiptir. “Daha yaratıcı olmak için bir rehber: Rüyalarınıza kulak verin

Terazi Burcu

Üzerinde çalıştığınız bir projeyle harikalar yaratmış olsanız bile içinizde bir şeyleri yanlış yaptığınıza dair bir korku olabilir. Oysa bu korku gerçeğin bir yansıması değil, sadece sizin kuruntularınızdan oluşuyor. Doğuştan gelen bir özgüvene sahipsiniz, buna sahip çıkmalısınız. 

Uplifers önerisi: En son ne zaman gözünüzü korkutan bir hedefiniz oldu? En son ne zaman ıslak ıslak terlediniz de yine o uçurumun başına gidip aşağı atlamak için can attınız? En son ne zaman o düşme hissi sizi alıp da yumuşatıverirken bir uçurumun üzerinden metrelerce derinliğe atladınız? “Neden kendinize meydan okumalısınız: Çünkü hayat, o zaman hayat!

Akrep Burcu

Hayatınızda olmasından çok mutlu olduğunuz bir kişiden zaman zaman sıkılabilir ve biraz uzaklaşmak isteyebilirsiniz. Ancak bu konuda dikkatli davranmalısınız. Eğer böyle bir durumdaysanız, bir an düşünüp o kişinin gerçekten sizin için ne anlam ifade ettiğinin farkına varmalısınız. Karşınızdaki kişiyi kırmak istemezsiniz. 

Uplifers önerisi: Romantik ilişkide olduğunuz kişi sık sık lafınızı kesiyor, düşüncelerinize önem vermiyor, sizi başkalarının yanında küçük düşürüyor. Kısacası size saygı duymuyor. Saygı, bireylerin, özellikle yakın ilişkilerinde olmak üzere tüm ilişkilerinde geçerli olan ve uyulması gereken örtük bir kuraldır. “İlişkilerin olmazsa olmazı saygı: Sınırlarımızı nasıl koruruz?

Yay Burcu

Bazen duygularımıza teslim olup, kontrolümüzü kaybedebiliyoruz ve bu durumdan başkalarını sorumlu tutuyoruz. Oysa duygularımızın kontrolü tamamıyla bizde. Bu bilinçle hareket ederseniz, duygularınıza teslim olmamayı başarabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Duygular çok güçlü enerji akışlarıdır ve tüm hayatımızı etkiler. Onları tanımaz ve duygularla yaşamayı öğrenemezsek bir yaşam boyu bu güçlü enerji dalgalarıyla yaşamda bir sağa bir sola savrulur dururuz. “Duygular kontrol edilebilir mi: 6 adımda duygularda ustalaşın

Oğlak Burcu

Şu sıralar alışkın olmadığınız tarzda birilerinin sorunlarıyla meşgul olabilirsiniz. Ancak bu kişi hakkında hızlı karar vermemelisiniz. Bazen birçoğumuz bu yanılgıya düşüyoruz. Oysa kimsenin yaşantısını ve düşüncelerini bir çırpıda okuyamayız. 

Uplifers önerisi:  Bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri düşünme yeteneğimizdir. Olumlu düşünme ise hayatımızı güzelleştirebilme özelliğine sahiptir. Bilişsel bir süreç olan olumlu düşünme becerilerini etkin bir şekilde kullanma, bireyin olumlu imgeler oluşturmasına, iyimser fikirler geliştirmesine, problemlere uygun çözümler bulmasına, olumlu kararlar almasına ve hayata daha mutlu bakabilmesine yardım eder. “Olumlu düşünme sanatı: Olumlu düşünün, hayatınız güzelleşsin

Kova Burcu

Bazen sevdiklerimiz için bir şey yaparken, onun bizimle ilgili bakış açısını değiştirmeyi umut edebiliyoruz. Ancak bugünlerde bu isteği bir kenara bırakmak iyi olabilir. Birisi için gerçekten iyi olduğunu düşündüğünüz bir şey yapıyorsanız, bunu herhangi bir karşılık beklemeden yapın. 

Uplifers önerisi: Son yılların popüler sorusu “Nasıl yardımcı olabilirim?” Bizlere yardım etmeye, içinde bulunduğumuz çıkmazdan çıkmamıza yeterli olabilir mi? Yardımcı olmak; karşılıklı eşitliğin olmadığı söz konusu durum karşısında güçlü olanın güçsüze destek sunduğu bir ilişki şekli. “Yardım etmek mi, katkı sağlamak mı: Mesafesiz ve eşit bir ilişkilenme mümkün

Balık Burcu

Üzerinde çalıştığınız konuda bir mucizeye ihtiyacınız olduğunu düşünebilirsiniz. Oysa sadece zorlandığınız için böyle düşünüyorsunuz. Bir adım daha atsanız, aslında aradığınız mucizenin sizin içinizdeki güçte saklı olduğunu fark edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: “Mucize nedir?” diye sorsan bana kalbinden geçen duygunun, zihninden geçen düşünceyle bir olmasıdır derim. “Daha büyük resmi görelim” dersen, o da kabul. O zaman kainatı, doğayı, insanı, hayvanı, bitkileri ve tüm canlıları ayrı ayrı hissettiğinde kalbine doğan o “işte bu” hali derim. “Mucizeyi görebilmek: Her adımında karşına çıkan mucizelerin farkında mısın?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!