12 Ağustos 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Mars Koç burcuna doğru ilerliyor. Şartlar biraz zorlu gibi görünse de kendi fırsatlarınızı yaratıp, başarıya ulaşabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatta yaptığımız seçimler ve attığımız adımlar bizi kimi zaman zafere ulaştırırken, bazen de başarısızlığa götürebilir. Hedefleri doğru belirlemek gerekir. ¨Zafere giden yolda atmanız gereken adımlar¨

Boğa Burcu

Sizi seyahatten veya devam ettiğiniz eğitim programından bir süreliğine uzak kılan bazı engeller olabilir. Ancak üzülmeyin, bu engeller ailenize ve evinize daha fazla vakit ayırmanız için bir fırsat bile olabilir. 

Uplifers önerisi: Ailenizle bağlarınızın kuvvetli olması, problemlerinize geçici çözümler bulmak yerine, kalıcı çıkış yolları bulmanıza yardım eder. ¨Aile içi iletişimin önemi¨

İkizler Burcu

Eğer kendi işinizi yapıyorsanız, yaratıcı bir çözüm geliştirmeniz gereken ufak bir sorun meydana gelebilir. Endişelenmeyin, bunun üstesinden gelmemeniz için hiçbir sebep yok. 

Uplifers önerisi: Deneyimlediğimiz olumsuz durumlar, üst üste gelen problemler bazen hayatın tadını çıkarmamıza ve anı yaşamamıza engel olabiliyor. Hayatınız boyunca karşılaşacağınız olumsuz durumları engelleyebilmeniz de mümkün değil. Fakat bu durumlar karşısında nasıl bir tavır izlemeniz gerektiği, olaylara nasıl yaklaştığınız sizin kontrolünüz altında. “Planlarınız umduğunuz gibi işlemediğinde pozitif kalmanıza yardımcı olabilecek 10 olumlu düşünme tekniği

Yengeç Burcu

Mars, burcunuzun tepe noktasında dolaşıyor. Bu sayede profesyonel hedeflerinizin önünde durabilecek hiçbir şey yok. Kariyeriniz yolculuğunuzda biraz da tek başınıza yürümek isteyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Kariyer analisti Dan Pink, dünyada denenmekte olan farklı çalışma düzenleri ve motivasyon kaynakları hakkında bilgilendiriyor. “Motivasyon kaynağı olarak ödül mü özgür irade mi?¨ sorusuna yanıt veriyor. Kendi motivasyon kaynağınızı bulmak için inceleyebilirsiniz.

Aslan Burcu

İş yerinde etikle ilgili bir ikilemde kalabilirsiniz. Sadece tek bir unsuru değil bütünü düşünerek hareket etmek, etik anlamda size kendinizi daha iyi hissettirebilir ve bu sayede etrafınızdakilerden de takdir toplayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: “Bir atı zorla suya götürebilirsiniz, ama zorla su içiremezsiniz”. Bu Kızılderili atasözünde olduğu gibi, iş hayatında çalışana zorla görev yaptırıldığında, çalışmalarının ne kadar verimli olacağı tartışma konusudur. Modern çağın getirdikleriyle birlikte artık “komuta etme” yöntemiyle iş yaptırmak anlamını oldukça yitirdi. “İş yaşamında “çok çalışmak” ve “verimli çalışmak” arasındaki ilişki nedir?

Başak Burcu

Gizli kalmış yaratıcı gücünüzü ortaya çıkararak kendinize bir ek gelir kaynağı yaratabilirsiniz. Böylelikle ihtiyacınız olan yatırımı yapıp, işleri bambaşka boyuta taşıyabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Performansınızı yükseltmek ve özgüvenli adımlar atabilmek için, kendinize olan inancınızı yüksek tutmanız şart. Yardımcı olacak öneriler için; “Yeterlilik duygunuzu geliştirebilmek için öneriler

Terazi Burcu

Eğer yeni bir ilişkiye başladıysanız, bir yakınınız size bu konuda fazla korumacı yaklaşabilir. Aslında bu durum ilk başta sizi biraz rahatsız etse de sonradan aşk konusunda beklentilerinizi anlamanızı kolaylaştırabilir. 

Uplifers önerisi: ‘Aşk’ın tanımının ne olduğu, aşık olduğumuzu nasıl anlayacağımız, hissettiğimiz duygunun aşk mı sevgi mi olduğu gibi konular yıllardır bilim dünyasında tartışılmaya devam ediyor. Duygularınızı anlamak ve tanımlamak konusunda çok fazla kafa yormayın. “Aşkın anatomisi: Aşık olduğunuzun 10 göstergesi

Akrep Burcu

Patronunuzdan veya yöneticinizden yaptığınız işle ilgili çok güzel övgüler duyabilirsiniz. Böylelikle ekip lideri konumuna yükselebilir ve üzerinde çalıştığınız konunun daha fazla başarılı olması için çaba harcayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Daha verimli bir iş hayatı kazanmanız için sunduğumuz önerilerde, Human Business Works CEO’su Chris Brogan’ın önerilerine dikkat verelim: Brogan’a göre, bu formülü bir hafta boyunca uygulamak, bir sonraki haftayı daha üretken geçirebilmeniz için yeterli. ¨Üretkenlik formülü¨

Yay Burcu

Bugün üzerinizde biraz finansal baskı hissedebilirsiniz. Buna rağmen, motivasyonunuz çok yüksek ve karşınıza çıkan zorluklara inovatif çözümlerle yaklaşabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Kararlılık, başarıya giden yolda yanınıza alabileceğiniz en değerli özelliklerden biridir. Kararlılığınızı ve inancınızı korumak için motivasyonunuzu canlı tutmayı ihmal etmeyin. “Motivasyonunuzu korumanın 20 etkili yolu

Oğlak Burcu

Eğer bir süredir yatırım yapma fikriniz varsa, bununla ilgili çok güzel haberler alabilirsiniz. Kendinizi çok mutlu ve şanslı hissetmemeniz için hiçbir sebep yok. 

Uplifers önerisi: Arkadaş sohbetlerinde, özellikle de içki sofrasında ülkeyi ya da dünyayı kurtarmak geleneklerimiz arasında… Bir de “kendini kurtaranlar” var, harika iş fikirleriyle ortalığı yıkıp geçirecek, dünyaya bir şeyler katacak ama en önemlisi, kendisi tez zamanda köşeyi dönecek olanlar… Oysa zeka her zaman zekice fikirler üretileceğini garanti etmiyor. Hatta bazı durumlarda insanın ve yatırımının ayağına dolanabiliyor bile. “Fazla zeka, her tür yatırımda ayağınıza dolanabilir

Kova Burcu

Sahip olduğunuz önemli bir gizli bilgiyle ilgili bir danışmanla konuşabilir, uzman görüşü alabilirsiniz. Bu uzmanın bakış açısı, içinizi ferahlatabilir. 

Uplifers önerisi: İş ortamı stresin ortaya çıkmasına elverişli bir ortamdır. İş yerindeki stres faktörlerini ortadan kaldırmak için uzman klinik psikolog Romina Kuyumcuoğlu’nun önerileri; ¨İş yerinde stresle nasıl başa çıkılır?¨

Balık Burcu

Finansal açıdan bir kayıp yaşadığınız dönemdeyseniz, karşınıza çıkacak yepyeni bir fırsat sayesinde kaybınızı giderebilir ve para kazanabilirsiniz. Veya geçici bir ek iş bulabilirsiniz. Seçeneklerinizin birden fazla olduğunu unutmayın. 

Uplifers önerisi: Paranın mutluluğu satın alamayacağı neredeyse hiç sorgulanmayan bir gerçeklik. Fakat son zamanlarda yapılan bazı araştırmalar, bununla ilgili farklı sonuçlar ortaya koyuyor. “Para ile mutluluk arasındaki bağ ne kadar güçlü?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!