11 Kasım 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Bir hedefinize ulaşmak için kendinize fazla sert davranıyorsanız, biraz ipleri gevşetmek iyi olabilir. Önemli olan kararlılık ve motivasyon. Sert kuralların motivasyonunuzu kırmasına izin vermeyin. 

Uplifers önerisi: Bugün belki çok bunaldın, belki çok kırıldın, belki kalbinin kaldıramayacağı kadar ağır yükler taşımak zorunda kaldın, belki çok hayal kurdun ve belki bugün hayallerin gerçekleşmedi. Ama yarın o hayalleri gerçekleştirebileceğin yepyeni bir gün unutma! “Bakış açısı her şeydir: Varış çizgisi mi daha önemlidir, yoksa yol mu?

Boğa Burcu

Bazen hayatta uğruna gerçekten çaba harcadığımız şeyleri elde ettiğimizde, bunu hak ettiğimize inanmıyoruz ve kendi kendimize bariyerler örüyoruz. Kendi değerinizin farkına varın. Böylelikle hedeflerinize daha kolay ulaşabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Günlük yaşantımızda olsun, hayatımızın geneline baktığımızda olsun pek çok istekte bulunuyoruz. Bu istekler kimi zaman hayalde kalırken, kimi zaman bunları kendimize hedef olarak belirliyoruz. Kimi istekler gerçekleşirken, kimisi yalnızca istek olarak da kalabiliyor. “Ne istediğimiz değil, onu neden istediğimiz önemli: İhtiyaçlarımız bize neler anlatır?

İkizler Burcu

Aklına koyduğunu büyük bir heyecanla hemen yapmaya hevesli bir yapınız var. Hayatınızda şüpheye neredeyse hiç yer yok. Ancak bazen de şüpheci yaklaşmak iyi olabilir. Yeni bir maceraya atılmayı düşünüyorsanız, biraz yavaşlayın ve önünüzdeki adımları tekrar düşünün. 

Uplifers önerisi: Eğer kafanızı kurcalayan önemli bir karar alma dönemindeyseniz mindfulness uygulayarak bu dönemi en verimli şekilde geçirmeniz mümkün. Zihninizi dağıtmadan, sahip olduğunuz potansiyelinizin maksimum seviyesine ulaşması için tek gizli silahınız “odak”. Peki bu süreçte adımlarınız nasıl olmalı? “Mindfulness ile verimli karar verme ve sorun çözme

Yengeç Burcu

Bazen hayattaki birçok anı kaydetmeden yaşayıp gidiyoruz. Yakın zamanda önemli bir buluşma, görüşme gerçekleştirebilirsiniz. Bu buluşmanın her anını doya doya yaşamaya, her bir dakikayı hafızanıza kazımaya çalışın. 

Uplifers önerisi: Hiçbir şey düşündüğümüz hali ile var olmuyor hayatın akışında… Her şey senin “zannettiğin, umduğun, varsaydığın, planların çerçevesinde olsun istediğin, direttiğin, çabaladığın” halleriyle var. Var ama gerçekten uzak… “Hayalden gerçeğe, gerçek sandığından hayal sandığına bir yol: Hayat

Aslan Burcu

Hayatınızda önemli bir değişim söz konusu olabilir ve bu değişimle ilgili bazı çok ufak ama önemli detaylar olabilir. Bu detayları gözden kaçırmadığınızdan emin olmalısınız. Bazen tekrar tekrar dönüp bakmak, kontrol etmek işe yarayabilir. 

Uplifers önerisi: Hızlıca pişirmeye çalıştığımız tencereyi en büyük ocağa, en yüksek ateşe koyduk, sanki tek etkenler onlarmış gibi. Oysa o yemeğin içindeki yağın yayılmaya, sebzelerin suyunu önce salıp sonra çekmeye ve tüm tatların birbiriyle karışması için bir sürece ihtiyaçları var. Hayat da böyle akıyor. Biz o ritmin farkındaysak, üzerimize düşeni gerçekleştirip sonrasını bırakırsak her şey yerli yerine oturuyor, tadı o zaman geliyor. “Değişim bir günde olmuyor: Hayatın ritmine ayak uydurmaya hazır mısın?

Başak Burcu

Ev, hepimizin kendini en rahat hissettiği yerdir. Eğer son günlerde kendinizi biraz gergin ve stresli hissediyorsanız, evinizde kendinize ait bir zen ortamı oluşturabilir, kendi kendinizi rahatlatabilirsiniz. Böylelikle yeniden gücünüzü toplayabilirsiniz. 

Uplifers önerisiStres bir hastalık değildir. Stres seviyeniz çok yüksekse ya da çok uzun sürerse, hem fiziksel hem de zihinsel hastalıklara yakalanabilirsiniz. Zorluklar hayatın ayrılmaz bir parçasıdır. Maalesef ki onları durduramazsınız. Durdurabileceğiniz şey zorlukları karşılarken onlarla kurduğunuz ilişki şeklinizdir. “Stres seviyenizi optimum dengede tutmanın bir yolu: “RAIN” Yaklaşımı

Terazi Burcu

Eğer son birkaç gündür, bir şey için çaba harcıyor, mücadele ediyorsanız kendi değerinizin farkına vararak hareket etmelisiniz. Hiçbir engelin, sizi alıkoymasına izin vermeyin. Gösterdiğiniz çabanın karşılığında, başarıyı ve en iyiye ulaşmayı hak ediyorsunuz. Kimsenin size aksini hissettirmesine izin vermeyin. 

Uplifers önerisi: Bazı anlar gelir, duvara toslar ve sınırlarımıza ulaşırız. Kaybedilen bir iş, beklenmedik bir hastalık, kaybedilen biri, bir türlü verilemeyen kilolar, sonlanan bir ilişki, başarı sağlanamayan bir proje… İşte o an seçim zamanıdır. Varoluşumuzdan gelen, bir bakıma gizemli ve aynı zamanda bizlere gerekli teslimiyet gücü, yaptığımız seçimlerle ortaya çıkar. “Zorlukları yenme gücü içinizde: Teslimiyet ve inancın zaferi

Akrep Burcu

Bazen işler istediğimiz gibi gitmediğinde kendimizi çaresiz ve güvensiz hissederiz. Oysa bir planın başarısız olması, her zaman o işin başarısız olacağı anlamına gelmez. İşe yaramayan bir planın çökmesi, yakın zamanda yeni bir yol keşfetmeniz için sizin önünüzü açar. 

Uplifers önerisi: Hayatta karşılaşılan zorluklar ayrımcılık tanımaz. Bitmeyen sınavlarımız, başarılı olamayan iş girişimlerimiz, uğradığımız zorbalıklar, kayıplarımız… Peki irili ufaklı taşlarla dolu bu zorlu yolda, yılmadan yürümeyi başarabilmek bize ne gibi özellikler kazandırıyor? “Başarıya ulaşmak için asla pes etmeyenlerden öğrenmeniz gereken 3 ders

Yay Burcu

Bir süredir üzerinde çalıştığınız şeyin size herhangi bir kazanç sağlamadığını düşünerek vazgeçmek isteyebilirsiniz. Ancak beklediğiniz kazancın ne zaman geleceği belli olmaz. Yakın zamanda güzel bir gelişme yaşanabilir. Bu yüzden uzun zamandır emek harcadığınız şeyi bırakmamak daha iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Bazı günler canımız hiç çalışmak istemez. İşler gözümüzde büyür, bir türlü masanın başına oturamayız. Böyle durumlarda deneyebileceğiniz 6 yol var. “Aradığınız motivasyona şu anda ulaşılamıyor: 6 adımda iş yerindeki motivasyonunuzu yükseltin

Oğlak Burcu

Başarıya ulaşmak için işleri hızlandırmak istiyor olabilirsiniz. Ancak bu hız, sizi bazı riskli yollara sokabilir. Bu yüzden seçenekleri masaya yatırıp, akıllıca riskler almak daha iyi olacaktır. 

Uplifers önerisi:  Amerikan sinemasında sıkça gördüğümüz, hayatta hep başarısız olmuş, yeterince zeki, havalı, girişken olmayan karakterler için kullanılan bir sıfattır loser. Loser, yani kaybeden, beceriksiz ve bir türlü dikiş tutturamayan kişidir. Kazanan ise, hedeflerini gerçekleştirmiş, başarmış kişidir. Kazanan ya da kaybeden olmak da tamamen “hayat oyununu” hangi tarafta oynadığınıza bağlıdır. “Kazanan mısın kaybeden mi: Hayat oyununda hangi taraftasın?

Kova Burcu

Başkalarının düşüncelerine göre karar vermekten uzak durmalısınız. Başkasının ne düşündüğü değil, önemli olan sizin ne düşündüğünüz. Eğer bir karar sizi mutlu etmiyorsa, bu sizin için yanlış bir karar demektir. Seçeneklerinizi değerlendirirken, kendi düşüncelerinize başvurun. 

Uplifers önerisi: Güneş her gün yeniden doğar! Savaşlar olur, kıyametler kopar ama o yeniden ve her gün doğmaktan hiç vazgeçmez. Üstelik tüm ihtişamıyla! Güneş gibi biz de dışarıda ne olursa olsun tüm görkemimizle her gün yeniden ve yeniden doğmayı öğrenmeliyiz. Bu hepimizin ortak sınavı. “Güneş gibi olmak: Kararlı ve görkemli

Balık Burcu

Hayal gücünüz çok geniş. Başkalarına çılgınca gelen fikirleri gerçekleştirmek için sınır tanımayan bir yapınız var. Bu durum, çevrenizdekilerin sizi anlamasını zorlaştırabilir. Bu yüzden hayallerinizi başkalarıyla paylaşırken biraz daha dikkatli olmalısınız. 

Uplifers önerisi: Birçoğumuz pes etmek ile başlarız, ne yazık ki henüz yola çıkmayı bile denememişizdir. Aslında gerçekten yapıp yapamayacağımız konusunda deneyip görmek ve başarısız olacaksak veya evet yolda kalacaksak bunu görmek yerine, hiç başlamadan kendimizce “karar” veririz. “Benden geçti” diye söyleniriz, yaşım artık buna uygun değil. Veya tam tersi vardır, “ben bu nokta için henüz çok gencim, yaşım çok erken” “Hayallere engel olan mazeretler

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!