11 Ekim 2018 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Rakiplerinizle karşı karşıya gelebilirsiniz. Onların sizi manipüle etmelerine izin verip, eleştirilerini kişisel alma veya bu eleştirilere takılıp kalma ihtimaliniz oldukça yüksek. Biraz kendinizi rahatlatmaya bakın. 

Uplifers önerisi: Size herhangi bir konuda yapılan eleştirilerin kişisel gelişiminize katkı sağlayacak bir şekle dönüştürülebilirsiniz. “Yapılan eleştirilerin kişisel gelişiminize katkıda bulunması için izlemeniz gereken 8 adım

Boğa Burcu

Patronunuz sizden fazla mesai yapmanızı isteyebilir veya çalışma saatlerinizde, bir projenin teslim süresinde değişiklik olabilir. Tüm bu gelişmeler ailenize ve özel hayatınıza ayırdığınız zamanı etkileyebilir. 

Uplifers önerisi: Hepimizin hayali doğru iş, eş, aile, dinlenme, eğlenme dengesi yaratmak. Sonrasında rahat, özgür ve mutlu olabiliriz diye düşünüyoruz. Gerçek olan ise önce rahat, özgür ve mutlu hissetmek, ardından tüm dengeler yerine oturuyor. “İş – Yaşam dengesi nedir hiç düşündünüz mü?

İkizler Burcu

Aileniz veya özel hayatınızla ilgili yapacağınız masraflar konusundaki görüşmeleriniz bazı engellere takılabilir. Bu tür finansal görüşmeler, duygularınızı veya ilgi alanlarınızı etkileyebilir. 

Uplifers önerisi: Neredeyse sürekli çalışmamıza rağmen, maaş günü geldiğinde birçoğumuz yeterince para kazanmadığımızı düşünüyoruz. Aslında bu noktada yapmamız gereken finansal durumumuzu kavramak ve ona göre planlamamızı yapmak; fakat nereden başlamamız gerektiğini bilmiyoruz. “Finansal hakimiyetinizi sağlamaya yardımcı olacak yöntemler

Yengeç Burcu

Sevdiğiniz kişi veya ailenizle ilgili meseleler, bir çıkmaza girebilir. Yapacağınız konuşmalar sizin duygularınızı incitmeye başladığı noktada sessiz kalmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: “Söz gümüşse sükût altındır.” Ancak bu atasözünün hayatımızda ne kadar yeri var bir düşünelim. Tam tersine sessiz kalmak garip ve istenmeyen bir durumdur adeta. Peki ya sessizliğin sağlığınız için de faydaları olduğunu biliyor muydunuz? “Sessiz kalmakla elde edebileceğiniz olumlu kazanımlar

Aslan Burcu

İletişimle ilgili bir konuda bir yöneticiniz, sizin yaratıcı fikirlerinizi eleştirebilir. Yapılan eleştirileri bir saldırı gibi algılamamaya özen gösterin, öfkenizi yatıştırmaya çalışın. 

Uplifers önerisi: Size herhangi bir konuda yapılan eleştirilerin kişisel gelişiminize katkı sağlayacak bir şekle dönüştürülebilirsiniz. “Yapılan eleştirilerin kişisel gelişiminize katkıda bulunması için izlemeniz gereken 8 adım

Başak Burcu

Kendinizden gençlerle yapacağınız görüşmeler, sizin için önemli bir sınav haline gelebilir. Siz bütçe, iş birliği gibi ciddi konuları masaya yatırdıkça, karşı taraftan aynı tepkileri alamayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bazen saatlerce konuşsak bile, bir türlü anlaşamayabiliriz. İletişimin koptuğu ve kimsenin karşı tarafın görüşlerini anlamadığı zamanları kontrol edebilmek için “Kullandığınız kelimeler ve karşınızdakilerin aldığı mesajlar

Terazi Burcu

Evinizle ilgili yeni bir dekorasyon fikriniz, biraz zorlu aşamalardan geçebilir. Aileniz veya bu işi yaptırmak istediğiniz kişiler, sizin fikirlerinize karşı ciddi bir direnç gösterebilir. 

Uplifers önerisi: Gündelik hayat koşuşturması içinde birçok insan, durup da dalında bir çiçeği koklayacak zamanı bulamaz; ancak evimizde bir dekorasyon değişikliği planladığımızda aklımıza ilk koklanacak çiçekler gelir, doğaya gideriz. Tasarım adına, doğada bizim hayal gücümüzün çok üstünde bir ilham kaynağı vardır. “Doğanın bize öğrettiği harika dekorasyon fikirleri

Akrep Burcu

Gizli bir proje üzerinde çalışıyorsanız, bu gizliliğin bozulmasına neden olabilecek bir kişi yaptığınız şeyleri sorgulamaya başlayabilir. Sorulan sorulara olabildiğince diplomatik yanıtlar vermelisiniz. 

Uplifers önerisi: Zihinsel enerjiniz için bir şey yapmak istiyorsanız, öncelikle şunu hatırlayın: Zihniniz yorgun olduğunda önemli kararlar almayın. Belki bu tavsiyeyi daha önce birçok kez duymuş olabilirsiniz, size mantıklı gelmiş olabilir. Peki bu konuda bilim ne diyor? “Yorgun düşmüş bir beyin neden yanlış kararlar vermemize neden olur?

Yay Burcu

Kariyeriniz için yeni insanlarla tanışmanın size iyi geleceğini düşünüyor olabilirsiniz. Ancak bazen fazla sosyalleşmek yerine durup biraz yalnız kalmak daha iyi gelebilir. 

Uplifers önerisi: Arada yalnız kalmak kendinizi dinlemenize imkan sağlar. İç sesiniz ne kadar güçlü ise, dış sesler o kadar hafif kalır. ¨Dış sesleri kapatıp iç sesinizi dinlemenin önemi¨

Oğlak Burcu

Çevrenizdeki insanlar sizin biraz agresif olduğunuz hissine kapılabilir veya beden diliniz sandığınızdan daha dominant olabilir. Daha sosyal bir birey olmak istiyorsanız, tarzınızı bu yönde geliştirmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Teknoloji ne kadar ilerlemiş olursa olsun; jestlerin, mimiklerin, beden dilinin neden olduğu samimi etkileri oluşturmada halen yetersiz kalıyor. Antik çağlarda dans ile başlayan süreç, yani beden dili ile kendini ifade etme, bugün tüm iletişimlerde en etkili baş aktör! “Hayatı birlikte ‘dans etmeye’ ne dersiniz?

Kova Burcu

Perde arkasında, gizli gizli yürütülen bir projede hiç ummadığınız zorluklar yaşanabilir ve bir dönüm noktasından geçebilir. Bazen ekip ruhu yerine yalnız çalışmak ve uzun vadeli düşünmek daha iyi olabilir.  

Uplifers önerisi: Herhangi bir işi başarmak için, planlama yapmak ve bilinçli adımlar atamak gerekir. Hedefiniz yolunda karşınıza çıkabilecek engelleri ve zorlukları bilmeniz gerekir. ¨Başladığınız işleri bitirmenize yardımcı olacak öneriler¨

Balık Burcu

Eğer bir arkadaşınız, iş dünyasından tanıdığınız bir kişi veya ortak bir sosyal aktiviteyi paylaştığınız bir kişi sizinle ortaklaşa bir iş yapma teklifiyle gelirse, hemen harekete geçmeden önce iyice düşündüğünüzden emin olun. Gerekirse uzman kişilerden veya güvendiğiniz isimlerden destek alın. 

Uplifers önerisi: İş yaşamında en çok karşılaşılan yönetim, operasyon, ve organizasyon problemlerini; ve yapılan stratejik hataların ne gibi sonuçlar doğurabileceğini, bu hatalardan ne gibi dersler çıkarılması gerektiğini doğru analiz etmek gerekir. ¨Girişimlerinizde başarılı olmak için 15 yöntem¨

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!