11 Aralık 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Bir değişim sürecinde olabilirsiniz. Ancak bir şeyi öğrenmekle uygulamak arasında farklılıklar vardır. Öğrendiğiniz şeyleri hayata geçirmek, uygulamak bazen zor olabilir. Kendinize biraz zaman tanırsanız ve sabırlı olursanız, ileride sizi çok mutlu edecek değişimi gerçekleştirebilirsiniz.  

Uplifers önerisi: Hızlıca pişirmeye çalıştığımız tencereyi en büyük ocağa, en yüksek ateşe koyduk, sanki tek etkenler onlarmış gibi. Oysa o yemeğin içindeki yağın yayılmaya, sebzelerin suyunu önce salıp sonra çekmeye ve tüm tatların birbiriyle karışması için bir sürece ihtiyaçları var. Hayat da böyle akıyor. Biz o ritmin farkındaysak, üzerimize düşeni gerçekleştirip sonrasını bırakırsak her şey yerli yerine oturuyor, tadı o zaman geliyor. “Değişim bir günde olmuyor: Hayatın ritmine ayak uydurmaya hazır mısın?

Boğa Burcu

Sizden yardım isteyen insanlara hayır diyememe özelliğiniz var. Peki bu yardım taleplerinin sizi nasıl etkilediğini hiç düşündünüz mü? Eğer bu talepler sizin üzerinizde bir yük oluşturuyorsa, tekrar gözden geçirmek iyi olabilir. Kendi hayatınızı geri plana atmamalısınız. 

Uplifers önerisi: Son yılların popüler sorusu “Nasıl yardımcı olabilirim?” Bizlere yardım etmeye, içinde bulunduğumuz çıkmazdan çıkmamıza yeterli olabilir mi? Yardımcı olmak; karşılıklı eşitliğin olmadığı söz konusu durum karşısında güçlü olanın güçsüze destek sunduğu bir ilişki şekli. “Yardım etmek mi, katkı sağlamak mı: Mesafesiz ve eşit bir ilişkilenme mümkün

İkizler Burcu

Farkındalık ve anda kalmak, son dönemin en popüler başlıklarından. Şu sıralar sizin de en çok ihtiyacınız olan şey bunlar. Hayatınızda bir şeyler istediğiniz gibi gitmiyorsa, yaşadığınız her anı gerçekten deneyimleyerek, hissederek yaşamalısınız. 

Uplifers önerisi: Yaşam boyunca edinilen deneyimlerin sonucu oluşturulan algılar ve kullanılan dil ile şekillenen içsel temsillere bağlı olarak herkesin kendine ait bir dünya görüşü var. Yaşadığınız dünyayı nasıl yorumlayıp nasıl tepki verdiğinizi, deneyim ve davranışlarınızı nasıl anlamlandırdığınızı belirleyen şey ise gerçeğin kendisinden çok gerçek hakkındaki içsel temsiliniz. Gerçek dünyaya ilişkin içsel temsilinizi zenginleştirmenin yolu ise deneyimden geçiyor. “Algılarınız gerçek dünya değildir: Farkındalığın kapanan kapağını açmak deneyimden geçer

Yengeç Burcu

Tam bir nostalji tutkunu olduğunuz için geçmişte kalan bir hatıraya takılıp kalmış olabilirsiniz. Bazen bu hatıralar yüzünüzü gülümsetse de bazıları üzücü olabilir. Geçmişin hüznüne kapılıp bugünkü mutlulukları kaçırabilirsiniz. Yaşadığınız anın kıymetini bilmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Sadi Şirazi’ye sormuşlar “İnsan nedir?” diye; “İnsan üç beş damla kan, binbir endişedir” demiş. Endişe, vesvese, obsesyon, takıntı… İnsan doğası gereği böyledir. Zihin takıntılı, kuruntulu düşünceler üretmeye meyillidir. Kafamızın içerinde bizi rahatsız eden bazı düşünceler, ki bunlar genelde negatiftir, aklımıza geldiğinde bile rahatsızlık verir ve biz düşünmek istemedikçe daha da büyüyerek zihnimizde yer eder. Büyüdükçe de hayatı felç edecek hale gelebilir. Peki hangi konularda takıntılı düşüncelere saplanırız? “Takıntılı düşüncelerden kurtulmak için 5 yöntem

Aslan Burcu

Bir süredir çabaladığınız, elde etmek istediğiniz şey size tahmin ettiğiniz mutluluğu vermemiş olabilir. Oysa hemen karar vermek yerine kendinize biraz zaman tanımanız gerekiyor. Belki doğru zaman, yeni gelmiş olabilir. 

Uplifers önerisi: Hayatımızda bir şeylerin dağılması her zaman kötü değildir. Dağılanları toplarken insan, sahip olduklarının envanterini yapar. Parçalar resimden kopup savrulmuşken etrafa, artık resme uymayan parçalar kendilerini ele verir, tıpkı yeni gelen parçalar gibi. Resme artık yabancı kalan parçaları ve resimde yer açması gereken yepyeni parçaları keşfeder insan. “Yenilik zamanı geldiğinde: Dağılanları toplayıp, değişime doğru yelken açmak

Başak Burcu

Uzun zamandır planladığınız bir şeyi artık hayata geçirmenin vakti gelmiş olabilir. Hayal kırıklığı veya başarısız olma korkusunun sizi engellemesine izin vermeyin. Ufak adımlar atarak önemli bir başlangıç yapabilir ve zamanla adımlarınızı büyütebilirsiniz. 

Uplifers önerisiİnsanlık olarak bilincimiz her geçen gün evriliyor. Değişiyoruz, gelişiyoruz. Duyduklarımız, okuduklarımız ve deneyimlerimiz varlığımıza bambaşka boyutlar kazandırıyor. “Yeni başlangıçlara cesaretle adım atmanın yolu: Yaşam amacını keşfetmek

Terazi Burcu

Sevdiğiniz bir kişinin yaşadığı bir sıkıntı karşısında yardım teklifinde bulunmuş veya karşı taraftan yardım talep edilmiş olabilir. Ancak bu durum zamanla tüm hayatınızı kaplamaya başladıysa, buna bir son vermek iyi olabilir. Böylelikle hem karşı taraf kendi ayakları üzerinde durabilir hem de siz zihninizi rahatlatabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Son yılların popüler sorusu “Nasıl yardımcı olabilirim?” Bizlere yardım etmeye, içinde bulunduğumuz çıkmazdan çıkmamıza yeterli olabilir mi? Yardımcı olmak; karşılıklı eşitliğin olmadığı söz konusu durum karşısında güçlü olanın güçsüze destek sunduğu bir ilişki şekli. “Yardım etmek mi, katkı sağlamak mı: Mesafesiz ve eşit bir ilişkilenme mümkün

Akrep Burcu

Çok sevdiğiniz bir kişinin zor bir yönüyle karşılaşabilirsiniz. O kişiden uzaklaşmak istemiyorsanız, bu durumu yönetebilmek için farklı bir yöntem geliştirmelisiniz. Belki karşınızdaki kişinin özgüvenini artırmaya yönelik adımlar atarsanız iş yarayabilir. 

Uplifers önerisi: Özgüven özüne güvenmektir. Sizi siz yapan varlığınızın en derinindeki yapı taşlarını, ihtiyaçlarınızı, duygu ve düşüncelerinizi belirleyip içinizdeki özü ortaya koymak demektir. “Özgüven nasıl artırılır: Özgüven için ne gereklidir, kişiye neler kazandırır?

Yay Burcu

İstemeden bir tartışma başlatmış veya karşınızdaki kişiyi incitmiş olabilirsiniz. Bu durum hiç yaşanmamış gibi davranmak çözüm getirmez. Bunun yerine duygularınızı açıkça ifade etmeli ve yaşanan durumdan duyduğunuz rahatsızlığı açık yüreklilikle paylaşmalısınız. 

Uplifers önerisi: Romantik ilişkide olduğunuz kişi sık sık lafınızı kesiyor, düşüncelerinize önem vermiyor, sizi başkalarının yanında küçük düşürüyor. Kısacası size saygı duymuyor. Saygı, bireylerin, özellikle yakın ilişkilerinde olmak üzere tüm ilişkilerinde geçerli olan ve uyulması gereken örtük bir kuraldır. “İlişkilerin olmazsa olmazı saygı: Sınırlarımızı nasıl koruruz?

Oğlak Burcu

Risk almamak için bazen hayal ettiğinizden daha azını kabul ettiğiniz olabilir. Oysa duygusal olarak biraz zorlansanız da kendiniz için daha iyi olanı, daha fazlasını elde edebilirsiniz. Buna ulaşabilmek için öncelikle sizi aşağı çeken düşüncelerden kurtulmalı, zihninizi özgürleştirmelisiniz. 

Uplifers önerisi:  Amerikan sinemasında sıkça gördüğümüz, hayatta hep başarısız olmuş, yeterince zeki, havalı, girişken olmayan karakterler için kullanılan bir sıfattır loser. Loser, yani kaybeden, beceriksiz ve bir türlü dikiş tutturamayan kişidir. Kazanan ise, hedeflerini gerçekleştirmiş, başarmış kişidir. Kazanan ya da kaybeden olmak da tamamen “hayat oyununu” hangi tarafta oynadığınıza bağlıdır. “Kazanan mısın kaybeden mi: Hayat oyununda hangi taraftasın?

Kova Burcu

Bir sorunun üstesinden gelmek için kuralları takip ediyor olabilirsiniz. Ancak bazen kurallar en iyi sonucu vermez. Böyle zamanlarda içgüdülerinizin sesine kulak vermelisiniz. Sizi bir yıldız gibi parlatacak, hayranlık uyandırmanızı sağlayacak başarılar elde edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayal kurarız, içimizden geçiririz. Çok basittir aslında dilediklerimiz; kimi daha fazla bolluk bereket ister, kimi bir aile kurmayı, çocukları olmasını, hayatının aşkıyla karşılaşmayı diler. “Hayallerinizi gerçekleştirmek için muhteşem reçete: Başarının 7 spiritüel yasası

Balık Burcu

Bazen çevrenizdekiler sizin mizahi ve umutlu bakış açınızı anlamakta güçlük çekebilir. Ancak bu durumun sizi değiştirmesine, mizahi ve umutlu bakış açınızı yok etmesine izin vermeyin. Bunun aksine, olumlu düşünme yeteneğinizle çevrenizdekilere ilham vermeye devam edin. 

Uplifers önerisi: Bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri düşünme yeteneğimizdir. Olumlu düşünme ise hayatımızı güzelleştirebilme özelliğine sahiptir. Bilişsel bir süreç olan olumlu düşünme becerilerini etkin bir şekilde kullanma, bireyin olumlu imgeler oluşturmasına, iyimser fikirler geliştirmesine, problemlere uygun çözümler bulmasına, olumlu kararlar almasına ve hayata daha mutlu bakabilmesine yardım eder. “Olumlu düşünme sanatı: Olumlu düşünün, hayatınız güzelleşsin

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!