10 Mayıs 2019 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Bir seyahat veya aktivite, sandığınızdan çok daha pahalıya mal olabilir. Ancak hızlı düşünme yeteneğiniz sayesinde bunu hızlıca fark edip kendinize yeni bir yol seçebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Deneyimlediğimiz olumsuz durumlar, üst üste gelen problemler bazen hayatın tadını çıkarmamıza ve anı yaşamamıza engel olabiliyor. Hayatınız boyunca karşılaşacağınız olumsuz durumları engelleyebilmeniz de mümkün değil. Fakat bu durumlar karşısında nasıl bir tavır izlemeniz gerektiği, olaylara nasıl yaklaştığınız sizin kontrolünüz altında. “Planlarınız umduğunuz gibi işlemediğinde pozitif kalmanıza yardımcı olabilecek 10 olumlu düşünme tekniği

Boğa Burcu

Ailenizle veya sevdiklerinizle bir buluşma organize edebilirsiniz. Böyle zamanlarda her şeyin istediğiniz gibi gitmesi için strese kapılmak yerine sakinleşmeye ve kendinizi rahat bırakmaya çalışın. Tadını çıkarmaya bakın. 

Uplifers önerisi: Bebekliğimiz ve çocukluğumuzun çoğunluğu oyun oynayarak geçse de, büyüdüğümüzde çoğumuz bu eğlenceli aktiviteye gereken önemi eskisi kadar vermiyoruz. Yapılan güncel araştırmalar, video oyunu oynayan yetişkinlerin daha mutlu olduklarını ve özellikle stresli durumlarda daha rahat kalabildiklerini öne sürüyor. “Oyunsever yetişkinlerin hayatta daha mutlu olmasının nedenleri

İkizler Burcu

Yazı yazma, fotoğraf çekme, enstrüman çalma veya bir başka konuda gizli kalmış yeteneklerinizi keşfetmenin tam zamanı. Yaratıcılığınızı istediğiniz şekilde ifade edebilmenin özgürlüğünü yaşayabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Üretken olduğunuz günlerin bazılarını arka arkaya getirebildiğinizi bir düşünün veya 365 gününüzün de aynı üretkenlikte geçtiğini… İşte, insanların bir yıl içinde yapabildiği inanılmaz, ilham verici, yaratıcı şeylerin bazıları. “Hikayeleriyle size ilham verecek insanların kısa sürede başardığı 7 harika şey

Yengeç Burcu

Finansal konulara odaklandığınız için kendinizle ilgili bazı endişelerinizin üstesinden gelmeniz gerekebilir. Bazen istediğiniz şeyi yapmakla istediğiniz parayı kazanmak arasında kalabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Önemli olan para kazanmak uğruna mutsuz olmayı seçmemek ve hem çalışıp hem de mutlu olmanın finansal zekâyı kullanmaktan geçtiğini unutmamaktır. “Hem çalışıp hem mutlu olmak finansal zekanızı kullanmaktan geçiyor

Aslan Burcu

İçi dışı bir, sözünü sakınmayan bir kişi olabilirsiniz. Ancak bu dürüstlüğünüz, patronunuz veya yöneticinizin pek hoşuna gitmeyebilir. 

Uplifers önerisi: İş yerindeki verimliliğinizi artırmak için evdeki alışkanlıklarınızı gözden geçirmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Özel hayatınızda bazı ufak değişiklikler yaparak iş hayatındaki verimliliğinizi ve işten aldığınız tatmini artırabilirsiniz. “Evdeki alışkanlıklarınızı değiştirerek iş hayatında mutluluğu yakalayın

Başak Burcu

Yaratıcı fikirlerinizi geniş kitlelerle paylaşmak için karşınıza çıkan bir fırsatla ilgili endişeleriniz, soru işaretleriniz olabilir. Böyle zamanlarda bir adım geri atıp büyük resmi görmeye çalışabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Sorumluluk almak zordur ve cesaret ister. Ancak sorumluluk almak, olgunlaşmamız ve bireyselleşip özgürleşmemiz için etkili bir araçtır. ¨Hayatımızı yönetmek için sorumluluk almak¨

Terazi Burcu

Gireceğiniz sosyal ortamlar, yüreğinize dokunabilir, sizi çok mutlu edebilir. Bu yüzden alacağınız davetlere katılmaktan çekinmeyin. 

Uplifers önerisi: Yeni insanlarla tanışmak ve tanımadığınız kişilerle sohbet etmek, sosyal becerilerinizi geliştirmenin ilk adımlarındandır. ¨Yeni insanlarla tanışmanızı kolaylaştıracak pratik öneriler¨

Akrep Burcu

İşle ilgili bir konuda övgüler toplayabilir hatta bir zam veya terfi alabilirsiniz. Çalıştığınız alanda ne kadar saygı gördüğünüzü ve takdir edildiğinizi görmek sizi motive edebilir. 

Uplifers önerisi: Kariyer analisti Dan Pink, dünyada denenmekte olan farklı çalışma düzenleri ve motivasyon kaynakları hakkında bilgilendiriyor. “Motivasyon kaynağı olarak ödül mü özgür irade mi?¨ sorusuna yanıt veriyor. Kendi motivasyon kaynağınızı bulmak için inceleyebilirsiniz.

Yay Burcu

Bir çalışma arkadaşınızı fikirlerinizle etkilemek, ona istediğinizi yaptırmak istiyor olabilirsiniz. Ancak herkes sizinle aynı bakış açısına sahip olmayabilir. Bunu aklınızda tutmalısınız. 

Uplifers önerisi: DIY (kendin yap) tariflerle hayatı kolaylaştıracak araç gereçler yapmak gibi, çok basit psikolojik hilelerle insan ilişkilerini güçlendirmek mümkün. Bunun yanı sıra, bizi takip eden biri olup olmadığını anlamak ya da şu kafamıza takılan sinir bozucu şarkıdan kurtulmak için de yapabileceğimiz şeyler var. Bunlar neler mi? “8 basit psikolojik hileyle insanlara istediklerinizi yaptırmanız mümkün

Oğlak Burcu

Motivasyonunuz, isteğiniz yüksek olsa bile bugün finansal riskler almak için çok uygun bir gün olmayabilir. Karşınıza çıkan fırsatları biraz daha ince eleyip sık dokumakta fayda var. 

Uplifers önerisi: Riskleri keşfettikçe, ne kadar risk alabileceğinizi de ölçebilirsiniz. Yapılan birçok araştırma, insanların risk alabilme kapasitesinin ne sanıldığı kadar düşük, ne de sanıldığı kadar yüksek olduğunu gösteriyor. “Akıllı riskler almak hayatınızı ve mutluluğunuzu nasıl etkiliyor?

Kova Burcu

Bugün özel hayatınızla ilgili konuları minimumda tutup iş konusundaki ortaklıklara odaklanmak iyi olabilir. Bu durum sizi hem daha başarılı hem de daha mutlu edebilir. 

Uplifers önerisi: İş hayatında başarıyı yakalamış insanların ortak özelliği, stres anlarında duygularını nasıl yöneteceklerini bilmeleridir. En büyük yetenekleri ise, zararlı insanları kendilerinden uzak tutmanın yollarını yıllar içinde öğrenmiş olmalarıdır. “Başarılı kişiler, negatif enerji yayan insanlardan nasıl korunuyor?

Balık Burcu

Sağlığınızla ilgili bir konuda duygusal tepkiler verebilirsiniz. Bu durum, gerçeklere ve olaylara dayanarak mantıklı kararlar vermenize engel olabilir. Bazen duygularınızla mantığınız arasındaki denge daha çok önem kazanabilir. 

Uplifers önerisi: Bazı psikologlara göre bilişsel önyargılarımız, özellikle tehlikeli durumlarda, edindiğimiz bilgileri daha etkin şekilde işlememize yardımcı oluyor. Ancak bu durum, hata yapmamıza engel olamıyor. ¨Mantığımıza engel olan bilişsel yanılgılar¨

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!