10 Kasım 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Verdiğiniz bir kararla ilgili olarak başkalarını ikna etme çabası içinde olabilirsiniz. Oysa dönüp baktığınızda, bu kararı iyice düşünerek verdiyseniz kimseyi ikna etmenize gerek yok. Bu bakış açısıyla içinizi rahatlatabilirsiniz.  

Uplifers önerisi: Eğer kafanızı kurcalayan önemli bir karar alma dönemindeyseniz mindfulness uygulayarak bu dönemi en verimli şekilde geçirmeniz mümkün. Zihninizi dağıtmadan, sahip olduğunuz potansiyelinizin maksimum seviyesine ulaşması için tek gizli silahınız “odak”. Peki bu süreçte adımlarınız nasıl olmalı? “Mindfulness ile verimli karar verme ve sorun çözme

Boğa Burcu

Bazı insanlar şüpheci olmayı, risklere karşı güvenli bir adım olarak görür. Oysa şüphecilik, sizinle olası fırsatlar arasında bir mesafe ve güvensizlik oluşmasına da neden olur. Bu yüzden kendinizi risklere karşı korurken şüpheci olmak yerine fırsatlara açık olmanızı sağlayacak, araştırmacı bir bakış açısı sergilemelisiniz.  

Uplifers önerisi: Bugün belki çok bunaldın, belki çok kırıldın, belki kalbinin kaldıramayacağı kadar ağır yükler taşımak zorunda kaldın, belki çok hayal kurdun ve belki bugün hayallerin gerçekleşmedi. Ama yarın o hayalleri gerçekleştirebileceğin yepyeni bir gün unutma! “Bakış açısı her şeydir: Varış çizgisi mi daha önemlidir, yoksa yol mu?

İkizler Burcu

İstemediğiniz bir şeyi veya başkalarının istediği bir şeyi yapmak zorunda hissediyorsanız, bundan kurtulmak için önce kendi isteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı dinlemeniz gerekiyor. Başkalarını tatmin etmek ve onaylanmak, size bir anlığına iyi gelse de sonuçları hiçbir zaman iyi olmayacaktır. 

Uplifers önerisi: Günlük yaşantımızda olsun, hayatımızın geneline baktığımızda olsun pek çok istekte bulunuyoruz. Bu istekler kimi zaman hayalde kalırken, kimi zaman bunları kendimize hedef olarak belirliyoruz. Kimi istekler gerçekleşirken, kimisi yalnızca istek olarak da kalabiliyor. “Ne istediğimiz değil, onu neden istediğimiz önemli: İhtiyaçlarımız bize neler anlatır?

Yengeç Burcu

Yakın zamanda çalışmalarına başlanacak olan bir projeye siz de dahil olmak istiyorsunuz ancak kendinizi rahat hissedebilmek için bu konuda biraz daha bilgi sahibi olmalısınız. Böyle zamanlarda utangaç ve çekingen davranmak bir işe yaramaz. Aksine daha cesur ve girişken olmalısınız. 

Uplifers önerisi: İnsanlık olarak bilincimiz her geçen gün evriliyor. Değişiyoruz, gelişiyoruz. Duyduklarımız, okuduklarımız ve deneyimlerimiz varlığımıza bambaşka boyutlar kazandırıyor. “Yeni başlangıçlara cesaretle adım atmanın yolu: Yaşam amacını keşfetmek

Aslan Burcu

Uzun zamandır hayalini kurduğunuz o pozitif değişiklik sonunda gerçek oluyor. Ancak bu sırda sizin de öğrenmeniz gereken şeyler olabilir. Pozitif şeyleri sadece beklememeli, kendiniz de bu pozitif bakış açısına katkıda bulunmalısınız. 

Uplifers önerisi: Olanlar olur bazen… Durduramayız, başımıza gelen gelmiştir bir kere. Evet, güzel zamanlarda etrafımızdaki herkes “güzel” söyler. Bir de zor zamanlar vardır ki, işte burada başlar her şey. “Tüm negatif yorumlara rağmen, sürekli pozitif tarafından bakabilmek mümkün mü?

Başak Burcu

Başkalarını da ilgilendiren bir konuda doğru yolu seçip seçmediğinizden emin değil misiniz? Böyle zamanlarda seçenekleri masaya yatırıp herkesin fikrini söylemesini sağlayan bir ortam yaratırsanız, böylelikle katılımcı bir ortam yakalayabilirsiniz. 

Uplifers önerisiBir şirketin veya kuruluşun lideri olmak, hem zor hem de yorucu bir şey olabilir ancak bir yandan da insanı onurlandıran, başarılı hissettiren ve güçlü bir pozisyondur. İster uzun zamandır bir yerde lider pozisyonda olun, ister yeni liderlik etmeye başlamış olun, ister gelecekte lider olma hayalleri kurun, hepimizin büyük liderlerin özelliklerini bilmeye ihtiyacı var. “İş hayatında başarıya koşan güçlü liderlerin 14 ortak özelliği

Terazi Burcu

Sürprizleri çok sevmiyorsunuz. Bu yüzden her şeyi planlayarak yaşamayı ve planlarınıza uygun beklentilere girmeyi tercih ediyorsunuz. Ancak bazen hayatın içindeki sürprizlere de yer açmak gerekir. Her şeyi planlayarak yaşayamazsınız. Bunu kendinize zaman zaman hatırlatmakta fayda var. 

Uplifers önerisi: Hayatta her şey tecrübe, karşılaştığımız durumlar, tanıştığımız insanlar, gördüklerimiz, yaptıklarımız… Karşımıza çıkan her türlü durum bizi kendi en yüksek potansiyelimize ulaştırmak üzere kurulu bir kurgu. Mesajları görebilmek ve bir sonraki adımı farkındalıkla atabilmek olaylara, durumlara, insanlara karşı bağımsız bir şekilde kimsenin yoluna sapmadan kendi yolunda ilerleyebilmek için elzem.”Deneyimlerimiz ne anlatır: Hayat, dersimizi öğretene kadar bize tekerrür yaşatır

Akrep Burcu

Çok istediğiniz bir şeye ulaşabilmek için hayatınızda çok büyük bir değişiklik yapmanız gerektiğini düşünebilirsiniz. Oysa bu biraz da bakış açınızla ilgili. Bir gün içinde her şeyi değiştirmek yerine, her gün ufak değişiklikler yaparak, istediğini o değişimi sağlamak da mümkün. 

Uplifers önerisi: Bugün belki çok bunaldın, belki çok kırıldın, belki kalbinin kaldıramayacağı kadar ağır yükler taşımak zorunda kaldın, belki çok hayal kurdun ve belki bugün hayallerin gerçekleşmedi. Ama yarın o hayalleri gerçekleştirebileceğin yepyeni bir gün unutma! “Bakış açısı her şeydir: Varış çizgisi mi daha önemlidir, yoksa yol mu?

Yay Burcu

Hepimizin zihninde hem iyi hem kötü hatıralar bulunur. Zihnimizde nasıl bir yolculuğa çıkacağımızı ise biz belirliyoruz. Kötü anıları ziyaret etmenin sizi mutsuz etmekten başka hiçbir faydası yok. Kendinizi bu kısır döngüden kurtarmalı ve iyi hatıralardan destek almalısınız. 

Uplifers önerisi: Sadi Şirazi’ye sormuşlar “İnsan nedir?” diye; “İnsan üç beş damla kan, binbir endişedir” demiş. Endişe, vesvese, obsesyon, takıntı… İnsan doğası gereği böyledir. Zihin takıntılı, kuruntulu düşünceler üretmeye meyillidir. Kafamızın içerinde bizi rahatsız eden bazı düşünceler, ki bunlar genelde negatiftir, aklımıza geldiğinde bile rahatsızlık verir ve biz düşünmek istemedikçe daha da büyüyerek zihnimizde yer eder. Büyüdükçe de hayatı felç edecek hale gelebilir. Peki hangi konularda takıntılı düşüncelere saplanırız? “Takıntılı düşüncelerden kurtulmak için 5 yöntem

Oğlak Burcu

Bir insanı sevmek için onun hakkındaki tüm detayları, iyi kötü her şeyi bilmek zorunda değilsiniz. Aynı şey sizin için de geçerli. Eğer geçmişte kalan olumsuz bir şey varsa, karşınızdaki kişinin sizi sevmesi için bunu bilmeye ihtiyacı yok. 

Uplifers önerisi:  Kitapları dolduracak kadar çünkü sayabiliriz konu sevgi ve “neden seviyor olduğumuz” sorusu olduğunda… “Gerçek sevgi: Onu nelere rağmen sevdiğinizi hiç düşündünüz mü?

Kova Burcu

Anksiyete ve gerginlik sizin gerçek düşmanınız. Eğer zihninizdeki bir şey sizi strese sokuyorsa, kendinizi bundan kurtarmanın bir yolunu bulmalısınız. Sağlıklı bir beden ve zihnin formülü, stresten arınmaktan geçiyor. Bugün her şeyi bırakın ve buna kanalize olun. 

Uplifers önerisi: Malum stres biz modern dünya insanlarının hayatının bir parçası. Stres yönetimi için önerilen yöntemlerden biri de yoga. Peki yoga gerçekten de stresi yönetmekte işe yarıyor mu? Gelin hep beraber inceleyelim. “En rahatlatıcı stres yönetim yöntemi: Yoga

Balık Burcu

Bazen ufacık bir destek, motive edici bir söz bile çok büyük etki yaratabilir. Bu konuda yalnız olduğunuzu düşünüyorsanız, aslında değilsiniz. Herkes benzer duyguları yaşıyor. Siz de böyle zamanlarda kendinizi motive etmek için güzel şeyler söylemeyi, başarıyı hak ettiğinizi hatırlatmayı unutmayın. 

Uplifers önerisi: Bazen içimizde yoğun bir istek ve motivasyonla güne başlıyoruz, hayaller kuruyoruz. Ancak söz konusu bu hayalleri gerçekleştirmek olduğunda, hemen “Ben bunu yapamam” cümlelerine başlıyoruz, sayısız bahaneler sıralıyoruz, yaşımızın geç olduğunu, yeterince tecrübemiz olmadığını, beceriksiz olduğumuzu düşünüyoruz. “Hayallerinizi gerçekleştirmek için hiçbir zaman geç olmadığının kanıtı

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!