10 Eylül 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Şimdiye kadar gösterdiğiniz emeklerin ve çabanın karşılığını almanın vakti geldi. Sizin için bu başarı bir tesadüf değil. Tadını çıkarmaya bakın. 

Uplifers önerisi: Gerçekçi olmayan hedefler o yolda çaba harcarken olumsuz sonuçlarla karşılaşıldığında motivasyon kırıklığına, kişinin kendi yeteneğine olan güvenini kaybetmesine ve mutsuzluğa neden olur. Bir hedefe ulaşmak için onu netleştirmenin yanı sıra onun gerçekleşeceğine de inanmanız gerekir. ¨Başarılı insanların izledikleri yol¨

Boğa Burcu

Bir konuda sahip olduğunuz tecrübe ve bilgi sayesinde bir otorite olabilirsiniz. Bu aynı zamanda size tecrübelerinizi başkalarıyla paylaşma sorumluluğu veriyor. 

Uplifers önerisi: Daha güvenli adımlar atabilmek için, hata yaptığınızı fark ettiğinizde, geri adım atmaktan çekinmeyin. Yaşadıklarınızı tecrübe olarak görün ve kendinizi geliştirin. “Daha verimli çalışmanın yolları

İkizler Burcu

Sabırlı, olgun ve sorumluluk sahibi davranışlarınız sayesinde parasal konularda hedeflerinize daha kolay ulaşabilirsiniz. Bu durum size kendinizi daha güçlü hissettirebilir. 

Uplifers önerisi: Paranın mutluluğu satın alamayacağı neredeyse hiç sorgulanmayan bir gerçeklik. Fakat son zamanlarda yapılan bazı araştırmalar, bununla ilgili farklı sonuçlar ortaya koyuyor. “Para ile mutluluk arasındaki bağ ne kadar güçlü?

Yengeç Burcu

Satürn üç yıldır burcunuzun ortaklıklar, birliktelikler alanını test etmekte meşguldü. Bu durum tüm ilişkilerinizde sizi daha fazla sorumluluk sahibi bir insan haline getirmiş olabilir. 

Uplifers önerisi: DIY (kendin yap) tariflerle hayatı kolaylaştıracak araç gereçler yapmak gibi, çok basit psikolojik hilelerle insan ilişkilerini güçlendirmek mümkün. Bunun yanı sıra, bizi takip eden biri olup olmadığını anlamak ya da şu kafamıza takılan sinir bozucu şarkıdan kurtulmak için de yapabileceğimiz şeyler var. Bunlar neler mi? “8 basit psikolojik hileyle insanlara istediklerinizi yaptırmanız mümkün

Aslan Burcu

İş yerinde elde ettiğiniz bir başarıyla ilgili olarak yeterince takdir edilmediğinizi düşünebilirsiniz. Ancak bu durum sizin işinizin uzmanı ve başarılı olduğunuz gerçeğini değiştirmiyor. 

Uplifers önerisi: İş hayatında başarıyı yakalamış insanların ortak özelliği, stres anlarında duygularını nasıl yöneteceklerini bilmeleridir. En büyük yetenekleri ise, zararlı insanları kendilerinden uzak tutmanın yollarını yıllar içinde öğrenmiş olmalarıdır. “Başarılı kişiler, negatif enerji yayan insanlardan nasıl korunuyor?

Başak Burcu

Eğer çocuğunuz varsa, ebeveynlik konusunda çok olgun bir yaklaşım sergiliyorsunuz. Bazı konularda otoriter olmanız gerektiğinde, bunu da layıkıyla yerine getirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Çocuklarınızın enerjisini olumlu yöne çekerek, mutlu ve akıllı yetişmelerine yardımcı olun. Basit görünen değişiklikler bile çocuğunuzda büyük farklar yaratabilir. “Daha akıllı ve mutlu çocuklar yetiştirmenin 10 altın kuralı

Terazi Burcu

Bir süredir sizi ihtiyacı olan bir yakınınıza yardım ediyor olabilirsiniz. Bazen zorlansanız da aileniz için çok iyi bir şey yaptığınızı kendinize hatırlatmalısınız. 

Uplifers önerisi: İşlevlerini daha iyi yerine getirebilen aileler sağlıklı, yani işlevsel aile olarak da adlandırılırlar. İşlevsel ailelerde, bireylerin birbirlerini cesaretlendirmesi, desteklemesi, aile üyeleri arasında etkin iletişim, güvenli bağlanma, birlikte zaman geçirmeye istekli olma, rollerin açık olması ve bireysel fikirlere, kişisel farklılıklara saygı duyma gibi özellikler bulunmaktadır. “Ailede pozitif ruhu yakalama üzerine: Aile sisteminiz işlevsel mi?

Akrep Burcu

Bir yakınınızla olan ilişkiniz yakın zamanda zor bir duruma dönüşmüş olabilir. Böyle zamanlarda ilişkinizi düzeltmek için daha fazla sorumluluk duyuyor olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Aileniz sizin için çok önemli ve bağlarınız hiç kopmasın istiyorsunuz. “Güçlü aile bağları kurabilmek için izlemeniz gereken 10 adım

Yay Burcu

Geçtiğimiz son birkaç yılda finansal konularda çok daha disiplinli ve sorumluluk sahibi bir kişiye dönüşmüş olabilirsiniz. Bu sayede birikim yapabildiğinizi kendinize hatırlatın ve disiplininizden taviz vermeyin. 

Uplifers önerisi: İster büyük bir hedefiniz için para biriktiriyor olun, ister borç ödüyor olun tasarruf etmenin en kolay yolu masraflarınızı kısmaktan geçer. Ancak masraflarınızdan kısmak isterken yanlış bir strateji uygularsanız, kendinizi bir anda depresyonun içinde veya hayattan keyif almaz bir halde bulabilirsiniz. Çünkü aslında harcamalarınız, sizin hayattaki önceliklerinizi gösterir. “Hayattan aldığınız keyfi yok etmeden para biriktirmenin yolları

Oğlak Burcu

Sorunlarınızın kökenine inerek hayattaki her türlü meseleyi anlayabilir, hatta sağlığınızı güçlendirebilirsiniz. Bu sizi hem psikolojik hem de fiziksel anlamda daha güçlü bir insan haline getiriyor. 

Uplifers önerisi:  Değişiklik, aslında bir şeyleri yeniden keşfetmektir. İşinizden veya sevdiğiniz kişiden ayrıldığınız zaman, yeni bir yere taşındığınız zaman, sevdiğiniz birini kaybettiniz zaman yani kısacası hayatınızda büyük bir değişiklik olduğu zamanlarda, nasıl bir olmak istediğinizi de seçmek zorunda kalırsınız. Bu yüzden aslında hayattaki her büyük değişiklik, önemli bir keşiftir. Oysa kendinizi keşfetmek, sınırlarınızı bulmak, içinizde derinlerde saklı olanları ortaya çıkarmak için illa kötü bir şeyin sizi tetiklemesini beklemek zorunda değilsiniz. “Kendinizi keşfetmenin 5 yolu

Kova Burcu

Sizi en çok motive eden şey ne ise, ona odaklanarak vakit geçirmeye ne dersiniz? Bu sizi hem daha başarılı hem de daha mutlu bir insan yapabilir. 

Uplifers önerisi: İlk önce neyi iyi yaptığımızla başlamak gerekiyor işe. İşte bunun için en önemli yöntem “geri bildirim analizi.” Bu analiz; birçok başarılı yönetici tarafından, çalışanların güçlü yönlerini keşfetmek için kullanılan bir araçtır. ¨Kendimizi nasıl tanır ve yönetiriz?¨

Balık Burcu

Bugünkü gündeminiz, arkadaşlıklar olabilir. Bir arkadaşınızın sizin desteğinize ihtiyaç duyabilir ve siz de her zaman olduğu gibi onun yanında olduğunuzu var gücünüzle hissettirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatımızın büyük bir bölümünü arkadaşlarımıza ayırırız. Sosyal bir çevre içinde olmak hem yaşam kalitemizi yükseltir hem de kendimizi daha iyi hissetmemize yardımcı olur. Fakat, arkadaş ilişkilerini güçlü tutabilmek için yapmamız gereken şeyler var. “Daha iyi bir dost olmak için yapmanız gerekenler

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!