10 Ekim 2018 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Finansal anlamda hiç beklenmedik bir konuşmanın içinde bulabilirsiniz kendinizi. Konuşmalarınızın odak noktasında, iş arkadaşlarınızla veya iş ortaklarınızla ilişkileriniz olabilir. 

Uplifers önerisi: Sürekli aynı ortamda bulunmamıza ve aslında bir çok ortak özelliğimizin bulunmasına rağmen, iş yerinde arkadaşlık kurmak bazen probleme dönüşebilir. Kendimizi birden, iş arkadaşlarımızı sevmek ya da nefret etmek ikileminde bulabiliriz. “İş yerinde sevgi – nefret ilişkisi motivasyonunuzu nasıl etkiliyor?

Boğa Burcu

En yakın ilişkileriniz konusunda adımlarınızı çok dikkatli atmanız gereken bir gün sizi bekliyor. Kariyerinizin odak noktasında yer alacağı konuşmalar yapabilirsiniz. Gözünüzü, kulağınızı dört açın. 

Uplifers önerisi: İş arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizi geliştirmek çok önemlidir. Kariyerinizi geliştirmenin en önemli öğelerinden biri, çevrenizi genişletmektir. ¨Hayatınızı olumlu yönde geliştirecek 100 öneri¨

İkizler Burcu

Hiç beklemediğiniz konuşmaların içinde bulabilirsiniz kendinizi. Konuşmalarınızda seyahat ve eğitimle ilgili konular bir tartışmaya neden olabilir. 

Uplifers önerisi: Bir yakınma hali, beraberinde gelen suçlamalar… Sonuç: Çözümsüz. Yine anlayamadık, anlaşılamadık, anlaşamadık. Oysaki çoğunlukla biliriz; sempatik ilişkiler yaşamak, ilişkilerde anlaşılmak ve anlaşmak hep empati ile mümkün oluyor. “İlişkilerde empati: Anlayış kasını geliştirmek mümkün

Yengeç Burcu

Yaratıcı gücünüzü yoğun bir şekilde hissedebileceğiniz bir gün sizi bekliyor. Aklınıza birbirinden değişik fikirler gelebilir. Arkadaşlarınız ve iş ortaklarınızdan ilham alabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İnsan beyni, aynı vücudu gibidir. İhtiyacı olan egzersizleri her gün yapması zihni ve beyni geliştirir. Yaratıcı egzersizler beyindeki nöronların sağlıklı bir şekilde oluşmasına ve size fayda sağlamasına yardımcı olur. “Sağ beyninizi hobilerle forma sokacak egzersizler

Aslan Burcu

Kariyerinizle ilgili beklenmedik bazı koşullar ortaya çıkabilir. Bazı şeyleri yeniden organize etmeniz, belki en baştan yapmanız gerekebilir. 

Uplifers önerisi: Deneyimlediğimiz olumsuz durumlar, üst üste gelen problemler bazen hayatın tadını çıkarmamıza ve anı yaşamamıza engel olabiliyor. Hayatınız boyunca karşılaşacağınız olumsuz durumları engelleyebilmeniz de mümkün değil. Fakat bu durumlar karşısında nasıl bir tavır izlemeniz gerektiği, olaylara nasıl yaklaştığınız sizin kontrolünüz altında. “Planlarınız umduğunuz gibi işlemediğinde pozitif kalmanıza yardımcı olabilecek 10 olumlu düşünme tekniği

Başak Burcu

Bazı şeyleri yazılı ifade etme ihtiyacı, sizi bu konularda harekete geçmeye itebilir. Uzun süredir devam eden bir meseleyi sonunda çözüme kavuşturabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Kişinin yaşadığı duyguların sonuçlarını kontrol edebilmesi için, önce duygularını fark etmesi ve bunları nasıl ifade edeceğini bilmesi gerekir. Aksi takdirde duygularımız bizi kontrol edecektir. ¨Duyguları tanımanın ve ifade edebilmenin önemi¨

Terazi Burcu

Yaratıcı gücünüz, finansal konulara olan ilginizi artırabilir. Sorumlu bir bakış açısıyla alacağınız kararlar, size uzun vadede pek çok fayda sağlayabilir. 

Uplifers önerisi: Bütün bildiklerimizi, hissettiklerimizi, tecrübelerimizi bir araya getirerek karar verme sürecine girdiğimizde, mükemmele en yakın olan sonucu elde edebiliriz. Bu nedenle karar verme aşamasında içgüdülerimizle hareket etmemiz, çoğunlukla doğru sonuca ulaşmamıza yardımcı olacaktır. “İçgüdülerimize neden güvenmeliyiz?

Akrep Burcu

Egonuzu bugün fazlasıyla ortaya çıkabilir. Bunun farkına varmanız iyi olabilir. Eğer egonuzun gereksiz biçimde yükseldiği zamanların farkına varabilirseniz, kendinizi çok daha güçlü hissedebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Psikolojiyle biraz da olsa ilgilenen herkes, Buda’nın ‘ego’dan kurtulmayla ilgili öğretisini bilir. Buda, genel olarak öğretilerinde kişinin egosundan kurtulması gerektiğini söyler. Ancak bunun düşündüğümüzden çok daha farklı bir anlamı var. Bir diğer ifadeyle Buda’yı aslında yanlış anlıyoruz, ve ABD’li psikoterapist Mark Epstein’a göre; ünlü psikanalist Freud da Buda’nın bireyin benliğinden tamamen kurtulmasını söylediğini düşünürken bu yanlışa düşenlerden. “Ego’dan kurtulmak: Freud aslında Buda’yı yanlış mı anladı?

Yay Burcu

İş yerinde size yeni bir rol verilebilir. Ancak bu rol sizin için pek uygun olamayabilir. Sizden hiç alışkın olmadığınız bir duruma adapte olmanız istenebilir. Kendi sınırlarınızı kibarca belirtmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Zaman zaman kızdığınız, tansiyonu artıran veya hak etmediğinizi düşündüğünüz olaylar yaşayabilirsiniz. Önemli olan ise, tam bu noktalarda nasıl tepki verdiğinizdir. Buradaki sinir, aslında bu anlarda sizi ele geçiren “fevri, asabi, sınır tanımaz” tarafınızı tanımlayabiliyor. Öyle ki ego etkisi ile belki o an, sadece kızgınlıkla ortamı ve ilişkileri tartmadan siniriniz doğrudan dışarıya çıkabiliyor.”Yoga felsefesi ile 5 dakikada sinirlerinize hakim olmanın yolları

Oğlak Burcu

Yaratıcı gücünüz sayesinde kendinize bir ek gelir yaratabilirsiniz. Üstelik sizinle aynı yolda yürümeye hevesli kişilerle iş birliği yaparak güçlerinizi birleştirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Başarılı insanların en önemli özelliklerinden biri takım çalışmasına önem vermeleridir. Ekip başarısı ise süreklilik arz eder ve en güçlü projelerin ortaya çıkmasını, en iyi çalışmaların yapılmasını ve sonuca ulaşmayı sağlar. “İş yaşamında ekip çalışmasının önemi

Kova Burcu

Bugünkü odak noktanız, kariyerinizle ilgili konular olabilir. Bulunduğunuz noktada lider olabilmek için karşınıza harika bir fırsat çıkabilir. 

Uplifers önerisi: Yapılan araştırmalar spor yapan kadın yöneticilerin liderlik vasıflarını daha fazla geliştirdiklerini ve takım çalışmasında sporun kritik bir rol oynadığını ortaya koyuyor. Siz de hayatınızdan sporu ihmal etmeyin. “Spor yapan kadın yöneticiler kariyerlerinde daha hızlı ilerliyor

Balık Burcu

Bilgi birikiminizi geliştirecek ve hayata daha geniş bir pencereden bakmanızı sağlayacak, ilgi çekici bir fırsatla karşılaşabilirsiniz. Kendinize yatırım yapmak sizi daha çok tatmin edebilir. 

Uplifers önerisi: Yatırım denince akla, önce finansal anlamda zenginlik gelir. Ancak sizi zengin kılan asıl yatırım; kendi büyümenizi ve gelişiminizi sağlayacak, daha iyi bir hayat kurmanıza yardımcı olacak, “kendi”nize yapacağınız yatırımdır. ¨Hayatınıza yatırım yapın¨

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!