10 Aralık 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Biraz canınız sıkkın ve umutsuz hissediyor olabilirsiniz. Etrafınızdaki kişilerden biri size “gülümse” derse, bunu dikkate alın. Bazen tek bir gülümseme bile olaylara daha pozitif bakmanıza, düşüncelerinizi değiştirmenize katkı sağlayabilir. 

Uplifers önerisi: Bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri düşünme yeteneğimizdir. Olumlu düşünme ise hayatımızı güzelleştirebilme özelliğine sahiptir. Bilişsel bir süreç olan olumlu düşünme becerilerini etkin bir şekilde kullanma, bireyin olumlu imgeler oluşturmasına, iyimser fikirler geliştirmesine, problemlere uygun çözümler bulmasına, olumlu kararlar almasına ve hayata daha mutlu bakabilmesine yardım eder. “Olumlu düşünme sanatı: Olumlu düşünün, hayatınız güzelleşsin

Boğa Burcu

Zamanlamanın çok önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak doğru zamanı kollamaya çok fazla odaklanırsanız, görmeniz gereken fırsatları kaçırabilirsiniz. Doğru zaman, sizin doğru hissettiğiniz zaman. Çok geç veya çok erken olma korkusunun sizi ele geçirmesine izin vermeyin.  

Uplifers önerisi: Hayatımızda bir şeylerin dağılması her zaman kötü değildir. Dağılanları toplarken insan, sahip olduklarının envanterini yapar. Parçalar resimden kopup savrulmuşken etrafa, artık resme uymayan parçalar kendilerini ele verir, tıpkı yeni gelen parçalar gibi. Resme artık yabancı kalan parçaları ve resimde yer açması gereken yepyeni parçaları keşfeder insan. “Yenilik zamanı geldiğinde: Dağılanları toplayıp, değişime doğru yelken açmak

İkizler Burcu

Önemli bir karar aşamasındaysanız, algılarınıza değil gerçeklere göre karar vermeye çalışın. Bazen algılarımız hepimizi yanıltabiliyor ve bizler hangisinin gerçek hangisinin yalan olduğunu anlamakta güçlük çekebiliyoruz. 

Uplifers önerisi: Eğer kafanızı kurcalayan önemli bir karar alma dönemindeyseniz mindfulness uygulayarak bu dönemi en verimli şekilde geçirmeniz mümkün. Zihninizi dağıtmadan, sahip olduğunuz potansiyelinizin maksimum seviyesine ulaşması için tek gizli silahınız “odak”. Peki bu süreçte adımlarınız nasıl olmalı? “Mindfulness ile verimli karar verme ve sorun çözme

Yengeç Burcu

Sezgilerimiz bize yol gösterir, rehberlik eder. Ancak bazen de bu sezgilere öylesine teslim oluruz ki fazla hassasiyet gösteririz. Eğer bugün kendinizi bu şekilde hissediyorsanız, biraz sezgilerinizi kenara bırakmaya ve olayları düşünmemeye çalışın. Acele etmeyin. Aradığınız cevap, sizi er ya da geç bulacaktır. 

Uplifers önerisi: Aslında iyi veya kötü olarak adlandırdığımız, olması gereken ya da gerekmeyen diye başlayan tanımlarımız, doğru ya da yanlış kavramlarımız… Hepsi tamamen gerçekdışı. “Gerçeğe ulaşmak için: Bildiklerinizi, inandıklarınızı, tanımlarınızı ve egoyu bir kenara bırakın

Aslan Burcu

En başarılı reklamcılar bir ürünün reklamını yaparken, o ürünün kendisi kadar ortaya çıkardığı duyguyu pazarlar. Eğer birilerini ikna etmeniz gerekiyorsa, karşınızdaki kişinin ihtiyaçlarını, isteklerini, duygularını, hayallerini göz önünde bulundurup onlara hitap etmelisiniz. 

Uplifers önerisi: Yapılan psikolojik araştırmalar, en basit hareketlerin bile kendine güven, başkalarını ikna edebilme, empati yapma, bilişsel performansı destekleme gibi yetenekleri artırabildiğini gösteriyor. “Beden dilinizi kullanarak hayattaki performansınızı artırmanın 9 yolu

Başak Burcu

Bir tomurcuğun karşısına geçip oturduğunuzda, nasıl çiçek açtığını göremezsiniz. Ancak tomurcuk her an biraz daha açılır. Eğer üzerinde çalıştığınız bir konunun ilerleme kaydetmediğini düşünüp endişeleniyorsanız, bu endişelerinizi bir kenara bırakmalısınız. Belki de ilerlemeyi siz fark edemiyor olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi“Mucize nedir?” diye sorsan bana kalbinden geçen duygunun, zihninden geçen düşünceyle bir olmasıdır derim. “Daha büyük resmi görelim” dersen, o da kabul. O zaman kainatı, doğayı, insanı, hayvanı, bitkileri ve tüm canlıları ayrı ayrı hissettiğinde kalbine doğan o “işte bu” hali derim. “Mucizeyi görebilmek: Her adımında karşına çıkan mucizelerin farkında mısın?

Terazi Burcu

Mutluluk, bir histen ibarettir. Bu yüzden de gelip geçicidir ve onu çok özel yapan da bu özelliğidir. Aslında mutluluk üzerinde hepimizin sandığımızdan daha fazla kontrolü var. Mutluluğunuzu bir başkasının mutluluğuna veya sizi onaylamasına bağlamış olabilir misiniz? Bugün bu konuyu düşünmek iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Son günlerde mutluluktan bahseden, mutluluğun formülünü verdiğini söyleyen çok kişi var. Aslında bu kişilere güvenmektense, asıl güvenmemiz gerekenler nöroloji uzmanları. “Nörobilimcilere göre daha mutlu olmanızı sağlayacak 4 şey

Akrep Burcu

Kendinizi bir tartışmanın içinde bulabilirsiniz. Belki geçmişte öfkeli sözler de söylenmiş olabilir. Bazen gerçekler acı verir. Bu yüzden yaşanan tartışmalardan kazanımla çıkmayı, kendinize bir ders çıkarmayı başarabilirsiniz. Böylelikle yaşananlardan pozitif bir sonuç elde edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Kullandığımız dil, konuşmanın akışını ve karşıdaki insanın duygularını önemli ölçüde şekillendirir. Doğru iletişim ve dil ile kolaylıkla yönetebileceğiniz bir tartışma, yanlış iletişim ve yanlış dil kullanımı ile çok daha olumsuz yerlere gidebilir. “Tartışmaları yönetmeyi öğrenin: “Ben dili” nedir?

Yay Burcu

Sizden beklenilenleri yerine getirememekten  korkuyor olabilirsiniz. Bu korku nedeniyle yaşadığınız endişeyi dile getirmelisiniz. Böylelikle içinde bulunduğunuz çıkmazdan kurtulabilir, özgüveninizi toplayabilir ve daha başarılı olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Sevmek, birlikte olmak ama diğer yandan sürekli kaybedeceğine inanmak… Hayal etmek bir iş başvurusunda bulunmak fakat diğer yandan ya seçilmezsem diye kahrolmak. Ve en önemlisi ise sonuç tam da “kahrolduğumuz” yönde olmasa da bu kez sahip olduğumuz o hayal ettiğimiz pozisyonu kaybetmekten korkmak… Endişe, korku ve vesvese ile “istediklerimizi” sözde dile getirirken, blokları özde dizmeye devam etmek… “Açık, net ve çelişkisiz olmak: Hayalleri gerçeğe dönüştürmek için reçete

Oğlak Burcu

Geçmişteki pişmanlıklarınızı sürekli düşünmek, kendinize işkence etmekten farksızdır. Belki bu pişmanlıkları düşünüp yeniden hissetmek yerine onlardan ders alma, öğrenme, çıkarımda bulunma zamanı gelmiş olabilir. Böylelikle geçmişi gerçekten geçmişte bırakabilirsiniz. 

Uplifers önerisi:  Hayat terazimizde yaptıklarımız ile yapmadıklarımızı tartmak gerek. Yapmadıklarımız ağırsa hayat terazimizde elimizde pişmanlık kalır, yaptıklarımız fazla ise de mutlu geçen bir ömür. İşte yaptıklarımızın daha ağır bastığı bir teraziye sahip isek hayatımızın muhasebesinde, o zaman bırakıp gitmekten de korkmaz insan.“İyi ki’lerin pişmanlıklardan fazla olması için: Hayatı yakalama sanatı

Kova Burcu

Hedefinizi yüksek tutmak istiyorsunuz ancak başarısız olma korkusu yüzünden bundan çekiniyor musunuz? Oysa büyük başarılar, büyük riskler alarak gelir. Güvenli bölgenizde kalmak için istediğinizden daha azını hedefliyorsanız, belki hedefinizi yeniden gözden geçirmeniz gerekebilir.  

Uplifers önerisi: Hep aynı şeyleri yapmak, aynı kişilerle görüşmek, aynı yerlere gitmek rahatlatır sanıyoruz ama uzun vadede arızaya sebebiyet veriyor. Hep aynı yemeği yesen, sporda sürekli ve sadece aynı kası çalıştırsan bedenin arıza çıkartacağı gibi. Rahatta ve konforda beyin çıkıyor devreden. Otomatiğe bağlıyor. Ve otomatiklikte gelişim yok. “Konfor alanınızdan çıkmak için neyi bekliyorsunuz?

Balık Burcu

Çevrenizdekiler, bazı şeylerin sizin için “uygun” olmadığını düşünebilir. Ancak insanların sadece dışarıdan bakarak yaptıkları bu yorumlara teslim olmayın. Bunun yerine o yorumları dikkate alarak daha derinden bakmaya, ruhunuzu da katmaya, sezgilerinizi dinlemeye odaklanın. 

Uplifers önerisi: Günlük yaşantımızda olsun, hayatımızın geneline baktığımızda olsun pek çok istekte bulunuyoruz. Bu istekler kimi zaman hayalde kalırken, kimi zaman bunları kendimize hedef olarak belirliyoruz. Kimi istekler gerçekleşirken, kimisi yalnızca istek olarak da kalabiliyor. “Ne istediğimiz değil, onu neden istediğimiz önemli: İhtiyaçlarımız bize neler anlatır?

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!