10 Aralık 2018 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Kararlılığınız ve disiplinli çalışmanı sayesinde önemli kişileri etkileme şansınız yüksek. Böylelikle kariyerinizdeki basamakları tırmanabilirsiniz. İçgüdülerinize güvenmekten korkmayın. 

Uplifers önerisi: Leipzig Üniversitesinde 2009 yılında yapılan bir araştırmada, sabah erken kalkan insanların daha aktif olduğu sonucuna ulaşıldı. Fakat bunun etkili olabilmesi için sadece sabah erken kalkmak yetmiyor. Bunun yanı sıra olumlu bir düşünce şekli oluşturmalı ve yapılması gerekenleri herkesten önce yapmalısınız. “Başarılı insanların sahip olduğu 7 sabah rutini

Boğa Burcu

Daha iyi bir hayata sahip olmak, standartlarınızı yükseltmek için çok güçlü bir isteğe sahipsiniz. Hayatınızı değiştirecek bir fırsat karşınıza çıkabilir. Başka bir ülkede çalışma veya eğitim alma imkanı bulabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bireysel olarak kendinizin ve ekip arkadaşlarınızın yaratıcılığını destekleyerek sıra dışı fikirler üretebilir, ürün ve hizmet kalitenizi arttırabilirsiniz. Siz de yaratıcılığınızın farkına varın. “Yaratıcılığınızın farkına varın: Yaratıcı bireylerin 5 kişilik özelliği

İkizler Burcu

Finansal konularda bazı değişimler yaşanabilir. Özellikle eşinizle veya ortağınızla bazı masraflar konusunda yeniden masaya oturmanız, şartları değerlendirmeniz gerekebilir. 

Uplifers önerisi: Ne kadar çok şeye sahibiz, hiç düşündünüz mü? Bizden önceki nesillere kıyasla bolluk, hatta fazlalık içinde yaşıyoruz. Ancak sahip olduklarımızla mutlu olma katsayımız giderek azalıyor. Peki bu durumu nasıl tersine çevirebiliriz? “Az parayla çok haz getirmeyi hedefleyen tutumlu hedonizm nedir?

Yengeç Burcu

Eğer yolunda giden bir ilişkiniz varsa ve evlenmeyi düşünüyorsanız, şu sıralar bu anlamda güzel bir gelişme yaşanabilir. Eğer evliyseniz, eşinizle romantik ve mutlu bir döneme girebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: ‘Aşk’ın tanımının ne olduğu, aşık olduğumuzu nasıl anlayacağımız, hissettiğimiz duygunun aşk mı sevgi mi olduğu gibi konular yıllardır bilim dünyasında tartışılmaya devam ediyor. Duygularınızı anlamak ve tanımlamak konusunda çok fazla kafa yormayın. “Aşkın anatomisi: Aşık olduğunuzun 10 göstergesi

Aslan Burcu

Beslenme ve egzersiz konusuna biraz daha ciddi yaklaşmak ve bu konuda adım atmak iyi olabilir. Kendinizi daha güçlü ve sağlıklı hissetmek adına yapacağınız bu çalışmaların karşılığını kısa sürede alabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Söz konusu yemek yemek olduğunda, her ne kadar farkında olmasak da, bırakılması güç alışkanlıklara sahip olduğumuzu söyleyebiliriz. Bu alışkanlıklardan bazıları vücudunuz için faydalıyken (her sabah kahvaltı etmeden evden çıkmamak gibi), bazıları da kötü alışkanlıklar olabilir (tabağınızı silip süpürmek gibi). Beslenme alışkanlıklarının çoğu çocukluk yaşlarında edinilmiş olsa da, yetişkinlik döneminde bu alışkanlıkları değiştirebilmek mümkün. “Sağlıklı kilo vermek için doğru ve dengeli beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmenin yolları

Başak Burcu

Sevdiklerinizle aranızdaki ilişki hakkında samimi konuşmalar yapabilirsiniz. Eğer bebek sahibi olmayı düşünüyorsanız, eşinizle bu konuyu gerçekçi bir şekilde masaya yatırmak iyi olabilir. 

Uplifers önerisi: Dünyanın en iyi babaları, çocuklarına destek çıktıkları kadar, onlarla nasıl eğleneceklerini de bilir. “Dünyanın en iyi babasının kızıyla beraber oluşturduğu birbirinden yaratıcı ve komik fotoğraf hikayeleri

Terazi Burcu

Ailenizle birlikte geçireceğiniz zaman, aranızdaki ilişkiyi kuvvetlendirmenizi sağlayacaktır. Eğer anne babanız artık yaşlanmaya başladıysa, onların hayatını kolaylaştıracak konularda destek olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İşlevlerini daha iyi yerine getirebilen aileler sağlıklı, yani işlevsel aile olarak da adlandırılırlar. İşlevsel ailelerde, bireylerin birbirlerini cesaretlendirmesi, desteklemesi, aile üyeleri arasında etkin iletişim, güvenli bağlanma, birlikte zaman geçirmeye istekli olma, rollerin açık olması ve bireysel fikirlere, kişisel farklılıklara saygı duyma gibi özellikler bulunmaktadır. “Ailede pozitif ruhu yakalama üzerine: Aile sisteminiz işlevsel mi?

Akrep Burcu

Bir sunum veya konuşma yapmanız gerekebilir. Endişelerinizin, hatta varsa topluluk önünde konuşma korkunuzun kolayca üstesinden gelebilirsiniz. Yeterki kendinize güvenin ve bu konuda tecrübesine güvendiğiniz kişilerden destek alın. 

Uplifers önerisi: Bir konuşmayı kusursuz hale getirmek için dikkat etmeniz gereken birkaç şey var: İyi başlamak, iyi bitirmek ve konuşmanızın ana hattını oluşturan gelişme kısmını eğlenceli ve kısa tutmak. “Bilinen en iyi yolla insanları etkilemek: Topluluk önünde konuşmanın incelikleri

Yay Burcu

Terfi veya yeni bir iş bulmak istiyor olabilirsiniz. Başarıya ulaşma şansınız oldukça yüksek. İçgüdülerinize güvenin ve sizi motive eden şeylere sıkı sıkıya tutunun. 

Uplifers önerisi: İnsanlar genellikle alıştıkları düzeni değiştirmekten korkabilir. Fakat, kendinize güvenirseniz, dünyayı keşfedebilir ve mutlu olacağınız bir işte çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz. Yeni bir fırsat karşınıza çıkarsa bunu değerlendirmekten çekinmeyin. “İş değiştirmenin kişiye katabileceği olumlu özellikler

Oğlak Burcu

Sağlıkla ilgili bir sorunla mücadele ediyor olabilirsiniz. Bu sorunun kaynağına ulaşabilmek için elinizden geldiğince çaba göstermelisiniz. Merak etmeyin, iyi olma isteğiniz sizi güçlü kılacaktır. 

Uplifers önerisi: Arkadaşlarınıza ya da ailenize iyi davrandığınız kadar kendinize de iyi davranıyor musunuz? Son dönemde yapılan araştırmalar; hayatımıza mola verip, kusurlarımızı kabul etmenin daha sağlıklı bir yaşam için atılacak ilk adım olması gerektiğini gösteriyor. “Psikolojik araştırmalarda yeni dalga: Kendinize iyi davranın

Kova Burcu

Gizli veya kıyıda köşede kalmış projeleri gerçekleştirerek, kariyerinizde önemli bir atılım elde edebilirsiniz. Etrafınızdaki kişilerle ilgili sezgilerinize güvenin. O sezgiler sizin rehberiniz olabilir. 

Uplifers önerisi: Bütün bildiklerimizi, hissettiklerimizi, tecrübelerimizi bir araya getirerek karar verme sürecine girdiğimizde, mükemmele en yakın olan sonucu elde edebiliriz. Bu nedenle karar verme aşamasında içgüdülerimizle hareket etmemiz, çoğunlukla doğru sonuca ulaşmamıza yardımcı olacaktır. “İçgüdülerimize neden güvenmeliyiz?

Balık Burcu

Çalıştığınız alandaki etkinliklere katılmak, olaylara bakış açınızı değiştirebilir ve sizi zenginleştirebilir. Bu yüzden gelen davetleri reddetmek yerine kabul etme alışkanlığı edinmelisiniz. Bu aynı zamanda çevrenizi genişletmenize de katkı sağlayabilir. 

Uplifers önerisi: Networkingin ne olduğundan çok ne olmadığını bilmek, konuya çok daha detaylı yaklaşmanıza ve networkingle ilgili konulara farklı bir bakış açısıyla yaklaşmanıza yardımcı olacaktır. “Bağlantılarınızı geliştirmek için kullanabileceğiniz ‘networking’ teknikleri: Salt maruz kalma etkisi

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!