3 Nisan 2017 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Kısa bir süre önce karşınıza çıkan fırsatlara karşı aklınızın mı kalbinizin mi sesinizi dinleyeceğiniz belirleyici olabilir. İkisini de aynı anda yapabileceğinizi unutmayın.

Uplifers önerisi: Çoğumuz için karar verme süreci zordur. Alınan karar hayatımızda var olan düzeni değiştireceği için korkarız. İnsana güvende hissettiren şey bilindik olan, tanıdık gelendir…Uzman klinik psikolog Romina Kuyumcuoğlu’ndan; ¨Karar verme zorluğu¨

Boğa Burcu

Venüs’ün Balık’ta olan geriye doğru hareketi sebebiyle yakın arkadaşınız ya da çalışma arkadaşlarınızla tekrar bir araya gelebilirsiniz. Potansiyelinizi sadece bu özel insanlar görebilir.

Uplifers önerisi: Arkadaşlarınıza daha çok vakit ayırmaya çalışın. Hayatın karmaşası içinde bu size zor gelse de, gerçek bir dost her zaman gününüzü güzelleştirebilir. “Hayatta her zaman iyi bir arkadaşa ihtiyaç duymanızın 3 nedeni

İkizler Burcu

Venüs’ün Balık’ta geriye doğru hareketi sebebiyle önemli müşteriler, yöneticiler gibi insanlarla ilişkilerinizi geliştirebilmek adına çok şanslı bir pozisyona sahip olabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Networkingin ne olduğundan çok ne olmadığını bilmek, konuya çok daha detaylı yaklaşmanıza ve networkingle ilgili konulara farklı bir bakış açısıyla yaklaşmanıza yardımcı olacaktır. “Bağlantılarınızı geliştirmek için kullanabileceğiniz ‘networking’ teknikleri: Salt maruz kalma etkisi

Yengeç Burcu

Yenilenmenin gezegeni Plüton’un Yengeç’in karşıt burcu olan Oğlak’ta yer alması sebebiyle aşk ve bağlılık konularında yaşanacaklar sizi daha güçlü bir kişi haline getirebilir.

Uplifers önerisi: Hayatımız boyunca ailemizden, çevremizden ve tabii ki popüler kültür ürünlerinden, aşkın gerçekte ne olduğuna dair bazı fikirler ediniriz. “Aşk, doğru insanı bulmakla mı alakalıdır?

Aslan Burcu

Son dönemlerde karamsar bir ruh haline mi sahipsiniz? Eğer böyleyse, değişimi başlatmanın ilk yolu tavırlarınızı değiştirmek olabilir. Yaklaşımınızı değiştirerek büyük değişikliklerin önünü açabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Başarıya ulaşmanın yolu, değişime açık olmaktan ve yeni yollar keşfedebilmekten geçer. “Gelişimi sağlamanın yolu: Değişim kası

Başak Burcu

Başak’ın tamamlayıcı burcu Balık’ta geriye doğru hareket eden Venüs sebebiyle empati yapabilirsiniz. Bu empati sonucu olaylara bakış açınız değişebilir.

Uplifers önerisi: Empati yapmanın bizim bilinçli olarak seçtiğimiz bir eylemden çok, nörolojik bir durum olduğu ve düşündüğümüzden çok daha fazla tepkiyi etkilediği, özellikle son yirmi yılda yapılan çeşitli araştırmalarla ortaya kondu. “Ayna nöronlar sayesinde, insan beyni empati yapmaya programlanıyor

Terazi Burcu

Aşk hayatınız bugünkü gündeminizi belirleyebilir. Genel anlamda çok mutlu bir insan olsanız da bazı sorular aklınıza takılıp kalmış olabilir.

Uplifers önerisi: Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, eşinizin ailesiyle kuracağınız ilişkiler; uzun vadede ilişkinizin nereye varacağı konusunda da belirleyici etken. ¨Partnerinizin ailesiyle iyi geçinmenin yolları¨

Akrep Burcu

Bazı önemli soruların cevaplarını bulabilmeniz adına, kendinizle baş başa vakit geçirmeniz gerekebilir. Bu baş başa zaman içerisinde aklınıza gelenleri kağıda not etmeyi denemelisiniz.

Uplifers önerisi: Bütün bildiklerimizi, hissettiklerimizi, tecrübelerimizi bir araya getirerek karar verme sürecine girdiğimizde, mükemmele en yakın olan sonucu elde edebiliriz. Bu nedenle karar verme aşamasında içgüdülerimizle hareket etmemiz, çoğunlukla doğru sonuca ulaşmamıza yardımcı olacaktır. “İçgüdülerimize neden güvenmeliyiz?

Yay Burcu

Mars ve Plüton arasındaki uyum sebebiyle iş hayatınızda karşınıza çıkan zorlu görevleri sorunsuzca bitirebilir ve işinizi iyi yaptığınız için övgüler alabilirsiniz.

Uplifers önerisi: “Bir atı zorla suya götürebilirsiniz, ama zorla su içiremezsiniz”. Bu Kızılderili atasözünde olduğu gibi, iş hayatında çalışana zorla görev yaptırıldığında, çalışmalarının ne kadar verimli olacağı tartışma konusudur. Modern çağın getirdikleriyle birlikte artık “komuta etme” yöntemiyle iş yaptırmak anlamını oldukça yitirdi. “İş yaşamında “çok çalışmak” ve “verimli çalışmak” arasındaki ilişki nedir?

Oğlak Burcu

Karşınıza geleceğinizi etkileyebilecek çok önemli fırsatlar çıkabilir. İlerleyen süreçte “ah keşke” dememek adına önünüze çıkan fırsatlara karşı daha girişken bir yaklaşım belirleyebilirsiniz.

Uplifers önerisi: Yapılan araştırmalar, özellikle açık alanda yapılan uzun yürüyüşlerin yaratıcılığınızı arttırmak konusunda oldukça etkili olduğunu gösteriyor. “Yaratıcılığı ve üretkenliği arttırmak için yürüyüş

Kova Burcu

Venüs’ün haritanızda finansal sektör üzerindeki geriye doğru hareketi sebebiyle harcamalarınızı tekrar gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Biraz daha tutumlu olma kararı alabilirsiniz.

Uplifers önerisi: Gerçekten ‘paranın değerini bilen’ insanlar, ister zengin diye isimlendirin ister fakir olarak, yine de para hesabını hepimizden fazla düşünüyorlar. “Param var evet, almamayı seçiyorum yine evet!

Balık Burcu

Başka insanların sorunlarını çözebilme konusundaki üstün yeteneklerinizin tekrar farkına varmanız gerekebilir. Aklınıza koyduğunuz her şeyi yapabileceğinizi de hiçbir zaman unutmamalısınız.

Uplifers önerisi: Özgüvenin temel kaynağı kişinin kendini tek ve özgün hissedebilmesidir. ¨Özgüven formülü: Ben tekim!¨

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!