1 Ekim 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Bir Koç burcu olarak en zor görevleri üzerinize almayı seven bir yapıya sahipsiniz. Ancak bu özelliğiniz bazen sizin için çok yorucu olabiliyor. Bir adım daha atacak, tek bir kelime daha söyleyecek haliniz kalmayabiliyor. Şimdi de kendinizi benzer bir durumda hissedebilirsiniz. Endişelenmeyin, bu yorgunluğun ödülü çok yakında gelebilir. 

Uplifers önerisi: Bazı anlar gelir, duvara toslar ve sınırlarımıza ulaşırız. Kaybedilen bir iş, beklenmedik bir hastalık, kaybedilen biri, bir türlü verilemeyen kilolar, sonlanan bir ilişki, başarı sağlanamayan bir proje… İşte o an seçim zamanıdır. Varoluşumuzdan gelen, bir bakıma gizemli ve aynı zamanda bizlere gerekli teslimiyet gücü, yaptığımız seçimlerle ortaya çıkar. “Zorlukları yenme gücü içinizde: Teslimiyet ve inancın zaferi

Boğa Burcu

Çalışkan, kararlı, ayakları yere basan bir kişi olabilirsiniz ancak kendinizin pek de yaratıcı olmadığını düşünüyorsunuz. Oysa hedeflerinize ulaşmak için alternatif yollar keşfetmeye çalıştığınızda, aslında ne kadar yaratıcı olabildiğinizi siz de göreceksiniz. Bunu sadece fark etmeniz gerekiyor. 

Uplifers önerisi: Stratejik düşünce ve yaratıcı düşünce stillerinin her ikisi de eşit derecede önemli ve günümüz dünyasında hangi kaynağı açarsanız açın, karşınıza çıkacak olan mesaj şu olacaktır: Problem çözmede, avantajlı konumu yakalamakta veya hedeflere ulaşmada eşit derecede faydalanmanız gereken, olmazsa olmazınız iki yaklaşım bunlar olmalı. “Stratejik düşünme ve yaratıcı düşünme birlikte nasıl dans eder?

İkizler Burcu

Size bir şekilde pişmanlık duygusunu yaşatan bir olayı düşünmekten kaçınıyor olabilirsiniz. Oysa yaşananları düşünüp bir ders çıkarabilirsiniz. Bu durum her ne kadar rahatsız edici olsa da gelecekte aynı şeyleri tekrarlamamak için öğretici olabilir. 

Uplifers önerisi: Hayatta her şey tecrübe, karşılaştığımız durumlar, tanıştığımız insanlar, gördüklerimiz, yaptıklarımız… Karşımıza çıkan her türlü durum bizi kendi en yüksek potansiyelimize ulaştırmak üzere kurulu bir kurgu. Mesajları görebilmek ve bir sonraki adımı farkındalıkla atabilmek olaylara, durumlara, insanlara karşı bağımsız bir şekilde kimsenin yoluna sapmadan kendi yolunda ilerleyebilmek için elzem.”Deneyimlerimiz ne anlatır: Hayat, dersimizi öğretene kadar bize tekerrür yaşatır

Yengeç Burcu

İşler istenildiği gibi gitmediğinde, herkeste bir pişmanlık ve umutsuzluk oluşur. Oysa dünya her zaman mükemmel bir yer olmak zorunda değil. Hepimiz bu şekilde tecrübe kazanıyoruz. Elinizden gelen çabayı gösterdiğinize inanıyorsanız, işler yolunda gitmese bile kendinize çok fazla yüklenmemelisiniz. 

Uplifers önerisi: Başarısızlık hissi olan kişilerin başarı algıları çok hassastır. Yaptıkları küçük bir hatayı, iş tesliminde gecikmeyi, toplantıda sessiz kalmış olmayı bile başarısızlık olarak yorumlayabilirler. “Başarısızlık inancını içinizdeki gücü dışarı çıkararak yenin

Aslan Burcu

Baskıya, korkuya veya uğraşacak çok fazla şeyinizin olmasına yenilerek karar vermeyin. Bazen, bazı şeyleri çabucak halletmek istesek bile bu duyguya direnmeli ve her ne kadar kafa karıştırıcı olsa da daha sakin bir kafayla karar vermeliyiz. 

Uplifers önerisi: Eğer kafanızı kurcalayan önemli bir karar alma dönemindeyseniz mindfulness uygulayarak bu dönemi en verimli şekilde geçirmeniz mümkün. Zihninizi dağıtmadan, sahip olduğunuz potansiyelinizin maksimum seviyesine ulaşması için tek gizli silahınız “odak”. Peki bu süreçte adımlarınız nasıl olmalı? “Mindfulness ile verimli karar verme ve sorun çözme

Başak Burcu

Bazen zor dönemlerden geçeriz ve buradan çıkış yolunun nasıl olacağını göremeyiz. Böyle zamanlarda zihninizin umutsuzluğa kapılmasına izin vermeyin. Bazen çıkış yolu çok yakınınızda olabilir ancak siz kendinizi bir labirentin içindeymişçesine hissettiğiniz için bu yolu göremeyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Hayatta karşılaşılan zorluklar ayrımcılık tanımaz. Bitmeyen sınavlarımız, başarılı olamayan iş girişimlerimiz, uğradığımız zorbalıklar, kayıplarımız… Peki irili ufaklı taşlarla dolu bu zorlu yolda, yılmadan yürümeyi başarabilmek bize ne gibi özellikler kazandırıyor? “Başarıya ulaşmak için asla pes etmeyenlerden öğrenmeniz gereken 3 ders

Terazi Burcu

İnsanlar bazen yanlış veya rahatsız edici şeyler söyleyebilir. Ancak bu kişilerle ilişkinizin ağırlıklı olarak pozitif mi negatif mi ilerlediğine odaklanmalısınız. Böylelikle ilişkilerinizi daha sürdürebilir kılabilir ve bazen hatalara karşı daha toleranslı olabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Yaşam boyunca edinilen deneyimlerin sonucu oluşturulan algılar ve kullanılan dil ile şekillenen içsel temsillere bağlı olarak herkesin kendine ait bir dünya görüşü var. Yaşadığınız dünyayı nasıl yorumlayıp nasıl tepki verdiğinizi, deneyim ve davranışlarınızı nasıl anlamlandırdığınızı belirleyen şey ise gerçeğin kendisinden çok gerçek hakkındaki içsel temsiliniz. Gerçek dünyaya ilişkin içsel temsilinizi zenginleştirmenin yolu ise deneyimden geçiyor. “Algılarınız gerçek dünya değildir: Farkındalığın kapanan kapağını açmak deneyimden geçer

Akrep Burcu

Bir konuda stres yapıp endişelenmek, o konuda ne kadar doğru kararlar vereceğiniz açısından belirleyici değildir. Bunun yerine kendinizi ne kadar rahat bırakır, içgüdülerinizin ve tecrübelerinizin sizi yönlendirmesine izin verirseniz, o kadar sağlıklı kararlar verebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Sadi Şirazi’ye sormuşlar “İnsan nedir?” diye; “İnsan üç beş damla kan, binbir endişedir” demiş. Endişe, vesvese, obsesyon, takıntı… İnsan doğası gereği böyledir. Zihin takıntılı, kuruntulu düşünceler üretmeye meyillidir. Kafamızın içerinde bizi rahatsız eden bazı düşünceler, ki bunlar genelde negatiftir, aklımıza geldiğinde bile rahatsızlık verir ve biz düşünmek istemedikçe daha da büyüyerek zihnimizde yer eder. Büyüdükçe de hayatı felç edecek hale gelebilir. Peki hangi konularda takıntılı düşüncelere saplanırız? “Takıntılı düşüncelerden kurtulmak için 5 yöntem

Yay Burcu

Yeni bir fırsatı değerlendirmeyi düşünürken, bir yandan da bu fırsat için kendinizi uygun görmeyip endişeleniyor olabilirsiniz. Oysa tek yapmanız gereken kendi niteliklerinizin farkına varmak. Kendi değerinizi bile bile düşürmeyin. 

Uplifers önerisi: Özgüven özüne güvenmektir. Sizi siz yapan varlığınızın en derinindeki yapı taşlarını, ihtiyaçlarınızı, duygu ve düşüncelerinizi belirleyip içinizdeki özü ortaya koymak demektir. “Özgüven nasıl artırılır: Özgüven için ne gereklidir, kişiye neler kazandırır?

Oğlak Burcu

Bazen üzerine düşünmek istemediğimiz şeyleri o kadar derine göndeririz ki sonunda biz bile nerede olduğunu unuturuz. Uzun süre önce üzerini örttüğünüz bir konu, şimdilerde içinizi kemirmeye başlamış olabilir. Artık bir hamle yapmanın, bu konuyu yeniden su yüzüne çıkarıp harekete geçmenin vakti geldi. 

Uplifers önerisi:  Suyu düşünürseniz yeri geldiğinde durağandır, yeri geldiğinde de doğası gereği akışta bir hareket hali vardır. Bizim de bedenlerimiz yürüdüğümüzde, spor veya yoga yaptığımızda, dans ettiğimizde hep bir akış halinde aslında. Ve biz durağan kaldığımız kadar akışta da olmalıyız ki vücudumuz dengesini bulsun. “Dengeli bir hayat için akışta olmanın önemi

Kova Burcu

Dikkatinizi çeken bir fırsat söz konusu olabilir ancak bu fırsat bir yandan da ciddi riskler barındırabilir. Her ne kadar cezbedici olsa da koşullarınızı objektif bir şekilde gözden geçirip ciddi risklerden uzak durmak en iyisi. 

Uplifers önerisi: Amerikan sinemasında sıkça gördüğümüz, hayatta hep başarısız olmuş, yeterince zeki, havalı, girişken olmayan karakterler için kullanılan bir sıfattır loser. Loser, yani kaybeden, beceriksiz ve bir türlü dikiş tutturamayan kişidir. Kazanan ise, hedeflerini gerçekleştirmiş, başarmış kişidir. Kazanan ya da kaybeden olmak da tamamen “hayat oyununu” hangi tarafta oynadığınıza bağlıdır. “Kazanan mısın kaybeden mi: Hayat oyununda hangi taraftasın?

Balık Burcu

Eğer geleceği bilebilme şansımız olsaydı, birçoğumuz işe yaramayacak şeyler için çaba harcamayı bırakırdık. Oysa bazen sonuç değil, harcanan çaba ve emek daha önemlidir. Deneyimler de bu şekilde kazanılır. Siz de deneyimleri esas almalısınız. 

Uplifers önerisi: Yaşam boyunca edinilen deneyimlerin sonucu oluşturulan algılar ve kullanılan dil ile şekillenen içsel temsillere bağlı olarak herkesin kendine ait bir dünya görüşü var. Yaşadığınız dünyayı nasıl yorumlayıp nasıl tepki verdiğinizi, deneyim ve davranışlarınızı nasıl anlamlandırdığınızı belirleyen şey ise gerçeğin kendisinden çok gerçek hakkındaki içsel temsiliniz. Gerçek dünyaya ilişkin içsel temsilinizi zenginleştirmenin yolu ise deneyimden geçiyor. “Algılarınız gerçek dünya değildir: Farkındalığın kapanan kapağını açmak deneyimden geçer

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!