1 Ekim 2019 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Kariyerinizle ilgili bir değişimin arifesindesiniz. Bu değişimin hemen öncesini, geçmiş deneyimlerinizi ve başarılarınızı gözden geçirerek değerlendirebilir, bazı randevular alarak görüşmeler yapabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İnsanlar genellikle alıştıkları düzeni değiştirmekten korkabilir. Fakat, kendinize güvenirseniz, dünyayı keşfedebilir ve mutlu olacağınız bir işte çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz. Yeni bir fırsat karşınıza çıkarsa bunu değerlendirmekten çekinmeyin. “İş değiştirmenin kişiye katabileceği olumlu özellikler

Boğa Burcu

Devletle ilgili bir konuda yapmanız gereken bir şey varsa, sabrınız ve kararlılığınızın karşılığını almaya çok yakınsınız. Bu süreçte tanışacağınız önemli kişiler, ileride sizin hayatınızda önemli dokunuşlar yapabilir. 

Uplifers önerisi: Sabır, hepimizin hayatının büyük parçası. Sabır demek inanç demek, sabır demek güven demek, sabır demek teslimiyet demek. “Sabır aslında ne demek: Hayatlarımızda ne için sabrediyoruz?

İkizler Burcu

Finansal meselelerle ilgili aradığınız cevapları bulmaya çok yakınsınız. Bugün biraz kazançlarınız, emeklilik planlarınız ve sağlık sigortası gibi sosyal haklarınızla ilgili hesap kitap yaparak vakit geçirebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Paranın mutluluğu satın alamayacağı neredeyse hiç sorgulanmayan bir gerçeklik. Fakat son zamanlarda yapılan bazı araştırmalar, bununla ilgili farklı sonuçlar ortaya koyuyor. “Para ile mutluluk arasındaki bağ ne kadar güçlü?

Yengeç Burcu

Yeni kurduğunuz iş bağlantılarıyla ilgili bazı gecikmeler, aksaklıklar yaşıyorsanız, bunlar yakında son buluyor. Potansiyel müşterilerle yapacağınız görüşmelerden olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: İş yerindeki verimliliğinizi artırmak için evdeki alışkanlıklarınızı gözden geçirmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Özel hayatınızda bazı ufak değişiklikler yaparak iş hayatındaki verimliliğinizi ve işten aldığınız tatmini artırabilirsiniz. “Evdeki alışkanlıklarınızı değiştirerek iş hayatında mutluluğu yakalayın

Aslan Burcu

İş yerinizde veya size verilen görevlerle ilgili son dönemde yaşanan değişiklikleri gözden geçirmek iyi olabilir. Belki böylelikle karşınızda duran ama görmediğiniz fırsatların farkına varabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Bazılarının bizden daha şanslı olarak dünyaya geldiğini düşünürüz. Örneğin daha fazla paraya sahiptir veya daha güzel bir vücuda sahip de olabilir. Kıyaslamalarımız “daha” üzerine kurulmuştur; daha iyi olmak, daha farklı olanaklara sahip olmak, daha farklı yaşam akışına sahip olmak, daha fazla seyahat edebiliyor olmak, daha fazla para harcayabiliyor olmak… İşte tümünü topladığımızda hayatın sunduğu fırsatlar deriz değil mi? “Hayatın sunduğu fırsatlara yepyeni gözlerle bakmaya hazır mısınız?

Başak Burcu

Bir süredir gizlice üzerinde çalıştığınız şeyi belki de artık kitlelerle paylaşma zamanı gelmiş olabilir. Bir sonraki hamlenizi belirlemek için iç sesinize kulak verin ve size rehberlik etmesine izin verin. 

Uplifers önerisi: Birazcık yavaşlayıp sezgilerinize kulak verirseniz, size doğruyu olduğu gibi gözlerinizin önüne serecek, tehlikeli bir durumla karşı karşıya kaldığınızda sizi uyaracak ya da insanları anlamak ve iletişim kurmak konusunda size yeni yollar gösterecektir. ¨Özel hayatımızda sezgilerin yeri¨

Terazi Burcu

Gayrimenkul veya ailevi bir mevzu varsa, bu konuda önemli bir ilerleme yaşanabilir. Eğer taşınmayı düşünüyorsanız, yaşanan bazı ufak gelişmelerin aslında sizin için ne kadar olumlu sonuçlar doğurduğunu görebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Ev tadilatı yaptırmadan önce hem dekorasyon, hem de uygulama alanında neler yapacağımızı iyi bir şekilde belirlemeliyiz. Özellikle bu kapsamda örnekler incelemek, ilham verici görsellere göz atmak bizlere fikir verecektir. “Evinizde tadilat yaptırmadan önce incelemeniz gereken 7 ev

Akrep Burcu

Bugünlerde ikna yeteneğiniz çok yüksek. Eğer yazı yazma veya kamusal alanda bir konuşma yapmaya hazırlanıyorsanız, başarılı olmak için fikrine güvendiğiniz kişilerden feedback almalısınız.  

Uplifers önerisi: Bir konuşmayı kusursuz hale getirmek için dikkat etmeniz gereken birkaç şey var: İyi başlamak, iyi bitirmek ve konuşmanızın ana hattını oluşturan gelişme kısmını eğlenceli ve kısa tutmak. “Bilinen en iyi yolla insanları etkilemek: Topluluk önünde konuşmanın incelikleri

Yay Burcu

Daha yüksek maaş ve daha kazançlı yeni bir iş teklifi alabilirsiniz, hazırlıklı olun. Bu yenilik, sizin hayattaki duruşunuzu güçlendiriyor ve sizi kariyerinizde daha önemli bir pozisyona getiriyor. 

Uplifers önerisi: Yapılan araştırmalar spor yapan kadın yöneticilerin liderlik vasıflarını daha fazla geliştirdiklerini ve takım çalışmasında sporun kritik bir rol oynadığını ortaya koyuyor. Siz de hayatınızdan sporu ihmal etmeyin. “Spor yapan kadın yöneticiler kariyerlerinde daha hızlı ilerliyor

Oğlak Burcu

Sağlığınızla ilgili bir konuda bir uzmandan destek alıyorsanız, belki biraz daha moralinizi yükseltmek için şimdiye kadar kaydettiğiniz başarıyı sizinle paylaşmasını isteyebilirsiniz. Kendi motivasyon kaynağınızı bulabilirsiniz.  

Uplifers önerisi: Kararlılık, başarıya giden yolda yanınıza alabileceğiniz en değerli özelliklerden biridir. Kararlılığınızı ve inancınızı korumak için motivasyonunuzu canlı tutmayı ihmal etmeyin. “Motivasyonunuzu korumanın 20 etkili yolu

Kova Burcu

Aylardan beri kimselere söylemeden ilerlettiğiniz çalışmalar, artık önemli isimlerin dikkatini çekmeye başlıyor. Bu durum, kariyerinizi geliştirmek için yeni yollar keşfetmenizi sağlıyor. 

Uplifers önerisi: Kariyer analisti Dan Pink, dünyada denenmekte olan farklı çalışma düzenleri ve motivasyon kaynakları hakkında bilgilendiriyor. “Motivasyon kaynağı olarak ödül mü özgür irade mi?¨ sorusuna yanıt veriyor. Kendi motivasyon kaynağınızı bulmak için inceleyebilirsiniz.

Balık Burcu

Uzun zamandır katılmak istediğiniz bir gruba veya kuruluşa bir süre önce yaptığınız ve bir şekilde askıda kalan başvurunuzu yeniden harekete geçirebilirsiniz. Bu durum özellikleri uluslararası konularda karşınıza yeni fırsatlar çıkarabilir. 

Uplifers önerisi: 2013 yılında “FoMO” sözcüğü Oxford İngilizce sözlüğüne bile girmişti. Sözcüğün açılımı “fear of missing out” yani fırsatları kaçırma korkusu. Her ne kadar bu kavram yeni sözlüklere girmiş olsa da aslında hepimizin belleğinde çok eskilerden beri var olan bir duygu. “Sosyal medyanın pekiştirdiği ‘fırsatları kaçırma korkusu’ndan kurtulmanın yolları

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!