1 Aralık 2020 günlük burç yorumları

Koç Burcu

Bir karar verme aşamasında olabilirsiniz. Her ne kadar kendinizi başkalarının baskısı ve tesiri altındaymış gibi hissetseniz de kendi kararlarınızı kontrol edebildiğinizi unutmayın. Başkalarının uygun bulduğunu değil, kendi kafanıza uyan şeylerin peşinden gidin. 

Uplifers önerisi: Hayatta bize göre olmayan hangi kalıpların içine girmeye çalışıyoruz acaba? Tahmin ediyorum ki böyle büyük sorular geldiğinde hayatımızın ana parçalarına bakmaya meyilli olabiliyoruz. “Kendimiz olmak için: Kalıplara sığmaya çalışmadan bir yaşam sürmek mümkün

Boğa Burcu

Duygusal olarak hala kendinizi bağlı hissettiğiniz bir şey yakın zamanda sona erdiyse, bir sonraki adımınızı henüz tasarlayamıyor olabilirsiniz. Böyle zamanlarda hislerinizin sizi yönlendirmesine izin verin. Bırakın onlar size rehberlik etsin. 

Uplifers önerisi: Klinik çalışmalara ve yıllardır yapılan araştırmalara bakılırsa, duygusal birlikteliklerin sonunda yaşanan ayrılıklar, insan bedenindeki birçok sistemi etkiliyor. Romantik bir ilişkinin bitişine veya sosyal bir reddedilmeye karşı beyin de yoğun bir tepki gösteriyor. “Ayrılığın ardından beyinde neler oluyor?

İkizler Burcu

Geçmişte yaşananları hatırlatan bir durumun içinde olabilirsiniz ancak olaylar her zaman aynı şekilde sonuçlanmayabilir. Siz kendi hikayenizi yazıyorsunuz ve her hikaye, yazarının istediği şekilde sonlanır. Umudunuzu korumaya devam edin. 

Uplifers önerisi: Nietzsche “Yaşamak için bir nedeni olan kişi hemen her nasıl’a katlanabilir” demiş. İnsan türünü hayata bağlayan en kıymetli şeylerden biri yaşama nedeni olsa gerek. Bahsettiğim “neden” bize dayatılan “hedef”ten tamamen farklı olarak; bize ait olan bir kavram. Yaşama nedeni ile yola koyulduğumuz zaman soluksuz hedefe varma çabası yerine; kimi zaman yavaş kimi zaman hızlı tempoda yürüdüğümüz, bazen koştuğumuz, bazen yol kenarında bir ağaç gölgesinde soluklandığımız bir yolculuğa çıkmış oluyoruz. “Yaşam amacını bulmak: Her güne umutla başlamak için insan neye ihtiyaç duyar?

Yengeç Burcu

Hayatta en nefret ettiğiniz şeylerden biri yanlış anlaşılmak veya bir genellemeye dahil edilmek olabilir. Ancak bu durum, kendinizi ifade etmenize engel olmamalı. Yanlış anlaşılma korkusu, sizi tümden iletişimsizliğe götürmemeli. Kendinizi anlattıkça daha doğru bir şekilde anlaşılmanızı sağlayabilirsiniz.  

Uplifers önerisi: Duyguları paylaşabildikçe insan insana yakınlaşır. Üzgün olduğunuzu, kıskandığınızı, kızdığınızı, utandığınızı, suçluluk duygusuyla kendinizi dövdüğünüzü, öfkenizi, nefretinizden kin, intikam güttüğünüzü ifade edebilir misiniz? Tüm duygularınızı, korkularınızı korkmadan, karşınızdaki kişi “sizin hakkınızda ne düşünür?” diye düşünmeden, hesap kitap yapmadan olabildiğince doğal ifade edebilir misiniz? “Paylaşmak yakınlaştırır: Duygularınızı ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

Aslan Burcu

Hayatta bazı ufak detaylar, size büyük bir konfor sağlayabilir. Eğer kendinizi huzursuz hissediyorsanız, bir şeyler eksikmiş gibi geliyorsa, çevrenizi güzelleştirmek için ufak detaylara odaklanın. Böylelikle kendinize daha büyük bir konfor alanı yaratabilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Malum stres biz modern dünya insanlarının hayatının bir parçası. Stres yönetimi için önerilen yöntemlerden biri de yoga. Peki yoga gerçekten de stresi yönetmekte işe yarıyor mu? Gelin hep beraber inceleyelim. “En rahatlatıcı stres yönetim yöntemi: Yoga

Başak Burcu

Yaşanan olumsuzlukların sizin pozitif düşünmekten alıkoymasına izin vermeyin. Pozitif düşünme şekli, yaşananların sonuçlarına bağlı olmamalı. Pozitif olmak bazen kendiniz için iyi olacağını düşündüğünüz şeylerden çok daha iyilerine ulaşmanıza yardımcı olur. 

Uplifers önerisiOlanlar olur bazen… Durduramayız, başımıza gelen gelmiştir bir kere. Evet, güzel zamanlarda etrafımızdaki herkes “güzel” söyler. Bir de zor zamanlar vardır ki, işte burada başlar her şey. “Tüm negatif yorumlara rağmen, sürekli pozitif tarafından bakabilmek mümkün mü?

Terazi Burcu

Bazen bir konuya çok fazla kişinin dahil olması, sizi çözüm yerine çözümsüzlüğe götürebilir. Farklı yorumlar, farklı öneriler işin içinden çıkılmaz bir hale gelmenize neden olabilir. Böyle bir durumda kalmamak için şu sıralar bir sorunla baş etmeye çalışıyorsanız, bundan olabildiğince az kişiye bahsetmelisiniz.  

Uplifers önerisi: Herhangi bir konuda yola çıktığımız o ilk heyecan anımızı hatırlayalım. Hani tam olarak öyle bir an ki “yenilmez” hissettiğimiz. Hani öyle bir an ki henüz o öğrenilmiş çaresizlikler, “Nasıl yapacaksın ki bu kadar şeyi?” “Hadi canım oradan, bugüne kadar bu yapılacak olsaydı zaten yapılırdı, sana mı kaldı?” gibi nasıl olamayacağımıza, nasıl yapamayacağımıza, nasıl başaramayacağımıza dair binbir çeşit yorum henüz bize ulaşmamışken… “Akıntıya karşı gidebilme gücü: Tüm potansiyel senin içinde

Akrep Burcu

Zeki ve keşfetmeye meraklı bir yapınız var. Bazen ilgi çekici bir durum veya olay karşısında daha fazlasını öğrenmek için engel olamıyorsunuz. Meraklı ruh haliniz, burada çok işinize yarayabilir. 

Uplifers önerisi: İnsanlık olarak bilincimiz her geçen gün evriliyor. Değişiyoruz, gelişiyoruz. Duyduklarımız, okuduklarımız ve deneyimlerimiz varlığımıza bambaşka boyutlar kazandırıyor. “Yeni başlangıçlara cesaretle adım atmanın yolu: Yaşam amacını keşfetmek

Yay Burcu

Bazı insanlar stres altındayken daha üretken olurlar. Siz de onlardan birisiniz çünkü kendinize meydan okumayı seviyorsunuz. Ancak bu durum sizi biraz yormuş olabilir. Bugün zihninizi serbest bırakıp, oradan oraya gezmesine izin verip biraz “dinlenmeye” ne dersiniz?

Uplifers önerisi: Nefesi, meditasyonu, yogayı bilmem ama kendin için iyi bir şey yapmanın verdiği özgüven, öz sevgi ve öz değer çok tatlı! “Beden, zihin ve ruh bütünlüğü için: Her gün kendinize “meditasyon molası” verin

Oğlak Burcu

Birileri sizden bir konuda cevap bekliyor olabilir. Bu bekleyiş sizi biraz zor bir duruma sokabilir. Ya kendi düşüncelerinizi söyleyeceksiniz ve karşınızdakini incitmeyi göze alacaksınız, ya da sadece kendi yorumlarınızı paylaşacaksınız. Hangisini tercih edeceksiniz? 

Uplifers önerisi:  Duygular çok güçlü enerji akışlarıdır ve tüm hayatımızı etkiler. Onları tanımaz ve duygularla yaşamayı öğrenemezsek bir yaşam boyu bu güçlü enerji dalgalarıyla yaşamda bir sağa bir sola savrulur dururuz. “Duygular kontrol edilebilir mi: 6 adımda duygularda ustalaşın

Kova Burcu

Bir karar verme aşamasındasınız. Yanlış kararı vermekten veya yanlış yöne gitmekten çok korkuyor olabilirsiniz. Endişelenmeyin. Sakin olduğunuz sürece her şeyin üstesinden gelebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Güneş her gün yeniden doğar! Savaşlar olur, kıyametler kopar ama o yeniden ve her gün doğmaktan hiç vazgeçmez. Üstelik tüm ihtişamıyla! Güneş gibi biz de dışarıda ne olursa olsun tüm görkemimizle her gün yeniden ve yeniden doğmayı öğrenmeliyiz. Bu hepimizin ortak sınavı. “Güneş gibi olmak: Kararlı ve görkemli

Balık Burcu

Baharın gelmesi; umudun ve yeni başlangıçların simgesidir. Evinizde baharı hatırlatan bir şeylerin bulunması, size güneşin pırıl pırıl havasını, geçnçlik rüyasına harekete geçirmek. Temkinli gitmede fayda var. 

Uplifers önerisi: Onu aklınızdan bir türlü çıkaramıyorsunuz. O adeta zihninizin içinde yaşıyor. Evet, siz yeni aşık oldunuz, içiniz kıpır kıpır, kendinizi hem heyecanlı, hem daha enerjik, hem de yenilenmiş gibi hissediyorsunuz. “Aşk: Kendimizin daha iyi versiyonu olmamız için bir ilham kaynağı

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!