1 Ağustos 2018 günlük burç yorumları

Koç Burcu

İş yerinde sizden kaynaklı bazı anlaşmazlıklar yaşanabilir. Veya iş arkadaşlarınızın karşı çıkacağı bir durum, sizin lehinize olabilir. Karşıt fikirleri göğüslemeye hazır olun. 

Uplifers önerisi: “Bir atı zorla suya götürebilirsiniz, ama zorla su içiremezsiniz”. Bu Kızılderili atasözünde olduğu gibi, iş hayatında çalışana zorla görev yaptırıldığında, çalışmalarının ne kadar verimli olacağı tartışma konusudur. Modern çağın getirdikleriyle birlikte artık “komuta etme” yöntemiyle iş yaptırmak anlamını oldukça yitirdi. “İş yaşamında “çok çalışmak” ve “verimli çalışmak” arasındaki ilişki nedir?

Boğa Burcu

Dış görünüşünüzle ilgili yapacağınız değişiklik, arkadaşlarınızın şaşkın bakışlarına neden olabilir. Ancak siz bu bakışlara aldırmadan yüksek özgüveniniz sayesinde yolunuzda ilerleyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Özgüvenin temel kaynağı kişinin kendini tek ve özgün hissedebilmesidir. ¨Özgüven formülü: Ben tekim!¨

İkizler Burcu

İçinizdeki dahiyi bastırmak yerine özgür bırakın ve yaratıcılığınız kendi yolunu bulsun. Bugün, kalıpları yıkacağınız bir gün olabilir. 

Uplifers önerisi: İnsan beyni, aynı vücudu gibidir. İhtiyacı olan egzersizleri her gün yapması zihni ve beyni geliştirir. Yaratıcı egzersizler beyindeki nöronların sağlıklı bir şekilde oluşmasına ve size fayda sağlamasına yardımcı olur. “Sağ beyninizi hobilerle forma sokacak egzersizler

Yengeç Burcu

Hiç ummadığınız bir anda kendinizi bir mücadelenin, heyecanlı bir yarışın içinde bulabilirsiniz. Önemli bir projeye yeniden hayat verebilir veya sona erdiğini görebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Deneyimlediğimiz olumsuz durumlar, üst üste gelen problemler bazen hayatın tadını çıkarmamıza ve anı yaşamamıza engel olabiliyor. Hayatınız boyunca karşılaşacağınız olumsuz durumları engelleyebilmeniz de mümkün değil. Fakat bu durumlar karşısında nasıl bir tavır izlemeniz gerektiği, olaylara nasıl yaklaştığınız sizin kontrolünüz altında. “Planlarınız umduğunuz gibi işlemediğinde pozitif kalmanıza yardımcı olabilecek 10 olumlu düşünme tekniği

Aslan Burcu

Jüpiter Aslan burcunda yer alıyor. Eviniz veya ev hayatınızla ilgili beklenmedik değişiklikler yaşanabilir. Böyle zamanlarda yapabileceğiniz en iyi şey, değişime adapte olmak için çabalamak. 

Uplifers önerisi: Bazı alışkanlıklar ne yazık ki bizi eğlenceden uzak tutuyor, ilişkiden keyif almamızı engelliyor ve bizi travmaya giderek daha fazla yaklaştırıyor. Eğer ilişkinizin gelişerek ilerlemesini ve büyümesini istiyorsanız, bu alışkanlıkları bir kenara bırakmanızın zamanı gelmiş demektir. “Sağlıklı bir ilişki için bu zararlı alışkanlıklardan kurtulun

Başak Burcu

İş yerinde kendinizi daha rekabetçi bir ortamın içinde bulabilirsiniz. İçinde bulunduğunuz konumu korumak için daha fazla risk almanız gerekebilir. 

Uplifers önerisi: Riskleri keşfettikçe, ne kadar risk alabileceğinizi de ölçebilirsiniz. Yapılan birçok araştırma, insanların risk alabilme kapasitesinin ne sanıldığı kadar düşük, ne de sanıldığı kadar yüksek olduğunu gösteriyor. “Akıllı riskler almak hayatınızı ve mutluluğunuzu nasıl etkiliyor?

Terazi Burcu

Yaratıcılığınızı artıracak bazı formüller geliştirmeniz gerekebilir. Kendinizi daha özgür hissedeceğiniz bir ortam yaratmak için bazı düzenlemeler yapmak isteyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Çalışma alanınızın yeri ve düzeni, çalışma sisteminiz üzerinde oldukça etkili. Yeterince ışık alan, kendinizi rahat hissedeceğiniz bir ortamda çalışmak kadar, kullandığınız malzemelerin dikkatinizi dağıtmaması ve sizi iş konusunda isteklendirmesi gerekiyor. “10 adımda çalışma alanınızı düzenleyin

Akrep Burcu

Yaşam alanınız veya özel hayatınızla ilgili bir süredir yükselen gerilim, bugün patlama noktasına gelebilir. Bu durum bir şekilde finansal konuları da etkileyebilir. Sakin kalıp düşünerek hareket etmekte fayda var. 

Uplifers önerisi: Zaman zaman kızdığınız, tansiyonu artıran veya hak etmediğinizi düşündüğünüz olaylar yaşayabilirsiniz. Önemli olan ise, tam bu noktalarda nasıl tepki verdiğinizdir. Buradaki sinir, aslında bu anlarda sizi ele geçiren “fevri, asabi, sınır tanımaz” tarafınızı tanımlayabiliyor. Öyle ki ego etkisi ile belki o an, sadece kızgınlıkla ortamı ve ilişkileri tartmadan siniriniz doğrudan dışarıya çıkabiliyor. “Yoga felsefesi ile 5 dakikada sinirlerinize hakim olmanın yolları

Yay Burcu

Yaratıcı fikirlerinizi ifade ederken, sunarken çok başarılı olabilirsiniz ancak karşılığında donuk cevaplar alıp biraz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Belki de fikirlerinizi başka bir kitleye anlatmalısınız. 

Uplifers önerisi: Etkili şekilde iletişim kurabilmek için, kendinizi açıkça ifade etmekten çekinmeyin. Karşınızdakileri gerçekten dinlemeye özen gösterin. ”Doğru şekilde iletişim kurmanın yolu

Oğlak Burcu

Eğer misafir ağırlamayı veya bir etkinlik organize etmeyi düşünüyorsanız, akılda kalıcı, çok yaratıcı bir fikir bulabilirsiniz. Yapacağınız organizasyon uzun süre unutulmayacaktır. 

Uplifers önerisi: Evinizde parti vermek ve eğlenmek istiyorsanız ama diyetinizi bozma fikri de hoşunuza gitmiyorsa; Uplifers olarak hazırladığımız kokteyl tarifleri tam aradığınız şey. ¨Evde hazırlayabileceğiniz düşük kalorili kokteyl tarifleri¨

Kova Burcu

Gayrimenkulle veya yatırımla ilgili bir konuda çok hızlı karar vermeniz gerekebilir. İçgüdülerinizle alacağınız bu karar, çevrenizdekileri şaşırtsa da sizin içiniz rahat. 

Uplifers önerisi: Hayatımızın hemen hemen her anında bir şeylere karar vermek ya da seçim yapmak zorunda kalıyoruz. ¨Hayatta doğru adımlar atmak için 5 pratik yöntem¨

Balık Burcu

Kalıplaşmış her türlü düşünceye karşı çıkacağınız bir gün olabilir. Çevrenizdekiler yaratıcı gücünüzü kullanmanıza izin vermezlerse, bunun için mücadele etmekten çekinmeyebilirsiniz. 

Uplifers önerisi: Başarılı insanların ortak özelliklerinden biri, çevrelerinde hedeflerine odaklanmış, benzer görüşlü kişilerle bir araya gelerek işbirliği ve fikir alışverişi yapmalarıdır. ¨Çalışma motivasyonunuzu artıracak öneriler¨

Günlük burç yorumlarınıza getirdiğimiz önerilerin size faydası olduğuna inanıyorsanız sevdiklerinizle de paylaşın 🙂

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!