Her birey tek ve eşsizdir. Buna rağmen kişilik özellikleri gruplara ayrılabilir ve bu sayede kim olduğumuzu, neden herkesin bizim gibi olmadığını anlayabiliriz. Kişiliklerimizi, eski Yunan terimlerine göre dört temel gruba ayırabiliriz; Popüler kişilik optimist, mükemmeliyetçi kişilik melankolik, güçlü kişilik kolerik, huzurlu kişilik soğukkanlı.
FEEL UP Psikoloji

Selam acı. Ya da o her neysen beni kedere boğan. Bugünlük misafirimsin. Seni sakince ve gerektiğince ağırlayacağım. Misavirperver bir insanım ama çok uzamasın ziyaretin. Biraz sarılır, ağlaşır dertleşiriz, yüzleşiriz hatta. Çok mecbursan 1-2 gün daha kal. Sonra git. Ben de yoluma bakayım. Ha bu arada,bir sonraki ziyaretini keyifle bekliyor olacağım. Senden öğrendiklerim yolda lazım oluyor zira...
FEEL UP Psikoloji

Hep denilir ya; stresle başa çıkma yolları… İşte bu yolları ne kadar çok arar, strese karşı dayanıklı hale gelmeye ve stresten kurtulmaya çalışırsak bu durum bizi bir o kadar stres altına alır. Sebebi stresin irademiz dışında geliştiğini düşünüyor olmamızdır. Böyle bir durumda stresin sebebini neye bağlamışsak onunla mücadeleye başlarız. Halbuki stresin kaynağı dışarıda değil kendi içimizdedir. Bizim ardı ardına büyüttüğümüz düşüncelerimizdir.
FEEL UP Psikoloji